enka81
12.01.12,10:26
Poprosim o radu, mame uz cez dva roky satelit Optibox crypton, parabolu 80, prijimame signal z dvoch druzic, mame skylink, doteraz vsetko bezalo ok, ale posledne dva tyzdne TV radsej vypnem, lebo to sa neda pozerat, obraz stale seka, zvuk tiez, signal vypadava na 0%, potom skoci na 99%pritom dva roky sme mali 99% signal stale /okrem burok a zleho pocasia samozrejme/, volala som do skylinku, poradili mi refresh karty, co som urobila, ale problem pretrvava, cim dalej, tym je to horsie. Neviete mi poradit, v com moze byt problem,, ci v pristroji, parabole, karte,... .
nunenko
12.01.12,09:31
Treba nastaviť (natočiť) parabolu.
AlaNR
12.01.12,09:40
Mne sa také niečo tiež stalo, nie som odborník, čisto laicky:
začni od satelitu - pozri, či je dobre upevený kábel do konvertora (to je tá škatuľka na tyčke satelitu), či sa nehýbe (nasilu neťahaj, lebo si to rozladíš celé - iba či to je dobre pripevnené) , alebo či do miesta kde sa napája kábel nezatiekla voda. Ak áno, skús ho poriadne prelepiť lepiacou páskou - elektrikárskou - iba kábel o telo konvertora.

Ak to nepomôže, treba skontrolovať kábel, može byť niekde zalomený (čo ale nepredpokladám, ak si ho nešripla trebárs cez okno), alebo môžu byť uvoľnéné koncovky v rozbočovači/zlučovači (ak máš).

To že obraz ide, znamená, že v signále máš všetko v poriadku.
Ak nič "okaté" neobjavíš, zavolaj opravára, môže byť poškodený konvertor
Ja som síce baba, ale kábel som si menila sama, aj konvertor som vymenila, ale bolo ho treba trošku donastavovať, lebo som presne netrafila družicu - tam sa jedná o milimetre...
enka81
12.01.12,10:01
čo sa týka natočenia paraboly, myslím, ze v tom by nemal byt problém, kedze chvíľami je signál 99%, ten kabel skusim pozriet, teda muz, ked pride z prace, bo parabolu mame na streche, zatial ďakujem za rady.
lubko6394
12.01.12,10:09
Najjednoduchšie je spraviť toto: Na prijímači vojsť do menu, kde je sila signálu. Potom prejdi k parabole a ak vidíš na prijímač môžeš začať, ak nevidíš tak priateľa na telefón.
Na parabole nič nepovoľovať, len jemne s rukou skúsiť parabolu nadvihnúť a potom posunúť vpravo a vľavo. Ak sa signál pri takomto pohybe prudko zvýši z pôvodného stavu, tak sa parabola pohla a treba ju znovu nastaviť - teraz už s odtiahnutím matíc do tej polohy v ktorej bude maximum.
Ale ak to trvá stále je možné, že nie je spoj F-konektorov s koaxom v poriadku ( pri prijímači mechanickým namáhaním, pri konvertore aj možnou koróziou ).
Ak nepomôže ani toto, tak je chyba buď v konvertore alebo prijímači.
lubko6394
12.01.12,10:14
A ešte ma napadlo to najjednoduchšie. V stave keď nie je obraz tak skúsiť manipulovať s koaxom pri konektoroch a ak obraz pri manipulácii naskakuje a je ho možné vyvolať a stratiť, tak je chyba jasná. A nerob viac vecí naraz a tak, že by sa nedalo jednoducho sa vrátiť do pôvodného stavu.
Stefan2005
12.01.12,10:27
... netreba vždy začínať s pretáčaním antény :).
Skylink rozposiela v súčasnej dobe oznámenia o nutnosti urýchleného preladenia prijímačov na nové frekvencie...
Ak neprišiel mail, treba navštíviť stránky skylink.sk...
enka81
12.01.12,10:42
skúsim to s tým káblom a parabolou, čo sa týka preladenia skylinku, to mam a sekanie obrazu sa týka aj programov, ktore netreba preladiť.
lubko6394
12.01.12,11:10
... netreba vždy začínať s pretáčaním antény :).
Skylink rozposiela v súčasnej dobe oznámenia o nutnosti urýchleného preladenia prijímačov na nové frekvencie...
Ak neprišiel mail, treba navštíviť stránky skylink.sk...

Však sme nič nepretáčali, len sme sa pripravovali - ak by bolo treba.
Btw. ako súvisí sekanie a vypadávanie obrazu so zmenami frekvencií od 1.2.2012 ? Však ak by tam nebol obraz tak by tam nemalo čo sekať, ale Tebe by asi sekala aj Z1 napriek tomu, že nevysiela...
najag
12.01.12,11:24
Kontrola F-konektorov na vystupe LNB a vstupe prijimaca, najma strednej zily a tienenia, kontrola, ci tam nedochadza napr. ku skratu, alebo kontrola LNB, ci nema nejaky studeny spoj v napajani, je treba skusit jeho vymenu, ak kontrola kabelu bude OK.
Jurivo
12.01.12,21:24
Problém bude pravdepodobne s prijímačom, ja som mal Optibox a pri nalaďovaní stále ukazoval 99% signál, ale to prakticky hádam ani nie je možné mať taký signál. Vrátil som ho do predajne a zobral som Opticum a mám pokoj.
enka81
13.01.12,16:33
takze chyba bola nakoniec predsa len v kabli, teda v spoji kabel-koncovka do satelit.prijimaca, dakujem velmi pekne vsetkym za rady.
AlaNR
16.01.12,06:18
takze chyba bola nakoniec predsa len v kabli, teda v spoji kabel-koncovka do satelit.prijimaca, dakujem velmi pekne vsetkym za rady.

:D žiadna zložitá technika - predsa len som trafila :D