solide
12.01.12,14:51
Ahoj mam problem, pokusal som sa cez Norton Ghost ktory som nainstaloval do PC preklopit obraz na jeden disk. Vsetko zbehlo v poriadku potom sa pocitac restartol spustil sa PC DOS 7.1 Startup Menu a mal zacat Ghost preklapat. Mne sa vsak ukaze len obrazovka PC DOS 7.1 Startup Menu kde mi ponukne 1/vyber Ghost ktory zamrzne alebo 2/navrat do win kde sa nic nedeje. Ked restartnem uz sa nespusti XP ale stale sa spusta ta obrazovka PC DOS 7.1 Startup Menu
Neporadi niekto ako by som dokazal opat aby sa po spusteni pocitaca nabootovalo XP? Skusal som aj Repair XP pomocou instalacneho WIN XP ale tiez nic neprebehne. Dakujem J
misoft
12.01.12,17:17
Pokiaľ dobre čítam - vytvoril si Ghost-om obraz disku C:// a "preklopil" si ho na iný disk (asi D://). Po reštarte však už disk C:// (Systémový) nenájde, hľadá preto obraz disku, lenže ho asi nenájde (predpokladám, že si mal "logické" disky- vytvorené pri inštalácii OS) - suma sumárum C:// sa nenájde - pre DOS neexistuje, C:// tiež nenájde, lebo je to logický disk z OS. To zamrznutie: buď C:// je menšie ako obraz disku, alebo obraz disku na D:// nie je v poriadku, preto nedá späť na C://.
Repair XP opraví poškodené systémové súbory OS - on neinštaluje. Toto vyzerá na čistú inštaláciu OS na C:// (ak ho nájde, D:// by potom mohlo byť prístupné). Pokiaľ sa to podarí, v OS (čistom) presuň obraz späť na C:// (upozorní ťa na prepisovanie a mazanie).

Urobil si zásadnú chybu - začal si rovno preklápať - z C:// na D:// - uloží na D:// a zmaže na C://. Najskôr si mal obraz uložiť na nejaké médium, alebo urobiť kópiu obrazu na D://.
pistik71
13.01.12,14:04
Ono to je asi tak, ze Ghost si vytvoril nejaku boot partition, ktora je aktivna. Predpokladam ze to XP tam stale mas, len ta diskova oblast je skryta. Takze budes potrebovat nejake boot CD na ktorom je program pre spravu oddielov pevneho disku a prostrednictvom neho sa pozriet co je vlastne na tom disku. Moze to byt aj trochu inak. Ale to XP tam predpokladam bude, len ho treba rozchodit.
Inac, nechapem preco sa pustas do takych operacii, ked v tom nie si "doma". Lebo aj ked obvykle vsetko funguje, ked vznikne nejaky problem, tak je uz neskoro. A cim budes chciet viac chybu napravit, tym to bude horsie :-) Skus niekoho oslovit kto s v tom vyzna. Na dialku je toto tazke riesit.
A to zmrznutie moze byt aj tym, ze mas na disku nejaku chybu, to sa stava.
misoft
13.01.12,14:11
Ghost ako taký pri tvorbe "obrazu" ukladá všetko do súborov *.gho, ak je to viac ako 2GB, pokračuje v tvorbe súborov *001.ghs, *002.ghs....... (prípadne 001.ghs, 002.ghs - novšia verzia Ghost) - boot nevytvára.
pistik71
14.01.12,19:20
Ghost ako taký pri tvorbe "obrazu" ukladá všetko do súborov *.gho, ak je to viac ako 2GB, pokračuje v tvorbe súborov *001.ghs, *002.ghs....... (prípadne 001.ghs, 002.ghs - novšia verzia Ghost) - boot nevytvára.

Juuj, to byvalo davno :-) Velkost suborov sa da nastavit, moze byt aj vatsia, navyse ked kopiruje z disku na disk, tak subory nevytvara.
Uplne posledna vezia mala win rozhranie a isla spustit aj z Win a robila to takym sposobom, ze si spravila vlastne bootovanie.
misoft
14.01.12,20:57
Nehádam sa :D - Ghosta som používal dávnejšie (btw: bol niekedy neoceniteľný!). Teraz možno novšie verzie pracujú inak. Ale tak či tak - mal urobiť zálohu (aj duchárskych súborov) a až potom "preklápať". Takto mu asi "odfajčil" C:// a preto sa nikam nedostane.
Inak aj "prvé" verzie Ghosta šli spustiť aj z Win, aj ako boot (spustiteľné) - bez Win.
solide
16.01.12,15:16
nabootoval som z CD a pozrel sa na disky. Vsetky data su v poriadku, daju sa citat len neviem priist na to ako spojazdnit ten win.

P.S: myslim si ze nie som az taka Lama. Asi som sa nevyjadril presne, nepreklapal som system v PC ale potreboval som na maly 1,8´´ disk preklopit obraz disku nakolko ten notebook nema CD mechaniku. Tak som ho cez redukciu napojil na IDE kabel. Vsetko som navolil tak ako mal a az po restarte do Dosu to zamrzlo.
solide
17.01.12,09:40
Juuj, to byvalo davno :-) Velkost suborov sa da nastavit, moze byt aj vatsia, navyse ked kopiruje z disku na disk, tak subory nevytvara.
Uplne posledna vezia mala win rozhranie a isla spustit aj z Win a robila to takym sposobom, ze si spravila vlastne bootovanie.
ano to je to, ze som mal tu uplne poslednu verziu ktoru som nainstaloval pod XP a odtial spustil a ktora si spravila vlastne bootovanie a potom v DOS-e zamrzla. A tam by som potreboval poradit ako to dostat naspat aby pocitac bootoval spravne z nainstalovanych windows.
misoft
17.01.12,12:47
A čo takto spustiť cez DOSácky príkaz AUTOEXEC.BAT, aby si Win rozbehol - tu je pár príkladov: http://en.wikipedia.org/wiki/AUTOEXEC.BAT

(http://en.wikipedia.org/wiki/AUTOEXEC.BAT)
solide
17.01.12,17:21
clovece pomoz si aj boh ti pomoze. Napadlo ma v dose sformatovt disk ktory si vytvoril Ghost s nazvom VPSGHBOOT a velkostou 7,81 MB kde Ghost nahral systemove subory z ktoreho zle bootoval a po sformatovani toho disku zacali windows slapat.
Potreboval by so ale poradit v 2 veciach:
1/po zapnuti PC sa i vypise hlaska: "Marwel LAN cable not ready enter setup for detail, please press F1 to resume" musim potvrdit tlacitkom F1
2/ aby sa mi ukazala tabulka /vyberov /windows /mam na 2 diskoch dva systemy XP a 7 / sa mi 2 x spusta windows boot manager kde dva krat musim potvrdzovat to iste a neviem ako by som jeden zmazal. Windowsy XP a 7 ale slapu ako hodinky akurat ma otravuje to potvrdzovanie. Neda sa to nejako nastavit? Ked sa pozriem do boot ini na systemovom C-cku tak je to spravne.
PC je synov ktori si na XP instalovali na druhy disk Win 7 a neviem co vtedy pomotali ze sa tie hlasky ukazuju.