Katarína Romi Romaňáková
12.01.12,21:11
Dobri den!
chcela by som sa s Vami poradit.Mam problem so zilami na nohach.Mam ich strasne navrete a musim stale nohy vykladat hore lebo ked ich mam na zemi nemozem ani poriadne chodit, citim taky zly tlak v nohach. Ked niekto vie nieco o tom prosim poradte mi ..dakujem
kopretinka
12.01.12,20:14
lujza.j
12.01.12,20:19
prečo nezájdeš k lekárovi?

môže ísť aj o:http://www.medinfo.sk/?s=heslo&id=733
pasuliatko
12.01.12,20:41
kŕčové žily?
Jurivo
12.01.12,20:57
To budú určite kŕčové žily a môže ísť o zápal. Zápal sa prejavuje aj tak, že pri zaťažení cítiš bolesť akby ti šlo roztrhnúť žily. Treba s tým ísť k doktorovi. Ak tie žily nie sú v takom štádiu, že ich treba vyberať, tak treba preliečiť zápal. S kŕčovými žilami nie je sranda lebo sa môže uvoľniť trombus (zrazená krv).Dostaneš tabletky a masť (mne sa osvedčil Lioton 100 000).
Mám tiež občas problém s kŕčovými žilami na pravej nohe, ale zatiaľ to nejak riešiť netreba.
Problémy mávam väčšinou v lete, teplom sa to zhoršuje, netreba byť na priamom slnku.
Pomáha aj studená sprcha na nohy.
Na kŕčové žily ešte pomáha Francúzska žilová masáž, inak masáž takýchto nôh neodporúčam, je to kontraindikácia.

Hlavne nesedávať s prekríženými nohami.....
korela
13.01.12,00:04
Keď som u lekára na konzultácii (nie tento problém) a idem si prekrížiť nohy, tak pokračujúc vo svojom výklade mi iba rukou naznačí nekrížiť, je to úsmevné, ale už si zvykám vďaka nemu.
Jurivo
13.01.12,06:24
Prekríženie nôh nepriaznivo nepôsobí len na žily (hlavne kŕčové) dolných končatín, ale aj vysúva nohu z bedrového kĺbu. Noha je potom o nejaký ten cm dlhšia ako druhá, (cítiť to nemusíme), dochádza k nerovnomernému zaťaženiu nôh, bedrových kĺbov a svalov a potom sa čudujeme odkiaľ tie rôzne bolesti.......
Stále nás to núti pri sedení krížiť nohy lebo sa tak cítime pohodlnejšie a uľavíme tej natiahnutej nohe. Treba si zvyknúť na správne sedenie. :)
luja5
13.01.12,07:56
Mal/má niekto v rodine kŕčové žily? Môže ísť o dedičnú dispozíciu k ich vzniku.
Mám tiež problémy so žilami na jednej nohe - u mňa ide o kŕčové žily, ktoré som "zdedila" po mame. Nie také vážne problémy, ako píšeš Ty, ani také vážne, ako mala mama, ktorej museli niektoré žily chirurgicky vybrať. Napriek tomu som občas mávala "tažkú" nohu s navretými žilami a s pocitom nepríjemného tlaku. Zrejme v súvislosti s dlhým sedením, aj v práci, aj doma. Začalo mi pomáhať, že som sa prestala snažiť čokoľvek v sede za každú cenu bez prestávky dokončiť - poniektorí sa poznáme, sedíme dlho v kuse, len aby to bolo urobené .... Pri sedení za PC alebo pri inej dlhšej práci za stolom mi pomáha, keď mám nohy čo najviac do pravého uhla zvislo k zemi, t.j. mám pod nohami podložku s ohľadom na výšku stola a moju dĺžku nôh. Keďže nemám závažný stav (podľa lekára), okrem Lioton-gelu 100 000, spomenutého v prísp. č. 5, mne pomáha aj Fix-krém-1. Tiež sprchovanie s postupným pridávaním studenšej vody (začínam vlažnou vodou, nie naraz tou najstudenšou) a pritom jemné masírovanie rukou.
Držím palce, aby Ti návšteva u lekára, ktorú odporúčam, dopadla čo najlepšie, aby Ti ním navrhnuté liečebné postupy pomohli.
trisestri
13.01.12,09:10
dostavam velmi bolestive krce hlavne do lytok noh,co sa vam osvedcilo ako prevencia alebo okamzita pomoc na zmiernenie bolesti a utlmenie krcov? dakujem za odpovede
Jurivo
13.01.12,09:15
Dostatočný prívod vitamínov, B komplex,a minerálov,hlavne magnézium, zinok a vápnik.
Jemná masáž lýtok. Pozor na emulzie, v zime používame červené (hrejivé) a v lete modré (chladivé).
buchač
13.01.12,09:20
...hm ...a čo je dobré na navreté žily na krku ???

Masáž ???....či poriadne stlačenie ???
Jurivo
13.01.12,09:36
...hm ...a čo je dobré na navreté žily na krku ???

Masáž ???....či poriadne stlačenie ???

Operatívne odstránenie ;)
Tweety
13.01.12,09:49
...hm ...a čo je dobré na navreté žily na krku ???

Masáž ???....či poriadne stlačenie ??? Juraj, myslel si na furt, či:---?
alabut
13.01.12,10:05
On je haklivy na jednoprispevkovych. :-)
veronikasad
13.01.12,11:13
dostavam velmi bolestive krce hlavne do lytok noh,co sa vam osvedcilo ako prevencia alebo okamzita pomoc na zmiernenie bolesti a utlmenie krcov? dakujem za odpovede
LIOTON gel.
pasuliatko
13.01.12,13:26
dostavam velmi bolestive krce hlavne do lytok noh,co sa vam osvedcilo ako prevencia alebo okamzita pomoc na zmiernenie bolesti a utlmenie krcov? dakujem za odpovede

ukludniť sa a dýchať pomaly a plytko, malá lyžička soli a zapiť vodou a pri tom mať uvoľnenú nohu, prípadne mierne pomasírovať
buchač
13.01.12,13:42
dostavam velmi bolestive krce hlavne do lytok noh,co sa vam osvedcilo ako prevencia alebo okamzita pomoc na zmiernenie bolesti a utlmenie krcov? dakujem za odpovede
...kedy,kde ,ako ....v akej situácii ....
...v robote , v aute , v .....

Dostatočný prívod vitamínov, B komplex,a minerálov,hlavne magnézium, zinok a vápnik.
Jemná masáž lýtok. Pozor na emulzie, v zime používame červené (hrejivé) a v lete modré (chladivé).


ukludniť sa a dýchať pomaly a plytko, malá lyžička soli a zapiť vodou a pri tom mať uvoľnenú nohu, prípadne mierne pomasírovať
...atď ................

Ľudia .....čítate sa ????

Jeden zadá nekompletnú otázku a zvyšok reaguje až príliš ....že kompetne a komplexne ....


Čiže ...

...ak niekto dostane velmi bolestivé kŕče .... povedzme pri výrobnom páse , šofér autobusu na linke , poprípade predavačka v obchode ...tak mám za to , že o nejakých masážach sa nedá v týchto prípadoch veľmi uvažovať....
...o vyložených nohách niekde na poduške sa im môže iba snívať ...
Jurivo
13.01.12,14:26
Ľudia .....čítate sa ????

Jeden zadá nekompletnú otázku a zvyšok reaguje až príliš ....že kompetne a komplexne ....


Čiže ...

...ak niekto dostane velmi bolestivé kŕče .... povedzme pri výrobnom páse , šofér autobusu na linke , poprípade predavačka v obchode ...tak mám za to , že o nejakých masážach sa nedá v týchto prípadoch veľmi uvažovať....
...o vyložených nohách niekde na poduške sa im môže iba snívať ...

Ak som správne čítal tak tam bola spomenutá aj prevencia, takže tak......
A ta masáž ako rýchla pomoc je tiež na mieste.....
kopretinka
13.01.12,14:52
Operatívne odstránenie ;)
hlavy :---
trisestri
14.01.12,09:24
dakujem vsetkym za uzitocne odpovede
pre nechapaveho/u/ doplnim ze krce dostavam doma najcastejsie rano alebo nad ranom pred vstanim z postele /alebo sa kvoli nim zobudim/ a pevne dufam ze take bolestive krce nikto nedostava za volantom alebo pri pase. /ale to je o inom nie o krcoch-porada je odvodena od slova radit a nie od slova vrtat,ale co musim si zvykat,ze ked pridam prispevok,najdu sa vrtaci ktorym som stupil na otlak,hlavne taky co radu nedaju ale zato o to viac sa vyzivaju vo vratani/
veronikasad
14.01.12,09:38
dakujem vsetkym za uzitocne odpovede
pre nechapaveho/u/ doplnim ze krce dostavam doma najcastejsie rano alebo nad ranom pred vstanim z postele /alebo sa kvoli nim zobudim/ a pevne dufam ze take bolestive krce nikto nedostava za volantom alebo pri pase. /ale to je o inom nie o krcoch-porada je odvodena od slova radit a nie od slova vrtat,ale co musim si zvykat,ze ked pridam prispevok,najdu sa vrtaci ktorym som stupil na otlak,hlavne taky co radu nedaju ale zato o to viac sa vyzivaju vo vratani/
Pýtaj sa na cievne vyšetrenie, vrátane sona . Pred 4 rokmi som skončila po dlhotrvajúcom zápale žíl v nemocnici s emboliou plúc. Nie je to sranda, prišla som o 5 minút 12.
Mila123
14.01.12,09:42
dostavam velmi bolestive krce hlavne do lytok noh,co sa vam osvedcilo ako prevencia alebo okamzita pomoc na zmiernenie bolesti a utlmenie krcov? dakujem za odpovede
kŕče som mával i ja, hlavne nadránom v posteli, keď som si chcela nohy natiahnúť, chytil ma kŕč do lýtka, (vápnik v svaloch robí problémy)...... poradila mi dcéra, aby som si vypla pätu pri kŕči (tým si natiahneš si lýtko, bežne to robia športovci, najmä futbalisti), prvý moment je to bolesť ale okamžite kŕč ustupuje, ráno nemáš boľavé lýtko.....
ludmilla
14.01.12,11:14
dakujem vsetkym za uzitocne odpovede
pre nechapaveho/u/ doplnim ze krce dostavam doma najcastejsie rano alebo nad ranom pred vstanim z postele /alebo sa kvoli nim zobudim/ a pevne dufam ze take bolestive krce nikto nedostava za volantom alebo pri pase. /ale to je o inom nie o krcoch-porada je odvodena od slova radit a nie od slova vrtat,ale co musim si zvykat,ze ked pridam prispevok,najdu sa vrtaci ktorym som stupil na otlak,hlavne taky co radu nedaju ale zato o to viac sa vyzivaju vo vratani/

Najčastejšou príčinou kŕčov je narušená koncentrácia elektrolytov v krvi - poväčšine nižšia hladina magnézia alebo chloridu sodného. Stáva sa to najmä u športovcov, ktorí sa veľmi potia, u ľudí, ktorí prekonali hnačky, vracanie a tým stratili veľa elektrolytov alebo jednoducho nedostatok tekutín v tele. Úplne stačí keď si v lekárni kúpiš magnézium a začneš ho užívať. Keď sa problémy nezlepšia navštív lekára.
Katarína Romi Romaňáková
14.01.12,17:50
bola som pri lekarke a ta ma poslala na anginologiu a tam ma objednali az na marec a co s tym mozem ja uz urobit len cakat ....a do vtedy ma asi trafi aj moje nohy :(
Katarína Romi Romaňáková
14.01.12,18:02
dakujem vam za radu....ano mam taky pocit ked stupem na nohy ako keby mi ich slo roztrhnut preto sa bojim poloziz nohy na zem radsej ich drzim vylozene vo vzduchu....a bola som pri lekarke ale ta ma objdenala az o 3 mesiace lebo ze ma vela ludi ...tak musim cakat ale mam pocit ze cim dalej tym je to horsie
Jurivo
14.01.12,18:55
A to ti nedala žiadne tabletky od zápalu žíl? Kúp si ten Lioton gel 100 000 a dávaj si aj studené sprchy na nohy. Ja som si ešte dával na lýtko uterák namočený v studenej vode, pomáhalo mi to.
Na lýtko som si dával aj obväz ale nie silno utiahnutý. Hlavne moc nechodiť a nohy vykladať, aj v noci keď spíš si niečo podlož pod nohy.
Mne to trvalo tak 2 týždne kým to prešlo, ale bral som aj tabletky, len si už nepamätám aké.
Katarína Romi Romaňáková
14.01.12,20:39
no ona ma objednala na vysetrenie az v marci tak musim cakat .....no u mna to trva uz asi 2-3 mesiace....ale prve som to nebrala do uvahy ....nevsimala si to ale cim dalej sa to zhorsovalo az kym nemam zly pocit ked stojim na nohach...hlupy pocit .....a v mojom veku .....