marlynka
13.01.12,07:42
Zdravim...Chcela by som sa spytat,či ma niekto skusenosti ako na to,ked to poistenie už nechcem a nestihla som tu 6-tyždnovu vypovednu lehotu.Vraj by mi to poistenie malo zaniknut,ak ho nezaplatim,ale neviem či mi za to nemôžu dat penale a pod.Ak s tym niekto mate skusenosti,tak poradte,dakujem...
bubkoch
13.01.12,07:59
vo VPP a OPP sa o tom nepíše ? skus najskor tam a potom tu
myara
13.01.12,15:29
mozu ti dat zaplatit poistne za dobu, co "ta kryli"
Lumila
13.01.12,17:35
Najprv si prečítaj VPP zmluvy. Z mojej vlastnej skúsenosti: poslala som výpoveď 4 týždne pred ukončením poistného obdobia, poslali mi list, že nemôžem vypovedať zmluvu, lebo som nedodržala 6-týždňovú výpovednú lehotu, potom po 2 mesiacoch poslali upomienku a keďže som nezaplatila, po cca 4 mesiacoch mi prišiel list o ukončení zmluvného vzťahu a zaplatenie za tých cca 6 mesiacov alikvotnú časť z ročného poistenia. Mala som dojem, že svoje peniažky chceli dostať tak či tak a preto naťahovali čas aj s upomienkou aj s ukončením zmluvy.
wagner
13.01.12,19:45
Zdravim...Chcela by som sa spytat,či ma niekto skusenosti ako na to,ked to poistenie už nechcem a nestihla som tu 6-tyždnovu vypovednu lehotu.Vraj by mi to poistenie malo zaniknut,ak ho nezaplatim,ale neviem či mi za to nemôžu dat penale a pod.Ak s tym niekto mate skusenosti,tak poradte,dakujem...

Napíš klasickú výpoveď zo zmluvy so 6 týždňovou výpovednou dobou. Pošli to doporučene a odo dňa doručenia za šesť týždňov sa zmluva skončí. Budeš musieť doplatiť za čas do skončenia výpovednej doby. Určite je to aj v zmluve - má to totiž v zmluve každá poisťovňa.
bubkoch
13.01.12,20:17
Napíš klasickú výpoveď zo zmluvy so 6 týždňovou výpovednou dobou. Pošli to doporučene a odo dňa doručenia za šesť týždňov sa zmluva skončí. Budeš musieť doplatiť za čas do skončenia výpovednej doby. Určite je to aj v zmluve - má to totiž v zmluve každá poisťovňa.
nezmysel, takto to vobec nefunguje ... v ziadnej poistovni
Stanislav 1975
13.01.12,20:23
Napíš klasickú výpoveď zo zmluvy so 6 týždňovou výpovednou dobou. Pošli to doporučene a odo dňa doručenia za šesť týždňov sa zmluva skončí. Budeš musieť doplatiť za čas do skončenia výpovednej doby. Určite je to aj v zmluve - má to totiž v zmluve každá poisťovňa.
Zdenulinka, ooops, prešľap...:)
bubkoch
13.01.12,20:37
no dobre, sice nepozname konkretne podmienky zmluvy a VPP, ale vseobecne mozno napisat toto:

v poisteni neexistuje vypovedna lehota v zmysle, ze poistenie skonci za nejaky cas od podania vypovede
poistna zmluva skonci vzdy ku koncu prislusneho poistneho obdobia (mesacneho, 1/4rocneho, polrocneho alebo rocneho) bez ohladu na to kedy sa vypoved poda ... 6 tyzdnov je lehota, kedy najneskor pred koncom poistneho obdobia treba vypoved podat ... to znamena ze napr. pri polrocnom poistnom obdobi kedy je poistne splatne napr. 1.1. a 1.7., ked podame vypoved 1.2., poistenie skonci 30.6., ked podame vypoved 15.6., poistenie skonci 31.12.

v pripade ze poisteny nezaplati poistne, zhruba po mesiaci od splatnosti poistovna posle vyzvu, kde da lehotu mesiac na zaplatenie, uplynutim lehoty poistenie zrusi ... za tieto 2 mesiace (od splatnosti po zanik poistenia) ale bude poistovna poistne vymahat
Stanislav 1975
13.01.12,20:40
no dobre, sice nepozname konkretne podmienky zmluvy a VPP, ale vseobecne mozno napisat toto:

v poisteni neexistuje vypovedna lehota v zmysle, ze poistenie skonci za nejaky cas od podania vypovede
poistna zmluva skonci vzdy ku koncu prislusneho poistneho obdobia (mesacneho, 1/4rocneho, polrocneho alebo rocneho) bez ohladu na to kedy sa vypoved poda ... 6 tyzdnov je lehota, kedy najneskor prd koncom poistneho obdobia treba vypoved podat ... to znamena ze napr. pri polrocnom poistnom obdobi aj ked podame vypoved 5 mesiacov pred jeho koncom, poistenie skonci o 5 mesiacov

v pripade ze poisteny nezaplati poistne, zhruba po mesiaci od splatnosti poistovna posle vyzvu, kde da lehotu mesiac na zaplatenie, uplynutim lehoty poistenie zrusi ... za tieto 2 mesiace (od splatnosti po zanik poistenia) ale bude poistovna poistne vymahat
píšeš síce pravdu ale na ten čas na tú výzvu by som sa nespoliehal ja idem teraz posielať výzvy 9 mesačným neplatičom...-takže budú doplácať poistné asi tak za 11 mesiacov...
bubkoch
13.01.12,20:43
píšeš síce pravdu ale na ten čas na tú výzvu by som sa nespoliehal ja idem teraz posielať výzvy 9 mesačným neplatičom...-takže budú doplácať poistné asi tak za 11 mesiacov...
poznam poistnovnu ktora ma procesy nastavene tak, ze vyzvu system automaticky generuje a posiela po 30 dnoch od splatnosti a poistka su automaticky zrusi a vytlaci oznamenie za dalsich 30 dni :)
Stanislav 1975
13.01.12,20:48
poznam poistnovnu ktora ma procesy nastavene tak, ze vyzvu system automaticky generuje a posiela po 30 dnoch od splatnosti a poistka su automaticky zrusi a vytlaci oznamenie za dalsich 30 dni :)
to je možné, ale nikde nieje napísané,že tu výzvu nemožu poslať aj trebárs po 5 rokoch...:)
ale aj tak- takáto téma o neplatičskej socke aj tak nieje podstatná- každý človek ktorý má len troška slušnosti v sebe zmluvu ukončí korektne a nebude vymýšľať...