hdankajanka
13.01.12,11:00
Dobry den moj syn ma 26mes.,spozorovali sme u neho jav ktory nas velmi znepokojuje,je to velmi zive dieta a uz sa nam viac krat stalo ze pri kopani lopty (co robi s celou silou)po dlhsom case sa nevie vyrovnat a udrzat rovnovahu,ako keby ho stocilo do jednej strany,nevie normalne prejst a trva mu to asi tak 5min aj dlhsie kym sa to dostane do normalu.Posobi to ako keby dostal krc,alebo ako keby ho seklo a straca motoriku,pricom sa na nic nestazuje ....neviete mi poradit co s tym?
Jurivo
13.01.12,10:15
Rovnováha súvisí so stredným uchom. Pri takom malom dieťati by som odporúčal navštíviť pediatra.

Ešte otázočka, nechytá si častejšie uško? Ak áno, môže ísť o začínajúci zápal.
luja5
13.01.12,10:21
Určite by som išla s dieťaťom k lekárovi. Dieťa nemusí mať bolesti a to, že stráca rovnováhu, nemusí pociťovať tak, aby sa na to sťažovalo.
katarina.j
13.01.12,10:26
Pri športovej aktivite ak dieta straca rovnovahu môze ist aj o neurologicku poruchu, fakt by som to nenechala len tak a dala mu urobit komplet vyšetrit chrbticu aj mozog-lebo dieta nič neboli ale môže mat napr.zaseknuty nerv, oslabena funkcnost niektorej časti mozgu a pod. nechcem vas strašit, ale nezanedbajte to-je to pre vase dobro :-)
pozdenka
13.01.12,10:27
môj syn mal problémy so zväčšenou nosnou mandľou a taktiež nás upozorňovali že môže mať poruchy rovnováhy v rámci toho - aj keď ja som na ňom tieto problémy nepozorovala. Zápal ucha nemal ani raz, len mal často sople a potom slabšie počul. Tak sme boli vyoperovať nosnú mandľu. Odporúčam taktiež návštevu pediatra prípadne ORL.
petermikuláš
13.01.12,20:23
Treba navštíviť detského neurológa.
Estetic
17.01.12,05:47
Ano,problém patrí na neurologiu,netreba to určite podceniť.A ani prehliadnuť.
alaya1
17.01.12,06:04
Odporucam tiez neurologa.
Zita5
17.01.12,06:10
Dobry den moj syn ma 26mes.,spozorovali sme u neho jav ktory nas velmi znepokojuje,je to velmi zive dieta a uz sa nam viac krat stalo ze pri kopani lopty (co robi s celou silou)po dlhsom case sa nevie vyrovnat a udrzat rovnovahu,ako keby ho stocilo do jednej strany,nevie normalne prejst a trva mu to asi tak 5min aj dlhsie kym sa to dostane do normalu.Posobi to ako keby dostal krc,alebo ako keby ho seklo a straca motoriku,pricom sa na nic nestazuje ....neviete mi poradit co s tym?

Bez urážky, ale nedá mi , musím reagovať .
Ja nechápem, prečo to riešite cez internet preboha a pýtate sa , čo máte robiť ?
Však ste matka a jedná sa o 26 mesačné dieťa, ktoré už dávno malo absolvovať vyšetrenie , ak ste tento problém spozorovali.A radu treba pýtať od detskej doktorky .

Nehnevajte sa, že tak otvorene reagujem, ale niekedy nechápem otázky tohto druhu .
hdankajanka
17.01.12,10:04
Mila Zita,neviem co vas na tom tak fascinuje,ze som to tu napisala ?predstavte si ze nasa doktorka mala dovolenku a kedze zacal vikend chcela som vediet (kedze som preboha matka)ci s tym nema niekto skusenost ...Samozrejme ze sme hned v pondelok navstivili nasu lekarku a dalsie vysetrenia ?v nasom zdravotnictve to funguje ak nemate znamosti tak ,ak to neviete ze sa pacienti objednavaju az o 2-3 mesiace hoc aj deti....takze prepacte ze sa o to vobec zaujimam....
pasuliatko
17.01.12,11:18
ja by som skorej odporúčala návštevu ORL ambulancie a až potom neurológa.