szivics
13.01.12,14:23
Dobrý deň milí poraďáci,
už pol dňa študujem príspevky o mzdách no nenašla som odpoveď na moju otázku.

Ak mám vytlačenú Výplatnú listinu všetkých zamestnancov, kde podpisom potvrdzujú prevzatie výplaty v hotovosti, neporušujem tým zákon o osobných údajov?

Na tlačive sú mená a mzda k výplate.
ivka70
13.01.12,13:25
Ak vsetci vidia aj ine mena a k nim sumy, tak porusujes.
szivics
13.01.12,13:29
Cize pre kazdeho zamestnanca by sa mala Vyplatna listina tlacit samostatne?

V pripade ak by na Vyplatnej listine boli miesto mien rodne cisla? Mohlo by to byt potom sumarne na jednej A4?

Ak nie tak v tom pripade teda vidim najjednoduchsie riesenie davat podpisovat VPD. Vyplatna listina mi vsak prisla prehladnejsia, v tom ze to je hromadne podpisane na jednom liste :-/
Tweety
13.01.12,13:31
Cize pre kazdeho zamestnanca by sa mala Vyplatna listina tlacit samostatne?

V pripade ak by na Vyplatnej listine boli miesto mien rodne cisla? Mohlo by to byt potom sumarne na jednej A4?

Ak nie tak v tom pripade teda vidim najjednoduchsie riesenie davat podpisovat VPD. Vyplatna listina mi vsak prisla prehladnejsia, v tom ze to je hromadne podpisane na jednom liste :-/ Každý zamestnanec musí dostať výplatnú pásku, takže mu dáš podpísať jej prevzatie, rekapitulácia VL-miezd za mesiac- podľa toho mzdy aj zaúčtuješ. VL nemôže byť spoločná.
veronikasad
13.01.12,13:32
Cize pre kazdeho zamestnanca by sa mala Vyplatna listina tlacit samostatne?

V pripade ak by na Vyplatnej listine boli miesto mien rodne cisla? Mohlo by to byt potom sumarne na jednej A4?

Ak nie tak v tom pripade teda vidim najjednoduchsie riesenie davat podpisovat VPD. Vyplatna listina mi vsak prisla prehladnejsia, v tom ze to je hromadne podpisane na jednom liste :-/
V akom mzdovom SW robíš ? V OLympe sa dá tlačiť výplatná listina (nie potvrdenie o výplatnej páske) bez sumy. Prevzatú sumu si môžeš dať podpísať na výplatnom sáčku.
szivics
13.01.12,13:35
Prevzatie Výplatnej pásky mi je jasné aj s podpisom, ale mňa zaujíma výplata mzdy v hotovosti
adi11
13.01.12,13:36
..vytlac zoznam pracovnikov bez sum a tak daj podpisat..
szivics
13.01.12,13:37
V akom mzdovom SW robíš ? V OLympe sa dá tlačiť výplatná listina (nie potvrdenie o výplatnej páske) bez sumy. Prevzatú sumu si môžeš dať podpísať na výplatnom sáčku.

Pracujem v programe MRP Mzdy. Výplatná listina sa dá vytlačiť vždy s mzdou, je možnosť buď mená alebo rodné čísla.
Tweety
13.01.12,13:38
Prevzatie Výplatnej pásky mi je jasné aj s podpisom, ale mňa zaujíma výplata mzdy v hotovosti Môžeš im to dávať podpisovať aj na spoločnej VL, ale tak, aby z toho nezistili údaje o mzde ostatných.
szivics
13.01.12,13:44
..vytlac zoznam pracovnikov bez sum a tak daj podpisat..

No to ma nenapadlo. Potom staci ak niekde perom dopisem ze podpisom zamestnanci potvrdzuju prevzatie vyplaty za obdobie XY ?
adi11
13.01.12,14:19
..presne, budes len aktualizovat stav pracovnikov a zmenis mesiac
Silkov
10.05.12,02:29
Známa mi hovorila, že sa už nedá od 1.1.2012 poskytnúť výplata zamestnancovi v hotovosti musí byť vyplatená s dokladom z reg. pokladne, cez účet alebo poštou? Dopravná firma.
KEJKA
10.05.12,03:19
Známa mi hovorila, že sa už nedá od 1.1.2012 poskytnúť výplata zamestnancovi v hotovosti musí byť vyplatená s dokladom z reg. pokladne, cez účet alebo poštou? Dopravná firma.
agentúra JPP.
veronikasad
10.05.12,05:57
Známa mi hovorila, že sa už nedá od 1.1.2012 poskytnúť výplata zamestnancovi v hotovosti musí byť vyplatená s dokladom z reg. pokladne, cez účet alebo poštou? Dopravná firma.
"Zamestnancom" je živnostník, ktorý vystavuje faktúru ?
kn-alka
10.05.12,06:22
Firma je povinná evidovať PRÍJEM peňazí do pokladne, nie ich výdaj. Ak však eviduje v registračnej pokladni každý pohyb, môže vystaviť doklad z reg.pokladne, ale stačí len v celkovej sume - ako výber hotovosti, nemusí na každého zamestnanca zvlášť. Je to len pre účely firmy, kvôli evidencii hotovosti v pokladni, bločeky zamestnancom nevydáva.
Dav
10.05.12,06:36
Firma je povinná evidovať PRÍJEM peňazí do pokladne, nie ich výdaj. Ak však eviduje v registračnej pokladni každý pohyb, môže vystaviť doklad z reg.pokladne, ale stačí len v celkovej sume, nemusí na každého zamestnanca zvlášť. Je to len pre účely firmy, kvôli evidencii hotovosti v pokladni, bločeky zamestnancom nevydáva.
:eek: ERP a Pokladňa (účet 211) sú dva rozdielne pojmy. Neexistuje absolútne žiaden dôvod, aby sa mzdy vyberali a evidovali cez ERP (okrem neznalosti problematiky a snahy skomplikovať tak jednoduchú vec, ako je výplata hotovosti zamestnancom).
Pokiaľ potrebujem vybrať z ERP hotovosť, vyberiem ju príslušným kódom podľa druhu ERP a peniaze vložím do pokladne 211, napr. cez účet 261,alebo podľa Internej smernice . V JÚ cez priebežné položky.
kn-alka
10.05.12,07:09
na to isté som myslela aj je, len ty si to napísal výstižnejšie, ja sa neviem vykoktať :)
Silkov
10.05.12,14:38
"Zamestnancom" je živnostník, ktorý vystavuje faktúru ?

Nie SZČO, ale zamestnanec - vodič
Dav
10.05.12,14:41
Nie SZČO, ale zamestnanec - vodič

Normálne vyplatiť mzdu v hotovosti.
Tweety
10.05.12,14:50
Nie SZČO, ale zamestnanec - vodič
Výplaty idú mimo RP,( nie sú to tržby) je to platba z podnikovej pokladne, alebo bezhotovostným platobným stykom. Netreba dať na kadejaké nepodložené správy.