kataldo
13.01.12,18:59
Ahojte, potrebujem súrne poradiť, ako okrskového komisára k voľbám ma nominovali dve strany, možem byť za obidve strany? v jednom okrsku. Ďakujem
tictac7
13.01.12,18:17
...no ono je to tak - rozhodni sa, za ktorú stranu budeš. Dôvod je prostý - okrsková komisia musí mať nejaký minimálny počet členov - a Ty sa budeš rátať len za jedného a nie za dvoch - tak aby náhodou neboli problémy, že vás v komisii bude málo...
kataldo
13.01.12,18:25
V komisii budeme dosť, ale keby som sa rozhodol len pre jednu - musím to dať vedieť aj strane?
tictac7
13.01.12,18:33
...asi by sa patrilo, pretože tam pravdepodobne chcú mať svojho zástupcu a Ty ich takto o tú možnosť pripravíš...
kataldo
13.01.12,18:44
Musím alebo by sa patrilo? Ono je to tak, že starostovi to obe dali vedieť v posledný možný deň registracie.
tictac7
13.01.12,18:48
...akože, naozaj nechápem o čo Ti ide....tak sa vy.... na to a hotovo. Len tak mimochodom, ten posledný deň registrácie je preto posledný, že dovtedy sa môže....tak čo Ťa trápi. Aj DP môžeš podať posledný deň.... Inak, si Ty ale fakt divný človek, oni by Ťa nenahlásili, keby si im Ty nedal svoje údaje a súhlas (aspoň ústny).....
...tento Tvoj nezmysel týmto považujem za vyriešený...
avalik
13.01.12,18:50
Musím alebo by sa patrilo? Ono je to tak, že starostovi to obe dali vedieť v posledný možný deň registracie.

tak s nominaciou si hadam suhlasil - rozhodni sa pre jednu stranu, druhej to oznam ... starosta da za danu stranu do komisie nahradnika, tak aby bol splneny minimalny pocet clenov
Mária27
14.01.12,08:34
To sa ťa pýta starosta, za koho chceš byť? Jemu to môže byť jedno, lebo členovia mu skladajú sľub, že budú nezávislí...
Strany sa to môžu ale nemusia dozvedieť, za koho tam skutočne si. Strany nedostávajú tresty za to, ak nenominujú dosť členov, obecný úrad potrebný počet doplní. Jedine, že by nemohli nájsť, vytknú strane, že nominovala málo členov. Že by sa v dnešnej dobe nenašlo dosť ľludí, čo tam za tých 30 eur strávia deň?
kataldo
14.01.12,15:07
To sa ťa pýta starosta, za koho chceš byť? Jemu to môže byť jedno, lebo členovia mu skladajú sľub, že budú nezávislí...
Strany sa to môžu ale nemusia dozvedieť, za koho tam skutočne si. Strany nedostávajú tresty za to, ak nenominujú dosť členov, obecný úrad potrebný počet doplní. Jedine, že by nemohli nájsť, vytknú strane, že nominovala málo členov. Že by sa v dnešnej dobe nenašlo dosť ľludí, čo tam za tých 30 eur strávia deň?
Ďakujem Mária27, asi si mi najlepšie porozumela.
maky
20.01.12,12:37
chcem sa opytat, mozem byt vo volebnej komisii ak som momentalne evidovana na urade prace? Dakujem.
tictac7
20.01.12,12:43
chcem sa opytat, mozem byt vo volebnej komisii ak som momentalne evidovana na urade prace? Dakujem.

môžeš
ivka70
20.01.12,12:48
chcem sa opytat, mozem byt vo volebnej komisii ak som momentalne evidovana na urade prace? Dakujem.

mozes, ved tvoj prijem nepresiahne povolenu hranicu.
Akurat to este pred volbami musis nahlasit na UP.