erasss
14.01.12,09:56
Dobry den,

poprosil by som o radu. V domacnosti som zapojil dva dekodery na dva televizory. Kazdy dekoder ma svoju vlastnu kartu skylink. Cize kabel co ide zo satelitu je napojeny do prveho dekoderu a z neho nasledne ide druhy kabel do druheho dekoderu. Pri tomto prepojeni okamzite vypadne Prima family, CT1, CT2 na oboch dekoderoch ( a su to vlastne vsetky programy pod kmitoctom 12525 MHz na druzici astra 23,5° v, 3/4, 27500KS/s). Akonahle odpojim kabel, ktory ide z prveho dekoderu do druheho, tak programi idu. Neviem ako to vyriesit, resp. cim to je sposobene. Ako keby dekoder nebol schopny naladit tento transponder.

Erasss
Fero11
14.01.12,12:45
dekoder = box
Ak mas prepojene boxy cez loop, tak signal na druhom boxe je obmedzeny polarizaciou a pasmom
Existuju 2 pasma a to
dolne pasmo: 10,7 GHz – 11,7 GHz
horne pasmo: 11,7 GHz – 12,75 GHz
a 2 polarizacie
Horizontalna
Vertikalna
Je to obmedzene tym, ze mozes pozerat programy, ktore su v dolnom pasme a na obidvoch boxoch musi byt rovnaka polarizacia, alebo v hornom pasme a taktiez musi byt rovnaka polarizacia. Pretoz LNB nedokaze spracovat 2 pol. alebo pasma sucasne (a tym padom si obmezdeny)
Ak nechces byt obmedzovany touto nedokonalostou, tak si kup LNB twin, ten obsahuje 2 nezavisle LNBecka
bodliak
14.01.12,13:00
To ale nevysvetluje, preco nemoze pozerat CT atd ani na jednom z nich.
Pise, ze vypadnu na oboch!
erasss
14.01.12,13:17
Ano, vypada to tak, ze mas pravdu. Funguje mi vlastne len program v polarizacii Horizontal a vsetky Vertical sa nedaju naladit na oboch dekoderoch. Nechapem to, lebo ked odpojim druhy dekoder, tak na prvom uz funguje aj Vertical, cize nema problem s obomi polarizaciami, ale zrejme je to technicka zalezitost a inak sa to zrejme neda vyriesit len druhym LBN. Som nasiel este jeden odkaz teraz pred chvylou, kde to tiez popisuju... http://www.satcentrum.cz/forum/?p=print&code=18924 .Takze jedina moznoost je druhe LBN. Tedaaa, ale na skylinku take nic nenapisu, hoci tam by mala byt hotova encyklopedia o tom. :))
Dakujem za radu Fero11. :)

Cize aby som to vyriesil, tak musim oba dva kable z LBN1 a LBN2 spojim prepinacom LBN do jedneho kabla, ktory pojde cez LOOP do prveho dekodera a potom z neho do druheho, tak to bude fungovat uz pod H a V na obochoch dekoderoch? Dufam, ze to dekoder dokaze potom rozlisit, ze ma v sebe dva LBNka a moze makat pod H a aj V.
bodliak
14.01.12,14:15
Nie, cez loop nebudes mat moznost pozerat cokolvek na ktoromkolvek.
Potrebujes si ku kazdemu boxu dotiahnut koax.

Nebije sa Ti tam napajanie LNB-cok ?
erasss
14.01.12,14:40
Hm, tak to je potom celkom o nicom...kedze musim mat dva kable zo satelitu natahane. Diky za reakciu.
bodliak
14.01.12,15:02
Signal z dvoch twinovych LNBcok sa spoji cez Disecq switch a z neho Ti pojde kabel do boxu.
A z druheho switchu pojdes do druheho boxu.
Tak ? Kazdy box bude moc pozerat co chce, z lubovolneho LNB.
Taserda
14.01.12,15:25
bodliak
14.01.12,15:53
Fero11
14.01.12,16:36
Budes musiet tahat 2 kable od twin LNB k obom boxom
2 bodliak DiSeqC sa pouziva na preipinanie medzi 2 a viac LNB (je mozne to spravit aj jednym kablom cez multiswitch, ale potreboval by drahsi LNB quatro a samotny multiswitch je tiez drahy, vyuziva sa to pre rozvod sat po bytovych domoch)
bodliak
14.01.12,16:39
No však spominal LNB1 a LNB2 ...
Hej, mohol mať jeden dual twin..., ale z toho, co napisal som pochopil, ze ma 2 LNBcka, prepinac a jeden kabel cez loop do 2 boxov.
erasss
14.01.12,19:03
Signal z dvoch twinovych LNBcok sa spoji cez Disecq switch a z neho Ti pojde kabel do boxu.

A z druheho switchu pojdes do druheho boxu.

Tak ? Kazdy box bude moc pozerat co chce, z lubovolneho LNB.

Skratene povedane LNB1 bude zapojeny do jedneho boxu a LNB2 bude zapojeny do druheho boxu a ziadne switche tam netreba a ani twin nepotrebujem, kedze mam dve LNB. Kazdy dekoder ma svoje a moze naplno makat.
Fero11
14.01.12,19:30
DisEqC prepinac ti prepina medzi dvoma LNB (napr mas 1 nastaveny na Astru 23,5°E a 2 nastaveny na 19,2°E) ale vzdy pre jeden box je pristupny len jeden plny (cize horne/dolne pasmo a H/V polarizacia)
Ty tam prepinac nepotrebujes ziadny, potrebujes 2 nezavisle na sebe LNB (cize twin)
cize take nieco a do kazdeho boxu zvlast koax
erasss
14.01.12,20:40
DisEqC prepinac ti prepina medzi dvoma LNB (napr mas 1 nastaveny na Astru 23,5°E a 2 nastaveny na 19,2°E) ale vzdy pre jeden box je pristupny len jeden plny (cize horne/dolne pasmo a H/V polarizacia)
Ty tam prepinac nepotrebujes ziadny, potrebujes 2 nezavisle na sebe LNB (cize twin)
cize take nieco a do kazdeho boxu zvlast koax

ano, bavim sa o dvoch nezávislých LBN ...ja som ta uz pochopil na zaciatku. Proste neprepajat ich spolu, ale kazdy kabel zvlast zo satelitu do dekoderu. Este raz diky. :)
lužkin
15.01.12,06:33
ano, bavim sa o dvoch nezávislých LBN ...ja som ta uz pochopil na zaciatku. Proste neprepajat ich spolu, ale kazdy kabel zvlast zo satelitu do dekoderu. Este raz diky. :)
Nemam dojem že si všetko dobre pochopil, radšej sa poraď v špecializovanej predajni na satelity. Keď chceš zapojiť dva prístroje, musíš mať LNB s dvoma výstupmi, aby si mohol natiahnuť kábel do každého prístroja zvlášť, potom Ti bude všetko fungovať bez obmedzení.
erasss
15.01.12,11:40
Nemam dojem že si všetko dobre pochopil, radšej sa poraď v špecializovanej predajni na satelity. Keď chceš zapojiť dva prístroje, musíš mať LNB s dvoma výstupmi, aby si mohol natiahnuť kábel do každého prístroja zvlášť, potom Ti bude všetko fungovať bez obmedzení.

Pre Luzkina:
Vsak o tom od zaciatku Fero11 hovori. :)) Neviem, co by som na tom nemal pochopit. :)) Ja som diskutoval s bodliakom o jeho navrhu so switchom. Ak chces nieco niekomu radit, tak sa najprv nauc citat, co je pre koho adresovane. Uz v uvode som hodil link, kde je podrobne vysvetlene ako to vyriesit. :))
anka_p
26.01.12,19:50
Je možné prepojiť skylink cez power line? Mám jeden sat. prijímač a 2 TV. Ak by som to prepojila pôjde mi aj na druhom TV len ten istý program ako na prvom TV?
Ak by som chcela samostatné sledovanie rôznych programov na oboch TV, potrebujem 2 prijímače?

A vôbec môžem potom ten druhý prijímač napojiť na power line a bude to fungovať?
Fero11
27.01.12,07:24
Cez power line ?? Zatial som sa s tym nestretol power line je akysi adapter, ktory vytvori v el. sieti, resp. prenasa na urcitej nosnej data. Preco chces prenasat cez powerline sat signal ??
Podla mna video je mozne prenasat po tejto sieti, ale nie takym sposobom ako chces ty.
Ak chces na dvoch TV sledovat 2 rozne kanaly, tak vseobecne a asi aj najlacnejsie riesenie je ku kazdej telke zlast sat. box. Existuju aj dualboxy, ale niekedy sa ti oplati radsej 2x zvlast box.
Ak mas skylink, tak potrebujes 2x kartu (je moznost kupit NEXT kartu, je to dost vyhodne). Dalsia moznost je kupit take boxy, ktore vedia zdielat kartu, potom ti staci jedna karta aj pre viac ako 2 boxy. Problem moze ale nastat ak skylink zapne surflock, kedy znemozni zdielat kartu na viac ako 1 box (surflock bol uz zapnuty v testovacej faze a je pravdepodobne, ze po ukonceni CW ho znova aktivuji)
anka_p
27.01.12,16:49
cez power line som to chcela len preto, že nechcem toľko káblov po byte a myslela som si, že to bude dobré riešenie.
Alebo čo by si mi poradil?
Dá sa šíriť signál cez wifi?
lužkin
29.01.12,08:20
Existuju nejaké riešenia bezdrôtového prenosu, ale neviem ako je to so stabilitou. pozri tu:http://www.tvsatnitra.sk/online-satelitna-technika, http://www.tvsatnitra.sk/online-satelitna-technika/prislusenstvo/av-bezdrotovy-prenos
Fero11
29.01.12,08:48
cez power line som to chcela len preto, že nechcem toľko káblov po byte a myslela som si, že to bude dobré riešenie.
Alebo čo by si mi poradil?
Dá sa šíriť signál cez wifi?Je mozne sirit signal aj bezdrotovo, ale podla mna to nie je idealne a je to aj dost drahe.
Podla mna vzdy s kablom dosiahnes 100%ne vysledky, cize netreba sa vyhybat kablom.
Niekde sa ten kabel musi dat vlozit (medzi miestnostami prevrtat, to nie je vidiet, je to mala dierka a potom sa to aj zasadruje) v miestnosti pod listou okolo podlahy a pod...

Vo vseobecnosti kazdemu odporucam, pri nejakej rozsiahlejsej rekonstrukcii bytu, alebo pri malovani, natahat do kazdej izby FTP/UTP cat6 a koaxailny kabel.
Co sa tyka koaxialnych kablov, tak od miesta kde je antena/parabola (na streche) natiahnut kabel do kazdej miestnosti kde moze byt v bucucnosti TV.
Co sa tyka FTP/UTP kablov, tak v jednej centralnej miestnosti si zriadit nejaky potencionalny switch a z tohto miesta taktiez natahat kable.
V buducnosti nevzniknu problemy typu .. ale ja tam nemam kabel a nechcem tam tahat, nechcem tam vrtat, je to neesteticke atd ...
Bezdrotovy signal na volne siritelnych pasmach moze byt vzdy niecim ruseny, preto ho neodporucam.
anka_p
29.01.12,15:42
Nepýtala by som radu, keby som nemala prerobený byt a bolo by mi jedno, kde vŕtam a kde trčí kábel.
Mne nastal presne tento problém, že ja tam nemám kábel. a nemáme tam podlahu ale dlažbu a pod dlažbu to už skryť nejde.
Fero11
29.01.12,17:24
Tak nejake riesenie budes musiet najst, lebo nebude telka :)