alpiN
14.01.12,12:10
Caute potrebujem poradiť kamaratovy spatol windows mal t ta ksproste nainstalovane ze mal tam dva windowsi tak mu nesiel ani spustit bios ani nič tak som zobral HDD ze to urobim doma nabopojil som ho dal som CD windowsu dal bootovat z CD/DVD room a mi naskočilo že ak chcem pokracovat v bootovani stacit hocijake tlacidlo a potom mi nenaskoči instalacia windowsu ale normalne sa zapina som na zaciatku pri vybere windowsu XP home edidtion a XP profesional a tam sa neda nič vybrat tam to je seknute ani cez F8 nič čo mam robiť?
alpiN
14.01.12,11:40
ako keby ked vypiše ze pre botovanie tam či čo stlačte libovolni klavesu nereagovalo to :/ a to ksoči do normalu
Vlado40
14.01.12,12:03
Bios sa musí dať spustiť stále ,ten nemá nič s tým či tam je alebo nieje windows.Vybrať HDD z PC a nainštalovať ho na inom PC, nie na tom na ktorom sa bude používať ,to sa nerobí ,je malá pravdepodobnosť že to pôjde.Museli by to byť veľmi podobné matičné dosky.Ak je CD v poriadku mala by pokračovať inštalácia po stlačení tej ľubovoľnej klávesy ináč sa spúšťa botovanie z HDD.
alpiN
14.01.12,12:08
no kamaratovy nejde spustit vieš F2 nič no nič nereaguje ani F11 nenaskoci bootovanie ..CD je v poriadku tak neviem no
Vlado40
14.01.12,12:12
Tak to treba zmeniť v biose .Väčšinou sa tam ide cez DEL ak je to PC.
alpiN
14.01.12,12:21
ako tlačidlo DELETE?
sthruska
14.01.12,12:23
ako áno
nunenko
14.01.12,12:38
alpin som rád, že nie som tvoj kamarát, čo sa ti zveril do virtuálnej opateri. Moja rada je kašli na to a radšej rob to čomu rozumieš. "Spadol" mu Windows, pretože vymazal čo vymazať nemal, ale možno by šiel keby tam bolo čo má byť kedže mal naištalované dva Win.
prečítaj si
http://pravdavocich.cz/clanek/jak-na-dualboot-windows-vista-a-windows-xp
srska
14.01.12,12:43
mne nič nespadlo ani windows he 6 rokov. :) čím to je? (strojový čas 12hod/deň)
misoft
14.01.12,17:34
srska: to preto, že používaš tú hmotu na vrchole ľudského tela. alpiN a ani jeho "kamarát" tú hmotu majú:
A) značne nevyvinutú;
B) vyvinutú, ale nie na správne používanie;
C) nemajú žiadnu.

Mne Win nepadol 7 rokov (strojový čas - podľa potreby a nálady - 6 - 18 hod/deň). Len to chce:
A) údržbu;
B) "údržbu";
C) ÚDRŽBU.
:D:D:D
A neklikať na kadejaké somariny.
nunenko
14.01.12,18:46
neklikať na kadejaké somariny
neklikať to je základ a samozrejme údržba
alpiN
15.01.12,10:10
misoft ani mne nespadol mam 2 PC a 1 Notebook ja neviem čo ostatní robia že im to pada....ale npr VISTA si vyžaduje raz za pol roka reinstalaciu :D
alpiN
15.01.12,10:12
a prosím vas ja nechcem zistit čo robil ..ale ak oto vyriešim
nunenko
15.01.12,10:28
Daj to urobiť niekomu, čo tomu rozumie. Bodka.
Vlado40
15.01.12,11:13
Zober ten kamarátov HDD a pripoj ho k svojmu PC .Tam uvidíš ako je rozdelený a či je v poriadku,prípadne ho aj môžeš v svojom PC rozdeliť ak treba.Na svojom PC aj hneď sformátuj tú časť ,ktorá bude C.Potom ten HDD vlož do toho PC v ktorom sa bude používať a skús novú inštaláciu.Sformátovať potom pri inštalácií daj iba rýchly formát.
misoft
15.01.12,12:14
Caute potrebujem poradiť kamaratovy spatol windows mal t ta ksproste nainstalovane ze mal tam dva windowsi tak mu nesiel ani spustit bios ani nič tak som zobral HDD Najskôr toto riešiť -pokiaľ BIOS nenaskočí = chybný EPROM čip s BIOSom. Pokiaľ BIOS nie je OK - nemá význam niečo robiť s OS.
1a4ter
15.01.12,14:49
Ten Wibdows mohol spadnuť preto, lebo je HDD uz značne opotrebovane. Ked ho vytiahneš a pohrkaš s nim a v ňom to značne ťuka, tak to znamená že jeho čítacie vlastnosti sú už obmedzené. Ak sa ti podari system preinštalovať, tak je len otázka času kedy to znovu spadne. Takéto chyby maju hlavne značky Hitachi a Seagate. Do biosu sa musiš dostať či tam nejaky windows predtym nainštalovaný bol, alebo nebol.Do biosu sa odstaneš cez F2,Dell, alebo ak ide o original HP zostavu tak F10. Botovanie z CD si vies dufam nastaviť. Neviem aku maš dosku, tak si skontroluj aj nastavenie diskov. A bolo by lepšie inštalovať to v PC v ktorom to ma byť. Predpokladam že ak ti windows funguje 6 rokov, tak sa jedná o tym dosky s pripojenim na disky ATA. Ak sa ti to zasekuje tak si skontroluj zapojenie diskov. Nemôžeš to tam len šlahnuť na kable kde je volné a čakať že to pojde. Musiš si prestaviť jumple na diskoch aby bol každy označený ako má byť. Jeden musí byť MASTER a druhy SLAVE. Mechanika by mohla zostať nastavena akokolvek, ale na samostatnom kábli. Ale radšej by som ti doporučil zložiť to povodne PC ako to bolo a zaniesol to do servisu. Veľa ľudi si mysli že inštalovanie systemu je lahke a brnkačka. Pre mna to je brnkačka a nechapem ako to može niekto pokaziť. Preto ak tomu nerozumieš, tak to nechaj radšej na odborne zdatnych. Preinštalovanie systemu by namlo stať vela (cca 15 - 30€), podľa toho aky servis najdeš.
Gapo
15.01.12,18:15
misoft ani mne nespadol mam 2 PC a 1 Notebook ja neviem čo ostatní robia že im to pada....ale npr VISTA si vyžaduje raz za pol roka reinstalaciu :D
Ufff, to som sa zľakol, ja ju mám dva roky a ešte mi nepovedala, že potrebuje reinštaláciu:confused:, že by bola pokazená ?:cool:
alpiN
16.01.12,19:53
1a4ter (http://www.porada.sk/member.php?u=166352) diki z radu pokusim sa to ta kurobiť mame tie iste pc .. takže myslim si že by to nemal byť problem či nainstalujem tu alebo tam ked dam musi to frčat len neviem lebo den HHD je uz starši a prinom mi nejde načitat BIOS nechapem ani Bootovanie spustit jednoducho sekne pri štarte windowsu ... toto sa mi ešte nestalo instaloval reinstaloval som uz xpčka x krat 7dmičky ale tak pri tomto som sa sekol neviem.. preto ziadam o radu ked neviem čo robit nebudem sa tvarit na znalca jednoducho potrebujem pomoc ešte raz diki za info
misoft
16.01.12,20:06
Teoreticky: BIOS musí nabehnúť aj bez HDD (len pri zavádzaní bude hlásiť - resp. hľadať médium). BIOS je totiž na EPROM čipe (nie je na HDD!) - teda (teoreticky) by si sa musel do BIOSu dostať aj bez HDD (ibaže by bol BIOS v háji!)
alpiN
16.01.12,20:34
no ale ked napojim kamošov disk nejde nedostanem sa ked napojim svoj normalka ... čudne
misoft
16.01.12,20:42
Tak to potom vyzerá na problémy s HDD - doslúžil (prípadne jeho lektronika) -pretože ako popisuješ, po pripojení tvojho nabehne BIOS OK, po napojení jeho - šlus a NO-OK! Niekde to poriadne skratuje, prípadne zabblokuje napájanie matičnej dosky - nenabehne ani BIOS - bez napätia je to na prd.
Odporúčanie: nový HDD - pokiaľ sa dostaneš do starého, stiahnuť dôležité dáta a zálohovať. Starý HDD do elektrošrotu - alebo rozmlátiť (aby náhodou niekto niečo nie toto :D:D)
icevan
20.01.12,14:48
Pouzi klavesnicu s PS2,nie USB a malo by ti to ist.
Mrgrabber
27.01.12,23:06
možno je niečo zle nastavene a disk nechce načítat skusil by som resetovať bios robíva sa to jumprom obvykle pri napajacej baterie Biosu ale treba pozriet manual od dosky pre presnejšie inštrukcie
keksik0061
28.01.12,08:27
ja mam s win taky problem ze mi nechce nainstalovat win7 iba vistu,nainstaluje sa to v pohode ale ked uz sa zapina...vtedy ako vam ukaze to "welcome" tak namiesto toho naskoci cierna obrazovka a nic sa nedeje,akoby to nieco blokovalo neviem preco,vzdy predtym formatujem disk.Skusal som uz hocijake verzie nic neide.
mecky
28.01.12,08:33
kde to instalujes? notebook? win 7 je legalny?
sthruska
28.01.12,09:44
//vzdy predtym formatujem disk

Niekedy to nestačí. Zruš partíciu C a zavádzací sektor (pre W7je to 100 MB). Potom partície znovu vytovríš, naformátuješ a tak pristúpiš k inštalácii.
Mrgrabber
29.01.12,23:58
verzii problemu môže byť hneď niekolko kedže zamrza pri štarte systemu a teda uvodnej obrazovky môže byť aj poškodena graficka karta kedže pri načítaní plochy sa už spúšta grafická karta 2,možno ovládače základnej dosky teda biosu su staršie a treba ich preflešovať na najnovšiu verziu osobne som mal podobny problem pri inštalácii win7 na notebook kde mi pri inštalácii stále zamŕzalo asi v polovici inštalácie 3, môže byť aj poškodený disk ale to by chcelo odtestovať a ak by bol poškodeny pravdepodobne by sa ani nepodarilo inštaláciu dokončiť
1a4ter
18.02.13,22:28
Bios ti nenčítava možno koli tomu, že maš zle nastavené jupre na tom starom HDD. A keďže ti sekne pri načítani windowsu, nebude ten disk dobrý. Netráp sa s tým a zahoď to.