jackjack511
14.01.12,13:40
Dobrý deň, môj bananovník pustil na konci jeseňi odnož. Obidve banánovníky rastli ale keď začalôa zima tak môj prvý (materská rastlina) prestal rásť. Odnož rástie stále (aj teraz :D) ale materská rastlina nerastie . dokončila list a od vtedy ako keby spala. Taktiež jej zahnívajú konce listov a kraje. Inak vypdá byť zdravý. Poloevam 1x za týždeň asi 300ml vody kvetináč je dosť veľky. Nehnojím. Rosím každých 1-5 hodín.
Je to spôsobením nedostatku svetla? Je cca 1,5 m. pri radiatore, ale ten je pustený iba večer a aj to není horúci. Prosím odpoveď
Ďakujem.
sisima
14.01.12,14:28
odnožou sa banánovník rozmnožuje... ked ju vypustí stará rastlina vraj končí... ja odnože vždy rozsadím... to hnednutie krajov starších listov je normálne, ale ked je toho vela, mozno škodí práve velké mnozstvo vody...
v zime aj mne rastie pomalšie... momentálne mám tiež starý s novým, ešte som ich nerozsadila, a asi ani nerozsadím, nečakám od neho úrodu banánov, takže nateraz je to len izbová rastlina... a je vidiet ze viac rastie tá nová rastlina, nez stará... je to normálne a prirodzené...
to vase rosenie je myslím prehnané...