edka79
15.01.12,07:56
Dobrý den.

Chcem poprosiť niekoho o radu.Pred 11 rokmi som si udrela lakeť o dlažbu až som ju mala narazenú.Hýbala som ňou no po pár hodín mi opuchla. Nevyhľadala som lekársku pomoc pretože by mi ju dali do dlahy. A ja som mala mať o pár tyždňov svoju vlastnú svadbu. Liečila som fixovaním a analgetickými masťami.Prešlo to. Ruka bola v poriadku len ked bola zmena počasia. Tak som mala príšernú bolesť ruky aj ramena. A ked som ju veľmi zaťažila nepomohli len chladivé masti.
Pár rokov som mala pokoj no bolesť sa ozvala po 7 rokoch. Sťahovali sme sa a preťažila som asi dosť. Odvtedy som musela vyhľadať lekársku pomoc ortopéda, ktorý mi zistil že mám tenisový lakeť a dal obstrek ktorý zabral na pol roka. Ale bolesť po čase z lakťa prešla do ramena a začali mi tuhnúť svaly v ramene. A začala bolesť pod pazuchou. Spravili sa mi hrčky a ja neviem či to je z toho alebo hormóny.Hrčky sú pohyblivé no ked ich masírujem prešli do prsníka. Po masírovaní mám tlaky a bolesť pod pazuchou,ramenom. Na vyšetrení prsníkov som bola 8 mesiacmi všetko bolo negatív.No chcem vyhľadať opäť gynekológa a požiadať o konzultáciu. Nevie niekto poradiť či bývajú zápaly z tenisového lakťa prejsť do rakoviny kosti v ramene alebo rakoviny v prsníku.Som zúfala. Dakujem.
Jurivo
15.01.12,12:08
Tak z tenisového lakťa by veru rakovina nemala byť, aj keď chronické zápaly môžu predstavovať určité riziko. Čo sa týka tých hrčiek, netreba to podceňovať a radšej ísť na odborné vyšetrenie. Ak napúchajú aj končatiny môže to indikovať aj lymfatickú poruchu. Lepšie je však vyšetrenie a budete mať istotu ako sa trápiť a rozmýšľať čo to môže byť.
edka79
19.01.12,21:46
Dakujem Vám veľmi pekne za radu pán Jurivo.Nohy mi nepuchnú. Len ja mám aj zdravotné problémy s obličkami a tak mám zvýšene hormóny.Pôjdem radšej na odborné vyšetrenie a tam sa uvidí.Dakujem.
Lilien 15
03.05.13,08:29
ahojte, už dlhší čas ma bolí pravá ruka od ramena po lakeť.hlavne ked ju dvíham,ale niekedy aj bez toho....môže to byť tenisový lakeť???
čo to znemená do budúcna? ďakujem....