vemak
16.01.12,00:06
Viete mi poradiť, aký je rozdiel v zámockej dlažbe od semmelrocku resp. premacu kde stojí v 8cm hrúbke cca 30 - 4OEur- m2, menší slov. výrobcovia cca 20Eur - m2, a dlažba v rovnakej hrúbke, podobnom dizajne, a tiež mrazuvzdorná z poľska či maďarska cca 10Eur - m2. Nakoľko potrebujem 250m2, je to dosť veľký rozdiel, no na druhej strane by som nerád položil niečo čo sa za pár rokov rozpadne. ďakujemEMMELROCK
220870
16.01.12,05:01
Je to v tej mrazuvzdornosti,obsahu ,soli ,vo farbivách.Sa mi ani nechce veriť ,že by to Poliaci vyrábali a predávali za 10 € veď toľko stojí len doprava.
mendo933
16.01.12,06:53
Premac robi aj okolo 12€, a dost kvalitne zamkove dlazby. Tie drahsie 20-40€ tam si uz priplacas aj za vzhlad. Pri takej ploche sa da dojednat aj dost zlava, ved to je uz za kamion
Zužu
16.01.12,07:34
Tiež sme kládli dlažbu 9/2011 dlažbu, od jari som hľadala dlažbu, aby nám vyhovovala cenou, kvalitou a hlavne aj farebnosťou. Pôvodne som mala vybraný Premac - kvalitne, že najlepší, ale cena bola dosť vysoká aj keď so zľavou tak 23-25 €/m2. takže prešli sme maďarsko, poľsko a nakoniec sme sa rozhodli pre dlažbu z čiech. Kvalitu uvidíme po rokoch, aj keď pracovníci boli veľmi ochotní a všetko okolo výroby tejto dlažby nám vysvetlili, farebnosť - dá sa vybrať zo širokej ponuky a cena prijateľná cca 15 €, kupovali sme cca 160 m2 - jeden kamión nejakých 16 paliet.
vemak
16.01.12,09:12
Je to v tej mrazuvzdornosti,obsahu ,soli ,vo farbivách.Sa mi ani nechce veriť ,že by to Poliaci vyrábali a predávali za 10 € veď toľko stojí len doprava.

Všetky ceny som písal bez dopravy, u nás by zrejme bola v cene, no ani z Poľska to nieje drahé, vraj cca 300.-Eur kamion.
220870
16.01.12,09:28
Dlažba by mala byť vybrovaná a lisovaná.Ak je šmejd piesok alebo voda tak potom sú na dlažbách soľné výkvety farebné odlyšnosti fľaky.Dosť záleží od toho či piesok tzv.operú v čistej vode a z akého lomu pochádza.Pokiaľ nemáte x referencií na Poliakov tak by som neriskoval môže sa stať že za pár rokov to pozmetáte metlou.Slovenský vyrocbcovia Prefa Koš,IN Šala.
arizona
16.01.12,10:37
Co ocakava kupujuci od dlazby? Aby bola pevna,nedrolila sa a aby si udrzala farebnost a nezosedivela po par sezonach ,aby mu vydrzala dlhe roky.

Na vyrobu kvalitnej dlazby musi vyrobca pouzit kvalitne suroviny, receptury, kvalitne pigmenty,ale hlavne kvalitne vibrovacie stroje,aby dlazba bola pevna, co je asi najdolezitejsia poziadavka.

Asi v kazdom okrese existuje nejaky mensi "garazovy"vyrobca dlazby.
Predavat bude jedine tak,ze preda za ovela nizsie ceny,ako velke,overene firmy.
Takyto maly vyrobca urcite neinvestuje do mnohomilionoveho vibrovacieho zariadenia,zvacsa pouzivaju jednoduche,neraz doma vyrobene vibrovacie stoly. Na nich sa ani pri najlepsej voli neda dosiahnut kvalita vibrovania ako u originalneho zariadenia.
Nehovoriac o tom, ze kvoli nizsej cene finalneho vyrobku pouzivaju aj lacnejsie materialy ci farbiva.Netvrdim, ze vsetci,ale to ti neprizna nikto,nezbadas to hned, ale az po dlhsom case,vtedy uz je neskoro./ak sa rozhodnes kupovat od takejto mensej,neznamej firmy, tak si pytaj referencie od zakaznikov z pred par rokov, aby si zistil,ako su spokojni s kvalitou po par rokoch uzivania./

Samozrejme, zalezi aj kde chces dlazbu ulozit. Na miestach,ktore budu casto zatazovane ,kde budes chodit autom sa setrit neoplati.
mango27
19.01.12,12:26
premac