korela
16.01.12,01:41
27.12.11 založil tému Poľovníci "gopet" so zadaním, za akých okolností môže poľovník zastreliť psa.
Tému zakladám opäť z dôvodu, že som našla informáciu, ktorá sa neobjavila v žiadnom príspevku.
Možno bude pre niekoho užitočná.

Zároveň prosím, aby sa v príspevkoch neuvádzali a neriešili žiadne zbrane.
korela
16.01.12,00:43
http://www.slobodazvierat.sk/Ako-zabranit-tyraniu.39.0.html?&L=0
.
Zvláštne prípady
V prípade, že sa stanete svedkom usmrtenia zvieraťa streľbou ( polovníci, polícia, šarhovská služba, SBS, či občan s legálnou zbraňou ) neváhajte a zavolajte na miesto činu políciu a žiadajte, aby bol prípad zdokumentovaný ( aj pri usmrtení policajtmi ). Zviera totiž môže byť usmrtené iba veterinárom s výnimkou napadnutia a ohrozenia človeka. Telo mŕtveho zvieraťa zaneste k veterinárovi, ktorý vám vystaví potvrdenie o príčine smrti a o spôsobe zabitia (projektil môže pomôcť usvedčiť páchateľa podľa nezameniteľných stôp - niečo ako otlačok prsta). Ako vždy je veľmi vhodná fotodokumentácia. Tento postup je dôležitý aj pri utýraní zvieraťa na smrť. Každý takýto prípad nám prosím oznámte, skúsime vám poradiť ako riešiť a zabezpečiť postih voči páchateľovi. Ak páchateľ nie je známy, podajte trestné oznámenie na neznámeho páchateľa.
korela
16.01.12,00:45
http://www.porada.sk/t182825-p9-polovnici.html#post1936058
Týmto príspevkom som chcela povedať, ako hlboko ma zasiahla správa o mne úplne neznámej rodinke, ktorá si vyšla na Veľkú noc na prechádzku za svoju obec. Ešte sa poriadne od obce nevzdialila, keď ju napadol medveď.
Rodičia mali so sebou svoje dve alebo tri malé dcéry, medveď sa pustil do dvojročného dievčatka.
Bolo veľmi zasiahnuté. Myslím, že logicky aj otec. Stalo sa to v obci Ďurčiná pri Rajci asi pred 20-imi rokmi.
http://sk.wikipedia.org/wiki/S%C3%BAbor:From_the_hill.jpg
http://www.obecdurcina.sk/
Čo mohlo medveďa primäť zájsť na jar do dediny?
buchač
06.02.12,10:26
27.12.11 založil tému Poľovníci "gopet" so zadaním, za akých okolností môže poľovník zastreliť psa.
Tému zakladám opäť z dôvodu, že som našla informáciu, ktorá sa neobjavila v žiadnom príspevku.
Možno bude pre niekoho užitočná.

Zároveň prosím, aby sa v príspevkoch neuvádzali a neriešili žiadne zbrane.


http://www.slobodazvierat.sk/Ako-zabranit-tyraniu.39.0.html?&L=0
.
Zvláštne prípady
V prípade, že sa stanete svedkom usmrtenia zvieraťa streľbou ( polovníci, polícia, šarhovská služba, SBS, či občan s legálnou zbraňou ) neváhajte a zavolajte na miesto činu políciu a žiadajte, aby bol prípad zdokumentovaný ( aj pri usmrtení policajtmi ). Zviera totiž môže byť usmrtené iba veterinárom s výnimkou napadnutia a ohrozenia človeka. Telo mŕtveho zvieraťa zaneste k veterinárovi, ktorý vám vystaví potvrdenie o príčine smrti a o spôsobe zabitia (projektil môže pomôcť usvedčiť páchateľa podľa nezameniteľných stôp - niečo ako otlačok prsta). Ako vždy je veľmi vhodná fotodokumentácia. Tento postup je dôležitý aj pri utýraní zvieraťa na smrť. Každý takýto prípad nám prosím oznámte, skúsime vám poradiť ako riešiť a zabezpečiť postih voči páchateľovi. Ak páchateľ nie je známy, podajte trestné oznámenie na neznámeho páchateľa.
...k hentomu príspevku -citácie Slobody zvierat sa nevyjadrujem.....

Zavádzajúca , účelová , nekompletná ......hlúpa .................že informácia ???
Angie13
08.02.12,13:22
Dobry den, ja by som chcela poradit skor v opacnom pripade - ako sa ma postupovat v pripade, ze na moj pozemok / zahrada, altanok/ chodia nezelane macky, ktore na nasom pozemku kadia, striehnu na budky sykoriek a lovia ich a nehovoriac o tom, ze chodia po stoloch a kuchynskej linke v altanku a mocia do vylevky na dreze. V pripade, ze tam nechame pripraveny nejaky pokrm na grilovacku a na chvilu sa vzdialime, stihnu si ochutnat....atd.Som milovnik zvierat, ale toto mi vadi. Vadi mi to aj s ohladom na mozne zdravotne rizika...Co sa s tym da robit....
buchač
08.02.12,18:16
Dobry den, ja by som chcela poradit skor v opacnom pripade - ako sa ma postupovat v pripade, ze na moj pozemok / zahrada, altanok/ chodia nezelane macky, ktore na nasom pozemku kadia, striehnu na budky sykoriek a lovia ich a nehovoriac o tom, ze chodia po stoloch a kuchynskej linke v altanku a mocia do vylevky na dreze. V pripade, ze tam nechame pripraveny nejaky pokrm na grilovacku a na chvilu sa vzdialime, stihnu si ochutnat....atd.Som milovnik zvierat, ale toto mi vadi. Vadi mi to aj s ohladom na mozne zdravotne rizika...Co sa s tym da robit....
V prvom rade nepíšeš , o aké mačky sa jedná ...

Ale v podstate je to aj tak jedno , nakoľko ...

Strieľanie psov a mačiek v poľovnom revíri sa sprísni
http://spravy.pravda.sk/strielanie-psov-a-maciek-v-polovnom-reviri-sa-sprisni-pf2-/sk_domace.asp?c=A120208_141028_sk_domace_p58

Takže si neviem predstaviť , čo budú robiť majitelia domov , ak sa im tam nejaká túlavá cica objaví ...a škodu bude robiť ...
Občas vidím aj ja , že sa mi okolo kôlne alebo vzadu pri jaskyni na pozemku mihne nejaká mačka . No keďže si ide po svojom a loví tú svoju potravu ,neriešim nejak vážne ...

Ale inak ......ako pionier .....že " vždy pripravený " ....http://skypeemoticons.net/wp-content/uploads/2010/01/Skype-emoticons-38-thinking.gif http://skypeemoticons.net/wp-content/uploads/2010/01/Skype-emoticons-27-lipssealed.gif http://skypeemoticons.net/wp-content/uploads/2010/01/Skype-emoticons-31-angel.gif http://skypeemoticons.net/wp-content/uploads/2010/01/Skype-emoticons-05-wink.gif http://skypeemoticons.net/wp-content/uploads/2010/01/Skype-emoticons-78-rock.gif
mattto
08.02.12,18:21
Dobry den, ja by som chcela poradit skor v opacnom pripade - ako sa ma postupovat v pripade, ze na moj pozemok / zahrada, altanok/ chodia nezelane macky, ktore na nasom pozemku kadia, striehnu na budky sykoriek a lovia ich a nehovoriac o tom, ze chodia po stoloch a kuchynskej linke v altanku a mocia do vylevky na dreze. V pripade, ze tam nechame pripraveny nejaky pokrm na grilovacku a na chvilu sa vzdialime, stihnu si ochutnat....atd.Som milovnik zvierat, ale toto mi vadi. Vadi mi to aj s ohladom na mozne zdravotne rizika...Co sa s tym da robit....

buď rád, zviera by sa necítilo dobre na zlom mieste o močení ani nehovorím :D jo a kúp si psa :D
Angie13
09.02.12,11:13
Jedna sa proste o macky rozne, nestiham ich rozlisovat. Susedia im dovolia sa nekontrolovatelne mnozit a takto obtazuju ostatnych. Asi som malo dovtipna....takze naco mam byt "vzdy pripraveny"...?
Angie13
09.02.12,11:16
S tym psom je to dobry napad, ale zatial nerealizovatelny. A ze sa "u nas citia dobre" ma akosi v tomto pripade vobec netesi, skor naopak, asi ziskavam silnu averziu....
buchač
09.02.12,15:33
Zároveň prosím, aby sa v príspevkoch neuvádzali a neriešili žiadne zbrane.


Jedna sa proste o macky rozne, nestiham ich rozlisovat. Susedia im dovolia sa nekontrolovatelne mnozit a takto obtazuju ostatnych. Asi som malo dovtipna....takze naco mam byt "vzdy pripraveny"...?

....musím ( teda mal by som ) akceptovať požiadavku...;)
kopretinka
09.02.12,15:36
Angie13
13.02.12,06:50
Legislativa je jedna vec....lenze mi stale nie je jasne, co mozem robit ja na svojom pozemku...?
buchač
13.02.12,07:19
27.12.11 založil tému Poľovníci "gopet" so zadaním, za akých okolností môže poľovník zastreliť psa.
Tému zakladám opäť z dôvodu, že som našla informáciu, ktorá sa neobjavila v žiadnom príspevku.
Možno bude pre niekoho užitočná.

Zároveň prosím, aby sa v príspevkoch neuvádzali a neriešili žiadne zbrane.


....musím ( teda mal by som ) akceptovať požiadavku...;)
...nemôžem , nakoľko ...

Legislativa je jedna vec....lenze mi stale nie je jasne, co mozem robit ja na svojom pozemku...?
Na vlastnom pozemku môžem - ba dokonca mám PRÁVO použiť zbraň ....
Je mi teraz jedno , že v príspevkoch sa nemajú uvádzať zbrane , no zákon vraví


Pri prenikaní chovaných zvierat na susediaci pozemok (predovšetkým psov) môže dôjsť aj k zaútočeniu zvieraťa na vlastníka susediacej nehnuteľnosti. Vlastník má právo sa brániť proti hroziacemu nebezpečenstvu, prípadne proti hroziacemu alebo trvajúcemu útoku. Môže pritom vlastníkovi zvieraťa spôsobiť škodu tým, že útočiace zviera usmrtí, prípadne zraní. Ak by takto vlastník spôsobil škodu inému vlastníkovi, a to v medziach tzv. krajnej núdze a nutnej obrany, zbavil by sa zodpovednosti za spôsobenú škodu. Uvedenú problematiku upravuje ustanovenie § 418 Občianskeho zákonníka, ktoré určuje, že kto spôsobil škodu, keď odvracal priamo hroziace nebezpečenstvo, ktoré sám nevyvolal, nie je za ňu zodpovedný, iba ak toto nebezpečenstvo za daných okolností bolo možné odvrátiť inak alebo ak spôsobený následok je zrejme rovnako závažný alebo ešte závažnejší ako ten, ktorý hrozil. Takisto nezodpovedá za škodu, kto ju spôsobil v nutnej obrane proti hroziacemu alebo trvajúcemu útoku. O nutnú obranu nejde, ak bola zrejme neprimeraná povahe a nebezpečnosti útoku.

...čiže z môjho pohľadu by bolo riešenie po následnom ( iba jednom upozornení vlastníka ) okamžité ......
lubko6394
13.02.12,07:50
...nemôžem , nakoľko ...

Na vlastnom pozemku môžem - ba dokonca mám PRÁVO použiť zbraň ....
Je mi teraz jedno , že v príspevkoch sa nemajú uvádzať zbrane , no zákon vraví



...čiže z môjho pohľadu by bolo riešenie po následnom ( iba jednom upozornení vlastníka ) okamžité ......

Haha,
lenže Angie lezú na pozemok mačky. A aby si mohol použiť NO musel by niekto tie mačky na Teba poštvať, takže len KN a už vidím ako by si dokázal, že Ťa mačky napadli a Ty si sa bránil...
buchač
13.02.12,11:15
Haha,
lenže Angie lezú na pozemok mačky. A aby si mohol použiť NO musel by niekto tie mačky na Teba poštvať, takže len KN a už vidím ako by si dokázal, že Ťa mačky napadli a Ty si sa bránil...
...nemám rád veľmi tieto polemiky ...je to totiž balada o ničom ...
Spomeniem znova zákon , vetu ...

Pri prenikaní chovaných zvierat na susediaci pozemok (predovšetkým psov) môže dôjsť aj k zaútočeniu zvieraťa na vlastníka susediacej nehnuteľnosti.
Proste slovíčkarenie ...
Toť nedávno niekomu zdrhla , okolo Senca sa pohybovala tiež jedna mačička .....že Puma Senecká ...
Alebo otázka ...Angie lezú mačky po dvore , bordel robia ....že možno sa časom aj do domu odvážia...???
Vraví sa , že mačky sú najčistotnejšie zvieratá vôbec , čo však vôbec ale pravdou nie je ...
Ak by sa Ti nejaká do domu votrela , k bábetku v postielke ...poprípade len manželku ( tehotnú ) škrabla ......kua , inak by si vravel ...

Ja netvrdím , že rovno je potrebné prásknuť tvora ....no keď sa už inak nedá , inej pomoci niet ...???
Osobne som kvér skôr na dvojnohé tasil ako na tie nemé tvory ...

...a k tomu dokazovaniu ......kde nie to obvinenie , nie je ani vinník ..........a je na dokazovaní niekoho ( polície ) , aby mne vinu preukázal ...;)
korela
13.02.12,11:52
Prosím ťa, nezačni tu spomínať celý arzenál. Téma nie je o zbraniach.
korela
13.02.12,11:52
Prosím ťa, nezačni tu spomínať celý arzenál. Téma nie je o zbraniach.
lubko6394
13.02.12,11:59
Ak by sa Ti nejaká do domu votrela , k bábetku v postielke ...poprípade len manželku ( tehotnú ) škrabla ......kua , inak by si vravel ...

Nevotrela, ani náhodou. Každá by sa ku mne priblížila len raz, veď mám nohy a keď je ďalej tak stačí aj 4,5mm. Aj dcérin papagáj zalezie do klietky ak vidí, že sa blížim a holuby serú na strechu susedovi lebo im kamaráti povedali, že na mojej to nie je bezpečné...
buchač
13.02.12,12:02
Ak by sa Ti nejaká do domu votrela , k bábetku v postielke ...poprípade len manželku ( tehotnú ) škrabla ......kua , inak by si vravel ...

Nevotrela, ani náhodou. Každá by sa ku mne priblížila len raz, veď mám nohy a keď je ďalej tak stačí aj 4,5g.
4,5 mm
Aj dcérin papagáj zalezie do klietky ak vidí, že sa blížim a holuby serú na strechu susedovi lebo im kamaráti povedali, že na mojej to nie je bezpečné...
;)
Angie13
15.02.12,08:01
lubko6394 + buchač = vas by som chcela za susedov, nemusela by som riesit take problemy ako mam....asi sa vazne zamyslim nad vasimi radami....este raz vdaka:o)
verkaz
15.02.12,08:14
Angie a čo skúsiť prak ? Tým by si im veľmi neublížila ale určite vystrašila. Už je to dosť dávno, čo som počula o podobnom prípade a tiež to vyriešili vzduchovkou.
Angie13
15.02.12,08:33
Prak a vzduchovka je velky rozdiel a povodne som to nechcela riesit fatalne....
verkaz
15.02.12,09:04
Nie som za ublyžovanie zvieratám, ale keď mi mačky rozhrabú záhradu, tak tiež pením.
Erzebeth
15.02.12,09:06
Máme mačku. Susedovie kocúr sa chodí k nám stravovať. Tiež mám nohy, aj blízko bol, ale kopnúť by som ho nedokázala, tobôž by som na neho nestrelila. Vyrobili sme také klopadlo, ktoré občas nepríjemne klopne, vydá nepríjemný zvuk. Mačku sme na to naučili, kocúr sa toho bojí a je kľud. Dá sa všeliako.
Angie13
15.02.12,12:25
Bohužiaľ, na mnou spomínané mačky nič také "jemné" neplatí, sú drzé ako ich majitelia...odplašíš ich 100x a prídu 101.krát...Je veľmi nezodpovedné nechať mačky sa rozmnožovať bez kontroly...Na to by mala byť legislatíva...pokiaľ niekto nemá chovnú stanicu alebo úplne izolovaný chov, mal by dať zvieratá vykastrovať. Ja sa v podstate na svojom pozemku nemám ako účinne legálne brániť....
lubko6394
15.02.12,12:48
Bohužiaľ, na mnou spomínané mačky nič také "jemné" neplatí, sú drzé ako ich majitelia...odplašíš ich 100x a prídu 101.krát...Je veľmi nezodpovedné nechať mačky sa rozmnožovať bez kontroly...Na to by mala byť legislatíva...pokiaľ niekto nemá chovnú stanicu alebo úplne izolovaný chov, mal by dať zvieratá vykastrovať. Ja sa v podstate na svojom pozemku nemám ako účinne legálne brániť....

Hruda hliny, kameň, drevo... CO2+4,5mm len ak sú vhodné podmienky, dá sa využiť aj inak :
http://www.merkuria.net/index.php?main_page=product_info&cPath=40_42&products_id=230&zenid=288508b4499b8ccc5e2af7bd88a5e866
buchač
15.02.12,12:57
Bohužiaľ, na mnou spomínané mačky nič také "jemné" neplatí, sú drzé ako ich majitelia...odplašíš ich 100x a prídu 101.krát...Je veľmi nezodpovedné nechať mačky sa rozmnožovať bez kontroly...Na to by mala byť legislatíva...pokiaľ niekto nemá chovnú stanicu alebo úplne izolovaný chov, mal by dať zvieratá vykastrovať. Ja sa v podstate na svojom pozemku nemám ako účinne legálne brániť....
...legislatíva by aj bola ...takže sa sťažuj u ochrancov , u zelených ..a bohvie u akých oných ...:confused:

Oni majú tie svoje zákony , kde je pomaly domáci miláčik/ovia nad človeka postavený ...
...na hlavu sú postavené ...


ALE ako vždy vtakýchto témach prízvukujem !!!
Nemám nič proti domácim zvieratám ...NIČ !!!

Zviera v podstate za nič nemôže , vždy je na vine skôr len ten majiteľ ...no potom , keď k niečomu dôjde ...sused sa bráni tomu nejakému obťažovaniu tých psov alebo mačiek a príde aj k najhoršiemu a okamžite vinník - majiteľ psa ( mačky ) sa oháňa súdmi ...
korela
15.02.12,13:17
Hruda hliny, kameň, drevo... CO2+4,5mm len ak sú vhodné podmienky, dá sa využiť aj inak :
http://www.merkuria.net/index.php?main_page=product_info&cPath=40_42&products_id=230&zenid=288508b4499b8ccc5e2af7bd88a5e866
Prečo nerešpektuješ zadanie témy? Nemáš sa kde realizovať?
lubko6394
15.02.12,13:52
Prečo nerešpektuješ zadanie témy? Nemáš sa kde realizovať?

Prepáč, ale spolu hľadáme riešenie. Dá sa aj maškrta okoreniť prípravkom na krysy a nie je to zbraň a to čo som navrhoval, tak bolo návodom, ako nepríjemným návštevníkom znepríjemniť pobyt na MOJOM pozemku bez toho aby na to tie zvieratá doplatili- veď ony za to nemôžu, len ich majitelia oháňajúci sa právami chovať čokoľvek, lebo pre nich je to milé.
Angie13
16.02.12,07:53
Pre nás to nie je jednoduché, lebo stačilo, že majitelia sa cítili ukrivdení, pretože manžel sa ohradil voči mačkám a mali sme prepichnutú pneumatiku na aute....Čo bude nasledovať ??? Pokiaľ nikoho "nenachytáte" pri čine....nič sa nedá robiť...A to len preto, že my nechceme na SVOJOM pozemku mačky a ich exkrementy a možno aj choroby...
buchač
16.02.12,08:25
Pre nás to nie je jednoduché, lebo stačilo, že majitelia sa cítili ukrivdení, pretože manžel sa ohradil voči mačkám a mali sme prepichnutú pneumatiku na aute....Čo bude nasledovať ??? Pokiaľ nikoho "nenachytáte" pri čine....nič sa nedá robiť...A to len preto, že my nechceme na SVOJOM pozemku mačky a ich exkrementy a možno aj choroby...

....no vidíš ...a to je to , o čom vravím ....
Niekto dá na súd a druhý inakšie " riešenie " si nájde ...

Tak je to aj so mnou ...
...vo všeobecnosti teraz vravím ...zvyknem upozorniť iba raz , následne prichádzajú " moje riešenia " rôznych situácií reálneho života ( a tie boli dosť brutálne )...

A že pokiaľ nikoho nenachytám pri čine ???.........pche , tie naše bohorovné zákony sú také , že aj mne by museli čo to dokázať ....či ...???


Poznámka :
Jedno šťastie pre mňa je asi to , že na chalupe mám normálnych susedov ...
...psi sú pod dohľadom ...
...po mačke sa občas nejaká stopa nájde , no tá loví to svoje...
...kuna je zašitá v tej nore v mojej jaskyni , sliepky nemám - nemusím ju riešiť , no bolo by čím ...;)
korela
16.02.12,17:23
Prepáč, ale spolu hľadáme riešenie. Dá sa aj maškrta okoreniť prípravkom na krysy a nie je to zbraň a to čo som navrhoval, tak bolo návodom, ako nepríjemným návštevníkom znepríjemniť pobyt na MOJOM pozemku bez toho aby na to tie zvieratá doplatili- veď ony za to nemôžu, len ich majitelia oháňajúci sa právami chovať čokoľvek, lebo pre nich je to milé.


Bohužiaľ, na mnou spomínané mačky nič také "jemné" neplatí, sú drzé ako ich majitelia...odplašíš ich 100x a prídu 101.krát...Je veľmi nezodpovedné nechať mačky sa rozmnožovať bez kontroly...Na to by mala byť legislatíva...pokiaľ niekto nemá chovnú stanicu alebo úplne izolovaný chov, mal by dať zvieratá vykastrovať. Ja sa v podstate na svojom pozemku nemám ako účinne legálne brániť....
http://www.porada.sk/t80201-macky-v-zahrade.html
buchač
05.03.12,06:02
...tak nevinne , iba zo zaujímavosti sa pýtam ...

Kto ochráni nevinných psov v lese pred divinou .............. ? :--- :--- :D :D :D :D :D


http://images.4chan.org/gif/src/1330822723351.gif