Pidgey
16.01.12,11:35
Zdravim, mam nasledovny problem.
Mam doma pripojenie od UPC chello, pred casom som mal pripojenie tiez chello, 2MBit, upc modem+wifi router. Stavalo sa mi ze ma cas od casu odpojilo od internetu. wifi som videl,ale nesiel net, musel som vzdy restartovat obe zariadenia, aby to opat nabehlo. Moc som to neriesil, myslel som si ze je chyba asi v zariadeni. Asi pred dvomi mesiacmi som presiel u nich na rychlejsi internet (50 Mbit) a tym padom mi dali novy modem . Problemy ale boli rovnake aj nadalej. Tak som vymenil aj router za novsi typ, ktory uz danu rychlost zvladal ( dlink 916 tusim). ale problemy nadalej su rovnake.
Mam podozrenie ze momentalne sa mi tam sklbilo viac chyb. Myslim ze router je chybny, lebo sa napr neviem dostat, nenacita sa mi zoznam aktivnych pripojeni na wifi v administracii routeru. Sprava sa to nasledovne. ak mam pripojeny novy router, a odpoji ma od netu, wifi vidim nadalej,ale uz sa neviem pripojit na router (cize mi nenacita 192.168.0.1) - musim restartovat router a uz to pootm opat ide.
Ked dam starsi router dlink 214, sprava sa to rovnako,ale po vypadku s aspon viem na router pripojit, a restartovat ho bez potreby ho vypnut/zapnut z elektriny.
Najcastejsie mi net vypadne ked zacnem nieco stahovat - po chvilke to na 70% pripadov vypadne do 1-3 minut, inokedy to vypadne az po cca 20 minutach.
Ked si pripojim PC napriamo na modem, tak vypadky nepozorujem, resp mi internet ide stale, aj ked nieco stahujem.
Uz som zufaly lebo netusim , kde moze byt problem,alebo co mozem skontrolovat, ze kde je problem . Uz som aj vymenil kabel z modemu do routra, ale nepomohlo (aj ked to tiez nebol novy kabel).
Router sa chystam dat do servisu, a zvazoval som ze nech pridu s UPC s ana to pozriet,ale neviem co mi zistita, ved ked budem napriamo napojeny - problem nie je - je iba problem pri wifi-asi sa vyhovoria na problem so zariadenim. a to som tam uz mal 3 rozne routre a spravalo sa to rovnako. Ak mate prosim Vas nejaky napad, skusenost alebo cokolvek co by mi pomohlo bol by som neskonale vdacny.
AlbertM
16.01.12,11:07
Skúšal si pripojenie z iného PC nebude problém v sieťovke (WiFi)??
Pidgey
16.01.12,11:33
mam doma dva notebooky+telefon (HTC), problem je pri kazdom zariadeni, hlavne ked sa zatazi datovym tokom. Myslim ze raz mi takto wifi zblbla aj ked som dal iba posielat data z jedno pc do druhehop cez wifi (ale to mohlo byt tym mojim chybnym wifi routrom) - ale problem s netom bol aj ked som router vymenil za iny