ducho7
16.01.12,14:31
Dobry den.

Rozhodujem sa medzi Tmavohnedou strechou alebo tehlovo-cervenou od bramacu. Budem mat aj stresne okna a cital som ze vraj v lete vecer ked su stresne okna otvorene tak z tmavej strechy sala teplo rovno do miestnosti cez stresne okna. Ak by to tak bolo tak sa radsej rohodnem pre svetlu strechu. Prosim kto s tym ma skusenosti poradte.
drozdm
16.01.12,13:55
mam tmavu kedže byvam v oblasti kde sa vela kuri drevom tak kôli špine ..všetky červene strechy su už aj tak čierne
marleau
16.01.12,18:23
Určite tmavú by som si dal,ale nie pre teplo,ale vzhľad po pár rokoch.A tmavá strecha je aj krajšia,lepšie vynikne fasáda,poprípade náter krovu.
pivko
16.01.12,18:32
Tmavú a neposypanú , lebo posypanú za pár rokov zarastie zo severu mach.
tom_NR
16.01.12,19:00
Tak, ako píše Pivko. Sypaná po ôsmich rokoch môže vyzerať aj takto:
Evanka
16.01.12,19:05
Ja som prezrela, keď som zvažovala farbu krytiny, niekoľko tehlových a skutočne sú po pár rokoch nepekné. Takže ja by som dala tmavú. Okrem toho máš širší výber farieb v omietke.
fefe30
17.01.12,06:35
Z tohto istého dôvodu som dal aj ja čiernu. A betonovú škridlu kúpiš aj lacnejšie ako od bramacu.
ducho7
17.01.12,09:36
Dakujem. Sypanu by som nechcel v ziadnom pripade. zašpini sa cervena aj s tou ochrannou vrstvou protector?
Evanka
17.01.12,09:47
Ťahá ťa to stále k tej tehlovej? Tie s protectorom sú údajne odolnejšie, ale viem iba z počutia. Syn má Bramac tmavohnedú 7 rokov a v pohode, ja mám na rekonštruovanom rodičovskom čiernu Tondach 3 roky, zatiaľ tiež v pohode. Najlepšie urobíš, keď si pôjdeš prezrieť strechy na domoch, ktoré majú novú krytinu okolo 5-10 rokov. Ja som to tak urobila a videla som rôzne výsledky. Podľa toho som sa rozhodla. Záleží aj na štýle domku, lebo farba fasády a krytiny urobí tiež svoje, ani by človek netušil, že to tak zmení vzhľad domku.
boldizar6b
19.01.12,09:37
Určite tmavú, ako hovoria ostatní, svetlá zachvíľu bude tmavá prípadne aj zelená zo severu hlavne ak máš pri dome stromy, náš sused má strechu z lepenky a kládol ju pre 5 rokmy a bola červená, teraz je z polovice zelená a tipujem že do 5 rokov bude úplne zelená, treba takú strechu aby bola cím hladšia aby sa nemal kde zachytávať mach, ihličie a iné veci a hladkú strechu jednoducho opláchnete z vapkou a je zase cistá, my to robíme raz ročne a strecha ako nová, neviem či to funguje aj na pálenej sterche
Stefan2005
19.01.12,10:12
samozrejme všetky predchádzajúce praktické rady treba vziať do úvahy.
ale možno by som sa pozrel, aké sú strechy susedov - niekto chce medzi ne zapadnúť (farbou, tvarom, materiálom) iný naopak, odlíšiť sa, zviditeľniť.
boldizar6b
19.01.12,10:16
Dobrá pripomienka, no človek by najprv mal myslieť na seba a až potom na druhých (samozrejme nie vždy) :)
ducho7
23.01.12,12:17
Z pohladu Teploty strechy v letnych mesiacoch je to jedno? Tmave strechy viac pritahuju teplo. Rozhorucia sa. Bude to mat vplyv na teplo v podkrovi popripade na salanie tepla zo strechy pri otvorenych stresnych oknach?
tom_NR
23.01.12,20:58
Áno, tmavé sa rozhorúčia trochu viac; ale čo sa týka vnútornej teploty, veľa záleží od plochy strešných okien a hrúbky izolácie (krovu aj fasády).
Minulé leto som mal pri správnom "vetracom menežmente" v podkrovných izbách príjemnú klímu - čiže spať sa dalo, žiadna sauna. Izby sú bez strešných okien, farba krytiny tmavá hnedá.
miax
25.01.12,20:11
tmava krytina sa sice rozpali viac, ale aj tehlovo cervena nebude chladna. podla mna tam nebude az taky dramaticky rozdiel. mozno ak mas tie stresne okna aj na zapadnej strane. ale v tom pripade ich budes mat v najvacsich horucavach aj tak zavrete a zastrete.
este by nebolo na skodu zamysliet sa nad planovanou farbou fasady. kamoske sa strasne pacila hraskovo zelena farba, tak ju pacli na dom a s ich bordovou strechou to vyzera doost zle.
marleau
27.01.12,05:57
Nemci to majú dané oblasťou,kde sa stavia.Keď sme tam vyvážali,vždy som potreboval dopredu vedieť,aká farba je tam na strechách.Sú oblasti,kde je tehlovočervená,ale sú zas aj také,kde je len čierna.Tam by červenú nedovolili,resp. by sa musela vymeniť.
EvaB
27.01.12,07:11
Určite máš predstavu o celkovom vzhľade domu, podľa toho vyberaj. Farba fasády, strechy a plota vytvárajú celkový dojem. Ak máš výrazné podbitie strechy, to tiež musí ladiť. Náš dom v katalógu je v otrasnej farebnej kombinácii, napriek tomu sme si ho vybrali kvôli vnútornej dispozícii a farebne doladili podľa seba. Stáva sa, že okoloidúci nám ho pochvália, že sme sa dobre trafili. Máme tmavočervenohnedý Bramac, v podkroví nepozorujeme v lete prehrievanie. ale to je o izolácii. Všetky tmavé strechy v okolí sú ako nové, tie tehlové tmavnú od nečistoty a nie sú také pekné. Ak zvolíš predsa tehlovú, tak vyber tú, čo má úpravu protektorom, vydrží pekná trochu dlhšie.
alltracboy
27.01.12,07:31
ja som dal bramac antik a nemusim riesit ako bude vyzerat az o x rokov, lebo teraz je flakata, a flakata bude aj za x rokov. jasne ze sa zaspini a obrastie bordelom, ale nebude to tam az tak vidno ako na jednofarebnej streche. Jedine co neodporucam su skridle s posypom. to je uplna tragedia.