maroskob
16.01.12,20:08
Chcel som sa spýtať na nasledovné.
Pri pripojení PC káblom priamo na Chello Modem dosahujem UPC speed testom 30 MBit pripojenie. Akonáhle to prepojím cez router, padá mi pripojenie na 6-12 MBIt a sú tam dlhé odozvy. Skúsil som iný router. To samé. Neviete mi poradiť kde môže byť chyba? Mohol by byť modem chybný?

Ďakujem.
mecky
16.01.12,19:23
skus speedtest.net popripade prenosz z rychleho ftp, napr stiahnut nejake distro linuxu

ake routre to boli?
ked sa pripojis na router cez kabel?
maroskob
16.01.12,20:05
Ahoj Mecky,

jasne, zabudol som napisať, že som pripojený cez LAN Kabel k routeru. Skusal som aj iny pocitac (Mac) a to isté...
Predtym som mal SMC Barricade a teraz som kupil Asus RT-N10U.

M.
mecky
16.01.12,20:26
no popravde nic ma nenapada,
keby si cez wifi tak tam su veci co by to mohli brzdit, ale pokial si pripojeny kablom k tomu asusu, tak by nemala byt ziadna strata
keby je chybny modem tak straty by boli (mali by byt) aj pri priamom pripojeni pc
PotPalo
17.01.12,05:14
Pozri nastavenie routeru, či sa naň niekto nepripája napr.cez WiFi, tiež pozri vyhradenie pásma (alebo ako sa to volá), je tam koľko percent môže ktorá služba zabrať pre seba. Najlepšie by bolo resetnúť router, potom v ňom vypnúť WiFi (defaultne je zrejme zapnutá a bez šifrovania), ponastavovať, a potom skúsiť.

P.S. skontrolovať káble. Nesprávne zapojený (poradie kontaktov v konektore) UTP kábel síce môže fungovať, ale sú tam veľké straty a rušenie, preto je nízka rýchlosť.