magdalena69
17.01.12,12:55
Dobrý deň,
chcela by som poprosiť o radu. Dala som si opraviť u známeho auto, kde mi na začiatku povedal, že oprava bude stáť 100,- €. Túto sumu som mu hneď zaplatila. Po mesiaci si to asi premyslel, a žiada o doplatenie ešte 30,- €. Nemám žiadny doklad ani o oprave auta ale ani o tom, že by som mu dala peniaze. V prípade, že mu uvedené peniaze nedoplatím, bude mi účtovať penále z omeškania a to vo výške 0,5%. Ďakujem za radu.
vinea
17.01.12,12:23
zdravim,

mate aspon niekoho, kto pri tom bol, ked ste mu davali peniaze ?
magdalena69
17.01.12,12:35
nie
lujza.j
17.01.12,15:49
pre boha to čo je za známy? tiež mám známeho, ktorý mi robí autá, ale toto si neviem predstaviť. hmmm... nepríjemné:( a čím odôvodnil zmenu dohodnutej sumy? prečo ti nedal vedieť, že suma sa navýši?
Tweety
17.01.12,16:12
Dobrý deň,
chcela by som poprosiť o radu. Dala som si opraviť u známeho auto, kde mi na začiatku povedal, že oprava bude stáť 100,- €. Túto sumu som mu hneď zaplatila. Po mesiaci si to asi premyslel, a žiada o doplatenie ešte 30,- €. Nemám žiadny doklad ani o oprave auta ale ani o tom, že by som mu dala peniaze. V prípade, že mu uvedené peniaze nedoplatím, bude mi účtovať penále z omeškania a to vo výške 0,5%. Ďakujem za radu. Na základe čoho bude účtovať penále, ak nie je žiaden doklad? A druhá vec, má vôbec živnosť?
magdalena69
18.01.12,05:26
No to som sa aj ja spýtala, že na základe čoho bude účtovať penále, ale povedal, že mojej otázke vôbec nerozumie. Živnosť nemá, je evidovaný na úrade práce.
Tweety
18.01.12,05:56
No to som sa aj ja spýtala, že na základe čoho bude účtovať penále, ale povedal, že mojej otázke vôbec nerozumie. Živnosť nemá, je evidovaný na úrade práce. Tak sa ho opýtaj, či chce mať problémy pre nelegálne podnikanie.