Anna Štefanková
18.01.12,07:44
V septembri 2011 som zistila a suseda mi potvrdila (aj ona to vtedy zistila) že jej garáž stojí s časti na mojom pozemku a dve steny sú steny môjho humna. Garáž je jednoducho prilepená na mojom humne aj štítom.Mám záujem humno zbúrať, nakoľko tam budem stavať dom. Tým zbúram aj časť garáže, ktorá je na mojom pozemku.Stavba bola postavená v r. 1970 bez stavebného povolenia. Suseda chce odo mňa tú časť pozemku odkúpiť no ja mám už projekt a nemienim ho predať. Keď garáž staval jej otec tak bol arogantný a robil si čo chcel. Môj starý otec nepoznal zákony a tak to nechal tak. Suseda teraz zistila že garáž je aj na našom pozemku, lebo sa potrebuje vysporiadať s bratom a potrebuje to ohodnotiť. Ja som sa tiež vysporiadala s bratom a tak pri plánovaní som túto skutočnosť tiaž zistila. Na základe toho som napísala jej aby garáž odstránila a napísala som aj na obec, že na tom pozemku je čierna stavba a aby ju dali odstrániť, obec mi odpísala aby som zaplatila správny poplatok 16,- € doniesla mapu pozemku a list vlastníctva a začne správne konanie. Konala obec správne na moje upozornenie? Môžem prísť o časť pozemku podľa zákona? Čo sa stane keď budem búrať humno a garáž spadne?
arizona
18.01.12,06:50
...burat humno? Co je u vas humno? U nas je to velka zahrada ...:confused:
Anna Štefanková
18.01.12,07:03
Humno je postavené na kamenných pilieroch, obité drevom a kedysi slúžilo na uskladnenie sena a slamy pod strechou, dole sa uskladňoval konský povoz a drevo. Inde ho môžete poznať pod názvom ako stodola.
arizona
18.01.12,07:09
Uz chapem, co chcete burat.Aka je ta nasa slovencina roznoroda ;)
Dik za objasnenie
draik
18.01.12,18:33
Ak má stavbu postavenú v 1970, na ňu sa nevzťahuje súčasný stavebný zákon. Cudziu stavbu len tak búrať nemôžte. Nie je celkom jasné zo zadania - dve steny garáže ste stavali vy v rámci humna a sused tieto dve steny využil, postavil ďalšie dve v tvare L a získal tak uzatvorený priestor? Alebo naopak, vy ste využili jeho steny?
Anna Štefanková
19.01.12,09:25
on využil moje steny na humne. V prílohe náčrt domu a humna a garáže a hranica pozemku. Na fotke ako dom vyzerá s humnom