JaroslavSK
18.01.12,12:01
Dobrý deň,

prosím vás, viete mi niekto poradiť ako vyšetriť tento príklad (v prílohe).

Príklad:
Predstavte si kuriérsku službu, ktorá má k dispozícií xy vozidiel a má presne stanovené časy odchodu a príchodu každého jedného vozidla zvlášť/ jedna jazda. Konkrétne mám v jednom dni 95 jázd a ja by som chcel vypočítať koľko budem potrebovať vozidiel na tento "jeden deň" ak viem, že napr. prvé vozidlo sa vráti 21:18 takže prvú jazdu po tomto čase môže opäť zobrať (v príklade jazda číslo 3). Pokúšal som sa to vyšetriť cez IF, ale neúspešne ..neviete mi nejako poradiť, nakopnúť ma na správnu cestu. Myslím si, že je to zložitá úloha (teda pre mňa).

Ďakujem za každú radu! :)
Zoltan Miklos
18.01.12,21:41
vyrobil som k tomu jednu funkciu, musite povolit makro. mate to v prilohe. treba stlacit ten gombik.
zoznam aut bude v stlpci E (auta). tak isto pod posledny riadok v tom stlpci mozete hodit funkciu MAX aby sa vam zobrazila max hodnota t.j. max pocet aut naraz v obehu.
riesenie som netestoval, lebo uz od unavy nevidim, takze to prenechavam na vas. napiste, ak mate este nejake dodatocne poziadavky.
a teraz vidim, ze je to xls t.j. stary format excelu. hadam by tom malo fungovat aj so starsim excelom, ja som to pisal v 2007. ak su s tym problemy, dajte vediet, poriesime
JaroslavSK
21.01.12,21:56
Ďakujem, veľmi si mi tým pomohol. Btw. Ospravedlňujem sa za neskorú odpoveď, ale až teraz som sa k tomu dostal a musím povedať, že to frčí 100%, presne tak ako som myslel. V prípade nejakých ďalších otázok ti napíšem neskôr, ešte raz vďaka.