DenidaKK
18.01.12,19:42
Ahojte mam taku otazku.
som zacinajuci zivnostnik a budem si viest jednoduche učtovnictvo potrebovala by som od vas poradit co vsetko si mozem dat do nakladov kedze budem pracovat v kancelarii  pravdepodobne si mozem zaratat kancelarske pomocky ktore budem potrebovat ale chcela by som vediet ci si mozem dat do nakladov aj stravne listky, diety ked pojdem na sluzobnu cestu, a kolko listkov na mesiac si mozem zaratat  tolko koltko je pracovnych dni alebo mozem zobrat do uvahy 6 pracovnych dni. Ak viete este o niecom co si mozem do nakladov zahrnut prosim vas poradte mi. Ďakujem
Tweety
18.01.12,18:45
Ahojte mam taku otazku.
som zacinajuci zivnostnik a budem si viest jednoduche učtovnictvo potrebovala by som od vas poradit co vsetko si mozem dat do nakladov kedze budem pracovat v kancelarii  pravdepodobne si mozem zaratat kancelarske pomocky ktore budem potrebovat ale chcela by som vediet ci si mozem dat do nakladov aj stravne listky, diety ked pojdem na sluzobnu cestu, a kolko listkov na mesiac si mozem zaratat  tolko koltko je pracovnych dni alebo mozem zobrat do uvahy 6 pracovnych dni. Ak viete este o niecom co si mozem do nakladov zahrnut prosim vas poradte mi. Ďakujem Upresním, v JÚ neúčtujeme o nákladoch ale o výdavkoch. Do nich si môžeš dať prakticky všetko, čo súvisí s predmetom podnikania. Napr. kanc. potreby, Sl, nákup PC... ale to len vtedy, ak nie si aj zamestnancom. A len v tedy, ak budeš pracovať viac ako 4 hod. denne, a budeš si o tom viesť záznam.