martinezko
19.01.12,09:14
Dobry den,

poprosil by som vas o radu ohadne povinneho zmluvneho poistenia osobneho automobilu.

Aby som trocha uviedol do problemu, davnejsie som pristupil na prepis auta na moju osobu bratrancom. Samozrejme som to urobil lahkovazne, neuvazoval som ake problemy to moze sposobit, nepytal som sa ani na dovody, jednoducho bol som mlady a nerozvazny. Auto bolo pocas doby uzivania pisane na moju osobu v podstate len na papieri, vyuzival ho aj nadalej rodinny prislusnik, dohodli sme sa, ze PZP bude hradit samozrejme on. Spociatku bolo vsetko v poriadku.

Problem nastal nedavno, ked som zistil, ze PZP bolo uhradene iba do roku 2007, po tomto roku uz nova zmluva nebola uzatvorena vobec a dozvedel som sa to az teraz, ze som v podstate neplatic i ked ziadna upomienka ani list mi neprisiel, tu nepomoze ani fakt, ze pocas doby neplatenia auto nebolo pouzivane a bolo odstavene na malo frekventovanom parkovisku, kde v podstate nikomu nezavadzalo.

Prosim Vas preto o radu, ako tento problem vyriesit. Budte taki laskavi a nesudte ma co som mal alebo mohol urobit, ja som si toho plne vedomy ze chybu som urobil iba ja a je to iba moja zodpovednost, mal som si to dosledovat. Potrebujem iba radu, ako to najvhodnejsie a nejbezbolestnejsie vyriesit prave teraz a co najskor.

Uvazoval som o uzavreti noveho PZP, kedze bez toho nebude mozne ani auto predat. Avsak nie som si isty, ci by nova zmluva bola platna, ak auto nebolo prepoistene u povodnej poistovne, v ktorej poistka zrejme pre neplatenia skoncila.

Dakujem vopred za kazdu konstruktivnu radu, vobec netusim kde mam zacat, ak by som chcel auto co najrychlejsie predat, aby povinnost platit za nieco co nevyzivam, zanikla.
viktorviktor
19.01.12,13:01
dôležité pri posúdení je s kým bolo uzatvorené poistenie na konkrétne vozidlo a nie kto je majiteľom, majitel nemusí platiť. Najvhodnejšie je ísť na konkrétnu poisťovňu a tam ťa usmernia, možno postačí milý úsmev.