Janyke
19.01.12,09:39
Zdravim poradaci. Chcel by som si dat v nasom byte natiahnut termoomietku. Chcel by som to ale natiahnut len na stenu, na ktorej je okno, cize je priamo v styku s vonkajskom. Taktiez to chcem aj preto, ze planujeme vymenit okna a bude potrebne urobit spalety. Myslite si, ze je to vo vseobecnosti dobre riesenie? Bytovka nie je zateplena a to zateplenie je v nedohladne a tak chcem aspon touto cestou trosku usetrit. Tak ci onak by som pravdepodobne omietku robit musel, kedze spaletami a rohovymi listami by som sa na povodnu omietku dostal tazko a bolo by to urcite vidiet. Malo by to byt v 3 izbach, po prepocitani m2 je to cca 18m2. Kolko by to mohlo stat s materialoma robotou. Uvazujem nad Baumit Termo, k tomu pravdepodobne sietka, penetrak, rohove listy a polystyren na spalety dokopy na 3 okna. Co si o tom myslite? Ma to zmysel?
tienik
19.01.12,08:47
Ak mozem odporucat, kup si za tie peniaze radsej sveter, caj a flasu rumu. Urcite to bude mat vacsi vplyv na setrenie tepla ako ta omietka.
vladan
19.01.12,09:17
Janyke
19.01.12,09:43
No vies, ked spravim spalety tak ci onak budem musiet natiahnut celu stenu aby to nebolo okolo okien vidiet. Tak ked uz budem tahat klasicku omietku, preco nie hned nieco lepsie...?
Ferdosondo
19.01.12,10:22
No vies, ked spravim spalety tak ci onak budem musiet natiahnut celu stenu aby to nebolo okolo okien vidiet. Tak ked uz budem tahat klasicku omietku, preco nie hned nieco lepsie...?
A pečo si myslíš že Termoomietka je niečo lepšie? Sprav ako chceš, ale Tienik ti radí dobre.
220870
19.01.12,10:29
Obvodové steny paneláku sú robené z materiálu ,ktorý je takmer totožný z Porfixom.Hrúbku mávali 300mm.Termoomietka má zhruba takúistú tepelnú účinnosť ,ako tie obvodové steny.Treba si zrátať, koľko vám pomôže to ,že nebudete mať múr hrubý 300mm ale 350mm.Ďaľšia vec je tá že zateplením jednej steny neušetríte nič z toho dôvodu, že obvodové steny podlahy a stropy vášho bytu sú z betonu ktorý má minimálny tepelný odpor.Respektíve ak aj ušetríte tak sa to cez beton prenesie k susedom.
Janyke
19.01.12,11:32
Byvame pod strechou ktora je zateplena, obvodove steny mame spolocne so susedmi a su na dotyk teple. Jedina studena stena je ta, na ktorej su okna. Ide o to ze to tak ci tak musim stierkovat, kvoli spaletam tak len ma zaujima ci nie je o nieco vyhodnejsie priplatit a mat to termo...
Video k problematike: http://www.youtube.com/watch?v=X0y-eR0W3pE&feature=player_embedded
tienik
19.01.12,13:22
ja chapem co ches dosiahnut, ale toto nie je spravna cesta.
Termoomietka je cosi take ako biopotraviny - tiez su "zarucene" lepsie ako to ostatne, len nikto nevie preco a ako.
Ber to tak, ked ides von pri -10 stupnoch v tenkom tricku, tak je to zhruba rovnaky pocit ako keby si sla von v dvoch tenkych trickach - nemame zatial bezne dostupny izolant, ktory by v tak tenkej vrstve cosi svetoborne dokazal.
Janyke
20.01.12,07:23
OK tak dam na radu Vas odbornikov v tomto, predsa mate viac skusenosti ako ja. Pojdem do obycajnej omietky...
PS: Som chlap :-D
tienik
20.01.12,08:37
Sory, spatne som si vylozil nick :-)
Ale nic to nemeni na tom, ze najlepsie spravis ked na usetris peniaze za tu termoomietku
mizu24
20.01.12,20:12
no my sme sa po dlhom trápení s plesňami rozhodli pre q-therm, aj keď dvaja z troch murárov nám to neodporučili :confused:. Tiež chceme robiť len tú stenu, kde je okno,lebo je najstudenšia a práve na nej sa robia plesne. Máme síce ešte jednu obvodovú, ale na nej je látková tapeta a možno aj preto je teplá. Len dúfam, že pod ňou plesne nie sú :(. Uvidíme budúcu zimu, či sa to vráti, dúfam, že nie, lebo to nie je lacná záležitosť. Dáme aj väčší radiator a hádam izba bude teplejšia, lebo tam chceme presťahovať drobca :o.
TomasHC
21.01.12,07:00
no my sme sa po dlhom trápení s plesňami rozhodli pre q-therm, aj keď dvaja z troch murárov nám to neodporučili :confused:. Tiež chceme robiť len tú stenu, kde je okno,lebo je najstudenšia a práve na nej sa robia plesne. Máme síce ešte jednu obvodovú, ale na nej je látková tapeta a možno aj preto je teplá. Len dúfam, že pod ňou plesne nie sú :(. Uvidíme budúcu zimu, či sa to vráti, dúfam, že nie, lebo to nie je lacná záležitosť. Dáme aj väčší radiator a hádam izba bude teplejšia, lebo tam chceme presťahovať drobca :o.

Ak chceš zistiť, či q-therm funguje, tak najskôr urobte tú omietku a až o rok radiátor. Ak to urobíte naraz, nikdy nezistíš čo konkrétne pomohlo ;)