homersimpson
19.01.12,19:45
Dobrý deň, chcel by som sa spýtať, mám doma dva počítače, 2 tlačiarne a notebook ako by som ich mohol zosieťovať? Poprosil by som o stručný a jednoduchý návod kedže to budem robiť prvýkrát, dakujem.
Fero11
19.01.12,18:58
Najlepsie bude, ked si kupis wifi router.
PC pripojis k routeru kablom a notebook mozes pripojit na wifi ziet, tak budu zosietovane pocitace.
Tlaciarne su sietove ? ak ano, tak ich tiez pripojis k routeru.
Ak nie, tak ich musis pripojit len k pocitacom paralel. alebo usb kablom (resp. inym dostupnym sposobom (napr. mozu byt aj na wifi))
mecky
19.01.12,18:58
a co presne chcete dosiahnut?
internet mate? ak ano tak ake zariadenie? modem, router, switch....
viac info :)
homersimpson
19.01.12,19:27
Dakujem za odpovede, a áno máme internet a mám aj switch.
A prosím ťa ako zistím či sú tie talčiarne sieťové.
mecky
19.01.12,19:43
sietove maju bud wifi alebo sa daju pripojit kablom k "switchu" ako pc

typ switchu, vsetky pc su zapojene cez switch na internet?
a znova: co chcete dosiahnut?
homersimpson
19.01.12,19:50
áno ja mám oba počítače pripojené k switchu, chcel by som dosiahnuť kedže ja mám svoj počítač a tlačiareň v mojej izbe a môj oco mám počítač tlačiareň a notebook vo svojej tak by som ich chcel prepojiť pretože veľakrát potrebujem niečo robiť tam alebo tam chcem si niečo u neho vytlačiť lebo ja mám dosť slabú tlačiareň a potrebujem nejaké veci dať aj do druhého počítača alebo naopak, dakujem za pochopenie.
KoxXxo
19.01.12,20:12
Aké operačné systémy?
homersimpson
19.01.12,20:24
na jednom je Windows Xp Home Edition na druhom Windows Xp professional a na notebooku je Windows Vista.
KoxXxo
19.01.12,20:33
Vlado40
19.01.12,21:47
Jednoduchý spôsob ako z tlačiarne urobiť sieťovú je kúpiť si PRINT SERVER podľa toho aký má tlačiareň vstup ,USB alebo iný. Potom stačí tento Print server spojiť s routrom LAN káblom a všetky počítače pripojené v sieti cez kábel alebo wifi budú mať k tejto tlačiarni prístup.
http://datacomp.sk/default.asp?cls=stoitems&catalog=scategory&fulltext=print%20server&x=0&y=0&onstocki=1
sthruska
20.01.12,07:06
// Jednoduchý spôsob ako z tlačiarne urobiť sieťovú je kúpiť si PRINT SERVER

Keby to tak naozaj bolo. Moja HP sa tomu bránila tak vehementne, že som ju cez Print Server nespojazdnil. To už bolo dávnejšie. Ale s takým riešením v podstate súhlasím.
Fero11
20.01.12,07:16
Kludne sa da tlacit aj na tlaciarni, ktora nie je pripojena k tvojmu PC, ale je pripojena k PC, ktory je v sieti.
Nastavis to cez start -- nastavenia -- tlaciarne a faxy -- pridat tlaciaren -- sietova tlaciaren, alebo tlaciaren pripojena k inemu PC a nechas tlaciaren vyhladat automaticky. Na druhej strane PC ku ktoremu je pripojena tlaciaren musi byt zapnuty.
Vlado40
20.01.12,09:44
Kedysi som to používal tak ako píše Fero11,ale potom ma to omrzelo kvôli tlači zapínať počítač ku ktorému je pripojená tlačiareň.Teraz mám tlačiareň pripojenú cez tento print server
https://datacomp.sk/tp-link-tl-ps310u-print-server-usb_d82374.html , komunikujú s ňou 4 PC cez wifi a žiadný problém.Akurát iba niekedy treba kliknúť na ikonu print server a nič iné ,pretože tento print server pripojí tlačiareň k danému PC na 30 sekúnd a potom ju uvoľní pre iné PC,ale pri tlači tlačiareň opäť pripojí a ak to neurobí sám ,tak vtedy klik na ikonu TP-link a ide to.