alpiN
19.01.12,21:58
kto ma záujem?
marjankaj
19.01.12,23:31
A čo ti chýba? Číslo účtu?:---
PaloPa
20.01.12,06:53
Jano to povedal možno trochu tvrdo, ale má pravdu.

Bez akejkoľvek informácie čo je požadované (grafický návrh, obsah, "má vyzerať ako www.xxx.xx" ...) ťažko posúdiť
či je to jednoduché html za 100 € alebo "perla" za 25 tis. € ako stránka SNG (SNG má web za 25 tisíc eur. Bez grafiky a dizajnu - Živé.sk (http://www.zive.sk/sng-ma-web-za-25-tisic-eur-bez-grafiky-a-dizajnu/sc-4-a-298142/default.aspx)) :)

Palo
marjankaj
20.01.12,07:14
Aj DRSR má perfektné stránky. Aj občas fungujú. A tiež nie sú lacné.:eek:
Fero11
20.01.12,07:22
Treba byt dobry kamarat so spravnymi ludmi a 1 den pred sutazou (alebo moze byt aj v den sutaze) si zalozit firmu (sutaz samozrejme vyhras), stranku das spravit nejakemu decku na ZS (ktory uz niekedy videl html a php) das mu par euro a SNG vyfakturujes 25 000€
Co je na tom zlozite pochopit ??
Ved sme predsa na Slovensku :)
marjankaj
20.01.12,07:25
Treba byt dobry kamarat so spravnymi ludmi a 1 den pred sutazou (alebo moze byt aj v den sutaze) si zalozit firmu (sutaz samozrejme vyhras), stranku das spravit nejakemu decku na ZS (ktory uz niekedy videl html a php) das mu par euro a SNG vyfakturujes 25 000€
Co je na tom zlozite pochopit ??
Ved sme predsa na Slovensku :)
Šak to.
Za 25000€ by mal dostatok záujemcov. Ale kvôli nejakým 400€?:rolleyes:
PaloPa
20.01.12,09:46
No, tu sa pýta podrobnejšie vysvetlenie, aby sme AlpiNa celkom neodradili.

Ľudia často prídu s požiadavkou, "urob mi stránku ako má Jano, Fero, Rudo..." a čo to bude stáť.

Tŕnik v zadku však býva ten, že okrem pár fotiek a kontaktnej adresy vydolovať čokoľvek od zadávateľa býva veľký problém.

Vtedy treba urobiť komplet návrh od grafiky (od farebnej škály po logo), až po vykutranie textov čo na ten web dať.
Čo niekedy býva dobre, lebo viem čo príslušný typ webu umožňuje a čo si môžem dovoliť.
Okrem toho to niekedy eliminuje "divočiny" rôznych typov "cukríkových" webov.

Opačný extrém je komplikovaný návrh, ktorý robil grafik,
ktorý nemá o základných princípoch tvorby webu ani páru.

Potom, ak to spravím presne podľa návrhu (pixel nepustí), sa zistí,
že úvodná grafika prekryje gro stránky (obzvlášť pre menšie médiá ako su netbooky, i-pady, mobily... ),
používateľ sa potom nevie na stránke zorientovať, chýba napr. hľadanie atď.

V ďalšej fáze treba rozhodnúť, aký web to má byť. Či jednoduchá statická stránka, jednoduchý CMS systém, e-shop ...
a následne čo tam všetko má byť (videá, galérie, mapy, rezervácie, samo sledovacie reklamné bannery, akcie, zľavový systém ...)

Keď je stránka hotová, treba ju okrem otestovania na všetkom možnom
(rôzne prehliadače, rôznych verzií - rád by som veril, že IE 6 už nikto nepoužíva, ale nie je to tak),
takzvane "naSEOvať" - t.j. pripraviť na to tak, aby sa v rôznych vyhľadávačoch zobrazovala čo najvyššie.

Po tejto fáze predať správcovi príslušného webu, aby priebežne napĺňal jej obsah,
prípadne si dobre ošetriť zmluvne správcovanie webu, lebo veľa ľudí si myslí,
že za cenu XX € za web si povinný tento aktualizovať doživotne.

Všetko sú to roboty, ktoré si vyžadujú (pri korektnej spolupráci) solídne znalosti,
od rôznych nástrojov na správu grafiky, cez kódovanie html, css, jscriptu, php... až po správu servera a databáz (SQL, mysql ...)

No a problémy ?

- do doch dní - "moja stránka nie je na 3 mieste v Googli"
- mám stránku s kontaktom a ešte sa mi nikto neozval
- problém "a dá sa ... zmeniť grafika, pridať video, premiestniť hľadanie ..."

Silne doporučujem, pre obe strany, vopred si dohodnúť: "áno, všetko sa dá, ale obnáša to 1,2,3, bude to stáť xx €",

Preto je zadanie "chcem stránku od 100 do 400€" ako otázka "čo stojí auto ?"

Záver: Živí ma to, zadara to robiť nebudem :)

Palo

p.s. Ad Juniori.
Spolupracujem s pár študentami, a hoci som sa prelúskal všeličím
od prvých fortranov a pascalov, až po veci vyššie popísané,
urobili pre mňa za pár dní také programovačky, že sám by som to hádam ani za rok nezvládol.
alpiN
07.02.12,13:46
dizajn mam.. chcem to len nakodovať ...
pistik71
07.02.12,14:43
hod sem teda obrazok dizajnu, ci to ma vyznam
Fero11
07.02.12,15:31
dizajn sem nemusis davat, ak ma niekto zaujem ti pomoct, tak sa s nim dohodni cez SS

Ako chces aby ta stranka pracovala ? predpokladam, ze ciste (x)html ti nestaci, bude tam asi potrebne aj php, mozno DB, javaskript .... ak by si to nemal az take zlozite, tak by si sa mohol aj sam o to pokusit, strasne vela veci, javaskript, alebo php skripty su hotove, staci ich zakoponovat do html a nemusis nikomu nic platit
mackone
13.09.12,11:48
skus www.rozumnestranky.sk, tiez som im dal dizajn, este mi ho aj vylepsili, stranku tam mam dodnes a mozem si ju upravovat sam cez admina a cena 50€
ondrejko0102
30.07.14,08:53
Som ohotný vytvoriť Vám webstránku za 150€. Je ponuka aktuálna?
bodliak
30.07.14,08:56
Óooondejkóooo, myslíš že po 2 rokoch na teba ešte niekto čaká ?
ondrejko0102
30.07.14,08:57
Jej nevsimol som si to :D dakujem