Letko
20.01.12,05:54
Ahojte,

spadla mi do oka smietka, pravdepodobne maličké zrnko niečoho, čo letelo vzduchom. V oku ma to škriabe a neviem, ako si to vybrať, je to pod horným viečkom a nevidno to, asi prilepené na viečku. Predpokladám, že veľkosť je menšia ako pol milimetra.

Ako to vybrať bez toho, aby som musel navštíviť lekára? Určite tam majú vážnejšie prípady ako smietka v mojom oku.

Ďakujem :)
arizona
20.01.12,05:45
Kvapni si do oka ocne kvapky,alebo vlaznu vodu.malo by to vyplavit.
Ak nepomoze a oko boli a je zacervenane,tak je lepsie ist k lekarovi,moze to byt smietka,ktoru mas v oku zapichnutu, tu sam nevyberies
Dáša_
20.01.12,05:49
smietka v oku môže byť aj závažná vec - možeš mať niečo zapichnuté v rohovke a to je dosť nebezpečné.

Skús v lekárni, kedysi bolo dostať bórovu vodu aj s takou vaničkou na vyplachovanie. A ke´d to nepomôže tak fakt očné
Letko
20.01.12,05:52
Skôr to cítim tak, že sa to drží na očnom viečku, nie na oku. Skúsim teda očné kvapky a keď to nepomôže, tak lekár.
Ďakujem za rady.
Estetic
20.01.12,05:56
Nehraj sa s očami,zrak máš len jeden.Nevieš aký materiál ti tam spadol,či tam neprebehla chem.reakcia,nakoľko je poranenie hlboké a nakoľko je okolo zápalová reakcia.Myslím,že predpisy okuliarov počkajú a lekár sa ti venovať stihne,ked sa jedná o úraz,čiže náhle vyšetrenie.
Letko
20.01.12,08:55
Ďakujem za rady, bol som pri lekárke, vyčistila mi očný vak vatovou tyčinkou, nič už nenašla, len na oku mám škrabanec od tej smietky, tak vraj budem ešte cítiť cca 3 dni ako keby som v oku tú smietku mal.