misada
20.01.12,09:43
Dobrý deň prajem,

rada by som sa opýtala, či niekto z Vás má skúsenosti s plnením škodovej udalosti s poisťovňou Uniqa. Mala som dopravnú nehodu, ktorú som nezavinila ja, ale poistenkyňa Uniqa, kde má založené PZP aj havarijné poistenie. Mne na aute vznikla totálna škoda- bol u mňa na obhliadke pán XY z Uniqa poisťovne. Už som na nete prečítala snáď všetky možné články, diskusie na túto tému, ale nepodarilo sa mi zistiť informácie, ktoré potrebujem k môjmu prípadu. Asi hlavne preto, že každý prípad je individuálny :). Tu na PORADA.sk som sa veľa dozvedela od pána s prezývkou preboha, ale asi spolupracuje s Allianz, čiže neviem, či je možné ho kontaktovať aj s mojim prípadom.

Takže teraz tie otázky:
1.) ako sa určuje trhová/časová hodnota vozidla?
2.) podľa čoho sa počíta zostatková cena vraku- použiteľných zvyškov auta
3.) veľa sa už popísalo o tom, že poisťovne radi nadhodnocujú použiteľné náhradné diely a podhodnocujú trhovú hodnotu auta tesne pred DN.
4.) auto bolo moje živobytie- denne som ho využívala na dopravu detí do neďalekej obce do MŠ + odvoz do práce 35 km a odvoz z práce tiež 35 km- autobusové spojenie tam nieje, najbližie je to 10 km od práce. Zostala som bez auta a je ohrozená moja životná situácia - hlavne čo sa týka práce. Určite mi dáte za pravdu, že v dnešnej dobe na Vaše miesto čaká ďalších 20 ľudí. Otázka spočíva v tom, že či mám nárok na náhradné vozidlo, ktoré si zaobstarám v požičovni, a koľko cca mi preplatí poisťovňa?
5.) auto stálo v roku 2010 3.500 Eur , + značky+prihlásenie+STK+EK+ KO - dovoz z Talianska, na aute bol menený štartér+rozvody. Kúpené nové zimné pneumatiky, nové poťahy na sedadlá. Na čelnom skle je nalepená nová diaľničná známka na rok 2012. Ešte k tomu sa mi v aute rozbili dva mobilné telefóny zn. HTC a Nokia- dotykové telefóny.Otázka spočíva v zostatkovej cene: keďže odhadca uznal totálnu škodu- koľko cca peňazí z poisťovne môžem čakať? Už teraz počítam škodu minimálne 5500 Eur!
6.) koľko trvá Likvidátorovi, pokým vydá rozhodnutie?
7.) aké mám práva, ak nebudem súhlasiť s výškou plnenia?
8.) každý deň prichádzam o peniaze, kedže sa nemám ako dostať do práce. Mám nárok aj na ušlý zisk?
9.) Čo mám vlastne očakávať od vzniknutej situácie?

Prosím o akúkoľvek radu. Som sama s dvomi deťmi, o ktoré sa musím postarať a na auto som si dlho šetrila. Behom 5 minúť som prišla o celé roky snaženia a uťahovania opasku.

Ďakujem Vám
*zuzana14
21.01.12,21:08
Ahoj,

Mrzí ma čo sa Vám stalo. Podobnú situáciu som riešila pred már rokmi aj ja, a to som pracovala externe pre poisťovňu Uniqu.
Po troch mesiacoch volania a písania som musela osloviť právnika a ten sa pohrozil poisťovni mediálnym uverejnením mojej poistnej udalosti. Do týždňa som mala peniaze na účte, ale amortizácia cenu auta výrazne znížila. Pomohlo mi odpredanie vraku súkromnému autoservisu. Je to na dlho, preto držím palce a verím že sa veci vyriešia :)
misada
23.01.12,07:30
ďakujem pani Zuzana, zatiaľ sa veci nepohli. Naozaj mi nikto nevie poradiť?
misada
31.01.12,06:06
To nikto nemá skúsenosti s podobným prípadom s konkrétnou poisťovňou? Prosím pomôžte mi...
bokomia
31.01.12,21:00
Aj keď je každý prípad individuálny, postup poisťovní je vždy v neprospech poškodeného : nie oprava ale totálka, a čím nižšia trhová cena a vyššia hodnota použiteľných zvyškov, tým menej peňazí dostaneš. Ak chceš urobiť správny krok, odporúčam kontaktovať pána s prezývkou preboha, ktorý je znalec v odbore cestná doprava - snáď Ti poradí, ako získať náhradu za spôsobenú škodu. Pozorne si prečítaj jeho staršie príspevky, nájdeš tam odpovede na Tvoje otázky a aj kontakt na neho.
misada
01.02.12,06:02
Ďakujem bokomia. Už som prezrela všetky jeho príspevky. Budem Vás určite informovať ako sa môj prípad rieši....
preboha
06.02.12,20:18
0905410003
misada
21.02.12,06:30
Mesiac a pol od nehody a ani cek....Vznikli mi také poblémy, o ktorých sa nikomu nesnívalo.Tu naozaj platí, že poškodený vždy ťahá za kratší koniec!!!
Estetic
21.02.12,06:38
Vysporiadanie totálky mi v poisťovni G... trvalo dlhšie ako rok.
misada
21.02.12,06:58
Vysporiadanie totálky mi v poisťovni G... trvalo dlhšie ako rok.

Toto snáď sa môže stať iba na Slovensku....
bokomia
21.02.12,07:23
Ale snívalo ! / spoluvina? / Bohužial odborníci z poisťovne nesnívajú, ale hľadajú takéto problémy denne. Robiť časové prieťahy je ich obľúbená a účinná taktika, ktorá prináša znechutenie poškodeného : po dlhej dobe prestaneš bojovať a budeš rada , že Ti vôbec niečo zaplatia - a tým ostane viacej pre nich. Drž sa!
misada
28.02.12,12:22
Tak a mám to za sebou. Zaplatia mi 1900 Eur. Kúpim si nejakú starú rachotinu a bude pokoj....Ďakujem všetkým, ktorí sa mi snažili pomôcť. Dávajte si pozor na cestách, lebo nikdy neviete kedy sa to môže stať aj Vám...
preboha
08.03.12,17:28
ozývam sa neskoro, ale nič nie je stratené - moje tel. číslo nájdete na porade
xxx24
05.02.13,15:39
UNIQA-už nikdy viac!!!!!!
xxx24
05.02.13,15:42
Vznikla mi skodova udalost,na obhliadke mi chlapik zistil skodu cez 8000eur na WV Passat 2006 rocnik...poistovna to uznala ako totalku a po mesiaci mi vyplatila smiesnych 3600 eur z ktorych si este strhla 300 eur na dorovnanie poistneho za cele poistne obdobie a s tymi 3300 eurami sa mozem ist akurat tak od....t !!!
Katarína0808
10.03.16,11:50
UNIQA už nikdy viac. Ukradli mi auto a napíšu, že nevznikol nárok na plnenie poistenej udalosti.
Chobot
10.03.16,12:01
Po 4 rokoch registrácie prvý príspevok???

Toto je veľmí jednostranné tvrdenie. Ako zdôvodnili v stanovisku zamietnutie plnenia? Niečo za tým bude, čo si nenapísala.