babicka1
20.01.12,11:51
Dobrý den potrebovala by som poradit,ale neviem kam to mám zaradit,dnes prišlo na dedkovú adresu z centrálneho depozitára cenných papierov šek za vedenie účtu,dedko je už 14 rokov mrtvy čo stým, babka nemá ani potuchy čo by to malo byt ,lebo ona vraj niečo zrušila ,ale papiere už žiadne nemá kam sa mám obrátit
arizona
20.01.12,11:47
Peter11111
21.01.12,11:45
Dobry den, je to od tejto otazky ale chcel yb som sa poradit vcera mi prisiel sek ze mam zaplatit nejake peniaze za vedenie uctu co mam akcie z 1 vlny kuponovej privatizacie. Mam tam 6 akcii biotika stara lupca. Odkedy mam tie akcie nedostal som ani korunu a teraz mam este zaplatit 9,60eur. Je to normalne a mam zapaltit? Je tam nejaky prilozeny letak ze akcie mozem previest na fond narodneho majetku no ale zadarmo to mam len tak previest? Neviete ci sa to da nejak predat aby sa mi vratili aspon nejake peniaze - eura???
Fero11
21.01.12,12:50
Dobrý den potrebovala by som poradit,ale neviem kam to mám zaradit,dnes prišlo na dedkovú adresu z centrálneho depozitára cenných papierov šek za vedenie účtu,dedko je už 14 rokov mrtvy čo stým, babka nemá ani potuchy čo by to malo byt ,lebo ona vraj niečo zrušila ,ale papiere už žiadne nemá kam sa mám obrátitskutocne mimotemy
ty si si dala nick babicka1, predpokladam, ze si babicka, toz potom tvoja babicka musi mat krasny vek a podla toho vsetkeho je uz praprababicka
GRATULUJEME :)
babicka1
23.01.12,10:07
skutocne mimotemy
ty si si dala nick babicka1, predpokladam, ze si babicka, toz potom tvoja babicka musi mat krasny vek a podla toho vsetkeho je uz praprababicka
GRATULUJEME :) fakt som babička už tri roky a moja svokra má 81 rokov a už je prababička
deli.
23.01.12,10:09
betrix
23.01.12,16:16
Mne tiež prišlo platiť poplatok, mám 5 CP, môžem ich previesť na Fond nár. majetku, ale ako som zistila, vlastním CP celkom zaujímavej spoločnosti, ktorá má celkom zaujímavý majetok. Teda podľa toho by bola škoda niekam ich previesť. Takže, poraďte mi: prečo mi doteraz daná spoločnosť neplatila dividendy??? Alebo môžem im ich predať???A ako a prostredníctvom koho ich mám danej spoločnosti ponúknuť, aby ma neoklamali alebo nenabehli v kuklách??? Vďaka.
peterknazeje
23.01.12,16:25
Mam tam 6 akcii biotika stara lupca.Neviete ci sa to da nejak predat aby sa mi vratili aspon nejake peniaze - eura???
- dnesna cena na burze cennych papierov bola 23 eur za 1 akciu Biotika Slovenska Lupca,
- ak ich chcete predat na burze, obratit sa treba na clena burzy (obchodnik s cennymi papiermi alebo banka),
- skuste obehnut banky a zistit si, ake maju poplatky za sprostredkovanie predaja, pripadne zavolat obchodnikovi s cennymi papiermi.
peterknazeje
23.01.12,16:38
mám 5 CP, môžem ich previesť na Fond nár. majetku, ale ako som zistila, vlastním CP celkom zaujímavej spoločnosti, ktorá má celkom zaujímavý majetok. Teda podľa toho by bola škoda niekam ich previesť. Takže, poraďte mi: prečo mi doteraz daná spoločnosť neplatila dividendy??? Alebo môžem im ich predať???A ako a prostredníctvom koho ich mám danej spoločnosti ponúknuť, aby ma neoklamali alebo nenabehli v kuklách??? Vďaka.
- ak je to zaujimava spolocnost, urcite ich nedarujte statu,
- kedze ste nenapisali nazov spolocnosti, neda sa povedat, ci je to skutocne zaujimava spolocnost,
- cenu verejneobchodovatelnych akcii zistite na webstranke burzy cennych papierov (http://www.bsse.sk/),
- dividendy nema povinnost vyplatit, je to na rozhodnuti valneho zhromazdenia akcionarov spolocnosti,
- predat ich mozete aj samotnej spolocnosti, skuste ich oslovit listom ale spolocnost nema povinnost ich od Vas odkupit,
AnitaMartinska
23.01.12,16:50
Dobry vecer,
vedel by mi niekto pozriet hodnotu nasledovnych cennych papierov?
Polnohospodarske druzstvo Hlohovec ISIN SK8120001828
Polnohospodarske druzstvo Gader Blatnica ISIN SK8120000473
Vdaka,pekny vecer.
betrix
23.01.12,17:37
Vďaka, nenašla som to tam, je to Multikreditreal a.s., keďže spoločnosť nemá povinnosť odkúpiť CP, tak čo vlastne z nich ja ako vlastník mám, aj keď by mali hodnotu?
peterknazeje
23.01.12,20:15
vlastním CP celkom zaujímavej spoločnosti, ktorá má celkom zaujímavý majetok.
- multicredit real je zaujimava spolocnost, no nie z pohladu hosp.vysledkov,
- zaroven pochybujem, ze ma majetok zaujimavy z pohladu hodnoty pre mensinovych akcionarov,
- jedna vec je vysoka hodnota aktiv, no druha vec je, z coho su aktiva tvorene a ako su ocenene,
Poola
24.01.12,11:44
zdravim Vas,
hladala som v odporucanom linku hodnotu akcii a udaje sedi s udalom na liste "Výpis z učtu majitela CP..". Ide o Polnohospodarske druzstvo TATRA v Spišskej Belej. IČO : 0000199818. Menovita hodnota je uvedena 33,19 eur. Počet CP : 13. Podiel z emisie v %: 0,086. Podla uvedenej hodnoty v eurach nic moc. Co s tym robit??
Vidim za tym len tarchu v priebezne "tahani" penazi za vedenie uctu. Radite mi previest toto na Fond narodneho majetku? dakujem.
peterknazeje
25.01.12,08:31
Polnohospodarske druzstvo TATRA v Spišskej Belej. Co s tym robit?? Vidim za tym len tarchu v priebezne "tahani" penazi za vedenie uctu. Radite mi previest toto na Fond narodneho majetku? dakujem.
- darovat fondu ich mozete do konca roka a poplatok za vedenie uctu Vam aj tak bude vrateny,
- skuste zavolat do druzstva, ze mate zaujem o predaj,
- osobne by som pockal, ved o pol roka sa moze objavit zaujemca o cenne papiere,
truch
25.01.12,15:30
Chcela som zistiť, aké CP to vlastním. Dnes mi prišiel šek, aby som zaplatila aj ja, aj manžel po 9,60€ a so šekom prišiel zoznam akcií, ktoré vlastníme. Je zaujímavé, že sme s manželom kupovali rovnaké akcie, on má uvedené správne a mne namiesto akcií Slovenských lúčobných závodov dali akcie Mraziarní, ktoré som ja nekupovala. Čo s tým?
Neviem ani, či mám previesť tie naše akcie na cdcp, neviem si pozrieť ich trhovú hodnotu:(
Máme tam:
1, CS0005047257 VAB Sipox
2, CS0009012752 Slovenské lúčobné závody Hnúšťa
3, SK1120007440 Rona a.s
4, SK1120004900 ZVL Žilina
5, CS0009016654 Mraziarne Žilina

Prosím Vás pozrite, či to má nejakú hodnotu, vopred ďakujem
Dáša_
25.01.12,15:55
Chcela som zistiť, aké CP to vlastním. Dnes mi prišiel šek, aby som zaplatila aj ja, aj manžel po 9,60€ a so šekom prišiel zoznam akcií, ktoré vlastníme. Je zaujímavé, že sme s manželom kupovali rovnaké akcie, on má uvedené správne a mne namiesto akcií Slovenských lúčobných závodov dali akcie Mraziarní, ktoré som ja nekupovala. Čo s tým?
Neviem ani, či mám previesť tie naše akcie na cdcp, neviem si pozrieť ich trhovú hodnotu:(
Máme tam:
1, CS0005047257 VAB Sipox
2, CS0009012752 Slovenské lúčobné závody Hnúšťa
3, SK1120007440 Rona a.s
4, SK1120004900 ZVL Žilina
5, CS0009016654 Mraziarne Žilina

Prosím Vás pozrite, či to má nejakú hodnotu, vopred ďakujem

skus pozriet toto http://www.akcie.webnoviny.sk/slovensko čosi z toho sa obchoduje aj na burze
peterknazeje
25.01.12,17:19
1, CS0005047257 VAB Sipox
2, CS0009012752 Slovenské lúčobné závody Hnúšťa
3, SK1120007440 Rona a.s
4, SK1120004900 ZVL Žilina
5, CS0009016654 Mraziarne Žilina

- z uvedenych akcii ma realnu hodnotu iba Rona, a.s., na burze sa obchoduje po 3 eura
Katarina
25.01.12,17:33
Mám akcie v Slovenských lodeniciach v konkurze, IČO 31411541 , CS 0005050954, zrejme nemám inú možnosť ako akcie previesť. Je tak ?

Za názory ďakujem.
truch
25.01.12,19:00
- z uvedenych akcii ma realnu hodnotu iba Rona, a.s., na burze sa obchoduje po 3 eura
Máme len po dve akcie Rony, takže mi ostáva len prevod. Na pošte, kde robia prevody som v poradovníku, na rad prídem až v máji:( Hlavne , že na tom výpise, čo poslali, majú tie akcie hodnotu cez 3000€:(
Dáša_
26.01.12,14:36
Mám akcie v Slovenských lodeniciach v konkurze, IČO 31411541 , CS 0005050954, zrejme nemám inú možnosť ako akcie previesť. Je tak ?

Za názory ďakujem.

pozrela som aj obchodny register - dokonca nemajú ani len premenené ZI na eurá.
Takže z toho zrejme už fakt nič nebude. Pravdepodobne bude lepšie previesť
ALBO
30.01.12,08:39
Ahojte.Neviete mi poradiť nejaké forum, kde sa rieši ako postupujú akcionári v nasledovnom prípade. Predpokladám, že nie som sama.
Došla mi teraz FAktúra (už aj zaminulý rok) z cdcp a na nej nehorázne sumy za rok 2008 a2009. Tie sumy sú za akcie , ktoré sme nedarovali Fondu NM. Všety ostatné akcie sme darovali ešte v roku 2010. A teraz to dôležité. Nedarovali sme ich preto, lebo sa nedalo, lebo v roku 2010 alebo skôr ich vymazali a také akcie tam už neboli, keď sme to prevádzali. To znamena, že ten kto mal svoje akcie ešte v evidencii depozitára a mohol ich darovať, ten neplatí nič a ten kto ich už nemohol darovať pretože boli vymazané napr. v roku 2010 (povedala by som, že teda boli ak menejcenné) tak tento má platiť za roky 2008-2010 z ich držby. Ano presne takato sprostosť je napísaná v tej vyhláške či zákone, ktorou chceli pomôcť akcionárom zbaviť sa poplatkov. Cdcp sa toho samozrejme drží, napriek tomu , že je to proti logike aj etike a veselo fakturuje horibilne sumy.
Ak vás napadá, kde by som sa mohla obrátiť s týmto problemom, poraďte. Ďakujem.
arizona
30.01.12,08:50
JAJA11
30.01.12,09:06
Ja len malý poznatok :-) Chceli sme akcie, ktoré patria fondu, ktorý je v likvidácii previesť na štát. Zaregistrovali nás na júl :o Nie je to na hlavu postavené, aby sme behali 10 razy a vybavovali niečo, čo nemá žiadnu hodnotu? Prečo nestačí zaslať len list s overeným podpisom, že sa tých akcii vzdávam? Veď ak nemajú hodnotu, tak sa tam asi podvod robiť nebude. :o
Ten účet nám aj tak založili automaticky, vtedy sme tiež nemuseli nič vybavovať. Myslím, že v tých jasných prípadoch by sa mohlo postupovať jednoduchšie. Aspoň by na nás nevrčala tá pani u ktorej sme sa objednávali, že ju zdržujeme tým, že sa objednávame a ona potom nič nestíha.... :(
deli.
30.01.12,09:21
Ja len malý poznatok :-) Chceli sme akcie, ktoré patria fondu, ktorý je v likvidácii previesť na štát. Zaregistrovali nás na júl :o Nie je to na hlavu postavené, aby sme behali 10 razy a vybavovali niečo, čo nemá žiadnu hodnotu? Prečo nestačí zaslať len list s overeným podpisom, že sa tých akcii vzdávam? Veď ak nemajú hodnotu, tak sa tam asi podvod robiť nebude. :o
Ten účet nám aj tak založili automaticky, vtedy sme tiež nemuseli nič vybavovať. Myslím, že v tých jasných prípadoch by sa mohlo postupovať jednoduchšie. Aspoň by na nás nevrčala tá pani u ktorej sme sa objednávali, že ju zdržujeme tým, že sa objednávame a ona potom nič nestíha.... :(
JAJA, a kde si sa objednavala? Na pošte? To ak chce svokra isť previesť tie papiere, musí sa najprv objednať? Neurobia to na počkanie? To je otrava, svokru budeme musieť odviezť do 25 km vzdialeného mesta, lebo v nasom meste s poctom 25 tisic obyvatelov, nie je na poste pobocka? A to su cp este po nebohom svokrovi, no otrava ... Mam sa teda niekde najprv telefonicky objednat, aby sme tam nemuseli chodit zbytocne dva krat? JAJA, daj vediet, prosim.
Mravec17
30.01.12,09:26
Mňa by zaujímalo, ako je to s (bezcennými) cennými papiermi, keď som ich pri dedičskom konaní odmietol. Teraz mi však prišla faktúra za vedenie účtu CP na meno mojich rodičov. Vie mi niekto v tomto poradiť, či mám tu faktúru zaplatiť alebo to nechať tak.
truch
30.01.12,09:32
JAJA, a kde si sa objednavala? Na pošte? To ak chce svokra isť previesť tie papiere, musí sa najprv objednať? Neurobia to na počkanie? To je otrava, svokru budeme musieť odviezť do 25 km vzdialeného mesta, lebo v nasom meste s poctom 25 tisic obyvatelov, nie je na poste pobocka? A to su cp este po nebohom svokrovi, no otrava ... Mam sa teda niekde najprv telefonicky objednat, aby sme tam nemuseli chodit zbytocne dva krat? JAJA, daj vediet, prosim.
Tiež som išla previesť akcie, myslela som, že prídem , prevediem a pokoj. Ale kdeže, objednali ma až na máj 2012 a to som tam bola začiatkom decembra 2011:( Tiež 20 km :(
aktaK
30.01.12,09:51
neviete, či tento systém objednavania sa je po celom slovensku?
alebo je to individualne, zaujima ma poprad, ako to funguje tam?
JAJA11
30.01.12,09:57
JAJA, a kde si sa objednavala? Na pošte? To ak chce svokra isť previesť tie papiere, musí sa najprv objednať? Neurobia to na počkanie? To je otrava, svokru budeme musieť odviezť do 25 km vzdialeného mesta, lebo v nasom meste s poctom 25 tisic obyvatelov, nie je na poste pobocka? A to su cp este po nebohom svokrovi, no otrava ... Mam sa teda niekde najprv telefonicky objednat, aby sme tam nemuseli chodit zbytocne dva krat? JAJA, daj vediet, prosim.

Ja hovorím o TN, tiež sme si predstavovali, že prídeme, prevedieme.... Bohužiaľ museli sme sa objednať... Ale poradili nám, že PN to robia rýchlejšie....
No ak sú to akcie už po zomrelom, tak tam ani nemusíte chodiť... to neurobia - jedine, že tam bolo dedičské konanie a papiere boli prevedené na svokru...
JAJA11
30.01.12,10:02
Mňa by zaujímalo, ako je to s (bezcennými) cennými papiermi, keď som ich pri dedičskom konaní odmietol. Teraz mi však prišla faktúra za vedenie účtu CP na meno mojich rodičov. Vie mi niekto v tomto poradiť, či mám tu faktúru zaplatiť alebo to nechať tak.

tento link (http://hosek.blog.sme.sk/c/287090/CD...-neplatit.html) z príspevku 22 dosť pomôže
feronovak
30.01.12,10:43
Co s takouto spolocnostou?

Poľnohospodárske družstvo ROZKVET v Novej Ľubovni v konkurze
http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=53&SID=8&P=0

Predpokladam, ze tym ze su v konkurze tak su ich cenne papiere bezcenne, aj ked CDCP pise ze svokor ma 13 akcii po 33,19 eura.

Dik

(http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=53&SID=8&P=0)
deli.
30.01.12,11:02
Ja hovorím o TN, tiež sme si predstavovali, že prídeme, prevedieme.... Bohužiaľ museli sme sa objednať... Ale poradili nám, že PN to robia rýchlejšie....
No ak sú to akcie už po zomrelom, tak tam ani nemusíte chodiť... to neurobia - jedine, že tam bolo dedičské konanie a papiere boli prevedené na svokru...
To je šikanovanie! Našťastie, cp prešli dedičským konaním na svokru. Lenže neviem, dá sa objednať aj telefonicky? Veď takto tam prídeme a pošlú nás priamo domov, objednať nás predsa môžu aj telefonicky.
deli.
30.01.12,11:12
Tak som tam telefonovala!
Výsledok: Piešťany: objednala som sa telefonicky (pošta Piestany), objednali ma na polovicu mája.
Čo sa týka svokry, musí priniesť občiansky preukaz a úradne overenú kópiu dedičského (t.j. u notára!). Pretože oni si tú kópiu nechávajú, keby tam prišla s originálom, musela by ho tam nechať, alebo by nás opäť poslali domov a museli by sme prísť znova (a znova sa objenať!)
Teda tak.
Kvaka
30.01.12,11:41
Co s takouto spolocnostou?

Poľnohospodárske družstvo ROZKVET v Novej Ľubovni v konkurze
http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=53&SID=8&P=0

Predpokladam, ze tym ze su v konkurze tak su ich cenne papiere bezcenne, aj ked CDCP pise ze svokor ma 13 akcii po 33,19 eura.

Dik

(http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=53&SID=8&P=0)Oni to na účte vedú s nominálnou hodnotou, ktorá bola 1000Sk. Neskúmajú trhovú cenu. Pozri si aj tému http://www.porada.sk/t121239-bezcenne-cenne-papiere-ako-sa-ich-zbavit.html
alebo tu http://www.akciebezhodnoty.sk/
Daniel Sklář
01.02.12,09:35
Dobrý den, přišla mi faktura cenných papírů z cdcp.sk kde jsem už dávno nakoupil akcie. Firma je teď v likvidaci a ve faktuře mám 15 akcií a objem činí 497.91 EUR. Jedná se o společnost EKOSTROJ a.s sídlem 02321 Korňa. Menovitá hodnota je 1000.000000SKK. IČO:0031562248 , ISIN:CS0005056753 . Kolik se pohybují akcie firmy EKOSTROJ a.s a popřípadě kde by se dali na burze prodat. V Česku mně odkázali na pobočky na Slovensku. Pokud mají vůbec nějakou cenu...Děkuji za odpověď. Sklář
marjankaj
01.02.12,12:42
grammatika
02.02.12,11:41
Ahojte,
mamina má prá akcií stavoindustia bratislava, podla ORSR http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=19600&SID=2&P=1

Je v ňom napísané:
Rozhodnutie mimoriadneho valného zhromaždenia zo dňa 18.9.1998 spísané do notárskej zápisnice Nz 377/98 o zrušení spoločnosti bez likvidácie jej rozdelením v zmysle § 69 Zák.č. 513/91 Zb. na dve spoločnosti STAVOINDUSTRIA PLUS a.s., Bratislava, Bulharská 70 a SIBA DELTA, a.s. Bulharská 70, ktoré na seba preberajú všetky práva, záväzky a pohľadávky zaniknutej spoločnosti v pomere STAVOINDUSTRIA PLUS a.s. 30% a SIBA DELTA a.s. 70%.
Na burze cenných papierov som nenašla, či sa s akciami obchoduje a či majú ešte hodnotu. Ale nová Stavoindustria plus existuje http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=23441&SID=2&P=1.
Nová SIBA DELTA už neexistuje - bol na ňu vyhlásený konkurz.

Teraz by ma zaujímalo, či akcie zo starej Stavoindustrie Bratislava prešli na novú Stavoindustria Plus alebo nie?? a či majú ešte nejakú hodnotu?
ISIN starej stavoindustrie Bratislava bol CS0005045152.

Nevedel by mi niekto poradiť? Ďakujem :)
peterknazeje
02.02.12,12:39
stavoindustia bratislava
či sa s akciami obchoduje
a či majú ešte hodnotu.
Ale nová Stavoindustria plus existuje
Nová SIBA DELTA už neexistuje - bol na ňu vyhlásený konkurz.
Teraz by ma zaujímalo, či akcie zo starej Stavoindustrie Bratislava prešli na novú Stavoindustria Plus alebo nie?? a či majú ešte nejakú hodnotu?
- s akciami stavoindustrie sa neobchoduje, obchodovanie bolo ukoncene k 1.5.2002,
- o rozdeleni spolocnosti sa dozviete z materialov valneho zhromazdenia,
- osobne si myslim, ze akcie stavoindustria plus nemaju hodnotu,
- Uznesením Krajského súdu v Bratislave zo dňa 11.9.2000 bol vyhlásený konkurz na majetok úpadcu STAVOINDUSTRIA PLUS a.s.
paplonik
04.02.12,22:04
Centrálny depozitár cenných papierov si musí zarobiť, za vedenie akcii si vyberá poplatky. V Minulosti to bolo tak že poplatok platili iba tí veľkí akcionári s obrovským majetkom. Ty v priebehu rokov po Kuponovej privatizácii ozaj cenne papiere stiahli z CDCP akcie zaknihovali a spravujú si ich samostatne. Napríklad Závod SNP Žiar nad Hronom. Pre nich to bola tiež finančná záťaž. Väčšina privatizovaného majetku sa roztratila postupne rozkradla menila majiteľa, zdravé jadro sa odčlenilo to zadlžené zostalo v tzv. akciách. CDCP miesto toho aby očistil Harddisk a zaniknuté akcie jednoducho vymazal a majiteľom oznámil zánik, našiel spôsob ako na nich zarobiť. Preto tá nominálna imaginárna hodnota. Poplatok teraz platia už v podstate všetci tam registrovaní majitelia. A to sú všetci čo dali 1000 Kčs za kupónovú knižku. Poplatok nebude platiť len ten čo zruší účet. Maju to dobré vymyslené. Je to podvod na občanoch, ja len verím že sa toho po voľbách niekto chytí a spraví s tým poriadok. V podstate tlačia do predaja niektorých ako tak hodnotných akcii na burze čo nemá obrat a ceny ako tak obchodovateľných akcii sú tak nízke menšie ako ten vymáhaný poplatok. Ved je kríza v celom svete. Mohli by si predsa brať percentá zo zisku predaja, no nie? Zarábajú na neexistujúcom majetku.
truch
05.02.12,07:30
Je to pravda , čo píšeš:( Založili mi účet bez môjho podpisu, teraz pri jeho zrušení ho zrazu potrebujú. S akciami robia čo chcú, mne napr. vymenili akcie, zrazu mám iné, ako som mala,aj keď ani jedny nemajú žiadnu hodnotu. Je zaujímavé, že spoločnosti, ktorých akcie vlastním, majú pomerne značný majetok, ale ich akcie sú neobchodovateľné. Mám aj akcie podniku, ktorý bol zlikvidovaný a na výpise stále figurujú. Fakt by v tom mali urobiť poriadok.
JAJA11
05.02.12,10:13
Je to pravda , čo píšeš:( Založili mi účet bez môjho podpisu, teraz pri jeho zrušení ho zrazu potrebujú. S akciami robia čo chcú, mne napr. vymenili akcie, zrazu mám iné, ako som mala,aj keď ani jedny nemajú žiadnu hodnotu. Je zaujímavé, že spoločnosti, ktorých akcie vlastním, majú pomerne značný majetok, ale ich akcie sú neobchodovateľné. Mám aj akcie podniku, ktorý bol zlikvidovaný a na výpise stále figurujú. Fakt by v tom mali urobiť poriadok.

čím vňčší bordel, tým lepšie pre štát....
rovnako je to aj s obchodným registrom.... nachádza sa tam množstvo mrtvych firiem, mnohé sú práve tie, ktoré sa nachádzajú na účtoch v CDCP.
Už dávno mal štát vymazať z obchodného registra všetky firmy, ktoré si neplnia svoju povinnosť ukladať výsledovky do zbierky listín, ktorí nezmenili ZI z SK na EURá. Zrušenie firmy ex offo by pomohlo vyčistiť takéto firmy a tým zrušiť bezcenné cenné papiere a ušetriť peniaze ľuďom, ktorí boli okradnutí v kupónovej privatizácii. Človek v naivnosti veril, že sa také niečo nemôže stať - výpredaj zaujímavých akcii sami sebe - naivita prvého stupňa. A štátu to vôbec nevadilo. Teraz však nemá hanbu takto zaťažovať obyčajných ľudí... Stačilo by zákonom ošetriť, aby fondy, ktoré sú majiteľmi bezcenných cenných papierov boli vymazané z OR a tým aj z účtov CDCP a všetky takéto účty by mohli majitelia zrušiť trebárs len cez doporučený list s doručenkou alebo list s overeným podpisom. Myslím, že by to mnohým uľahčilo život. Rovnako by malo stačiť v prípade mrtvych majiteľov, aby bol doložený úmrtný list a na jeho základe by bol účet zrušený. V súčasnosti nie je šanca. V CDCP nemajú šancu zrušiť všetky tieto účty, už teraz objednávajú na júl a to sa ešte 90 % ľudí ani nezbadalo...
Chokma
05.02.12,12:34
Co robit v pripade, ak boli akcie niekoho, kto zomrel. A uz je davno po dedicskom konani. Treba to dedicske zasa obnovit len preto, aby mohli dedici urobit poriadok, zaplatit poplatky a darovat ich fondu?
hubatá
05.02.12,12:38
Áno a samozrejme živiť svojimi poplatkami notára a okresný súd. Akože inak ? Treba dať na banány.
Katy a R
05.02.12,12:49
Áno a samozrejme živiť svojimi poplatkami notára a okresný súd. Akože inak ? Treba dať na banány.
ja si myslím, že nemusi ;):confused: či?
daduc
05.02.12,22:48
Ahojte, mne prišiel šek na zaplatenie vedenia účtu a mám tam Slovnaft 18 ks, Trens 8 ks, 1. garantovaná 5ks, čo stým ? previesť alebo ponechať ?
peterknazeje
06.02.12,11:18
Slovnaft 18 ks, Trens 8 ks, 1. garantovaná 5ks, čo stým ? previesť alebo ponechať ?
osobne by som sa rozhodol takto:
- slovnaft: ponechat, slusna dividenda,
- trens: (okamzite) predat na burze po 18 eur,
- garantovana: darovat fnm,
sanny237
06.02.12,11:28
Moja stará mama zomrela v r.2004, teraz dostala tiež výpis, že vlastní 6 ks družstevných podielnických listov a má zaplatiť 9,60€. Asi na 25-krát sa mi podarilo dovolať na Centrálny depozitár v Ba, kde som sa spýtala, čo s tým, pretože dedičské konanie už bolo a nikto netušil, že ona má nejaké podielnické listy. Pani mi povedala, že áno, obnoviť dedičské konanie, to je jedna možnosť a potom existuje ešte jedna, tak som sa spýtala aká? Jej odpoveď: "Nech si niekto vymáha poplatok od niekoho, čo už dávno nežije"!!! Tak sme si vybrali druhú možnosť a nechali tak.
babicka1
07.02.12,09:46
ahoj pozerala som si akcie akú majú hodnotu ešte minulý týžden mali hodnotu jedna 34 eur teraz som sa tam zase pozrela a čo nevidím tie akcie sú zrazu mrtve pozrela som si aj toho dotyčného, ktorý nám akcie predal a 6.2.firma zanikla ale hned si otvoril niečo iné takže moje akcie sú asi v čudu to isté je aj s dedkovími akciami ešte minulý týžden mali hodnotu no už dnes sú tiež mrtve
Halli
07.02.12,13:03
Bola som osobne na pobočke /30km/... kde sa to dá previesť, zamrežované dvere , klapka na telefon,?...ani náhodou nedvíhali, na pevnej linke mi dali termím 14.9 ...toto je tu fakt humus prvej triedy...
JAJA11
07.02.12,14:14
Bola som osobne na pobočke /30km/... kde sa to dá previesť, zamrežované dvere , klapka na telefon,?...ani náhodou nedvíhali, na pevnej linke mi dali termím 14.9 ...toto je tu fakt humus prvej triedy...

a čo tých 95 % ľudí, čo sa ešte ani nezbadalo :--- Myslím, že strana, ktorá do svojho volebného programu odstránenie tejto hlúposti, by mohla chytiť veľké percentá :D
Halli
07.02.12,14:58
a čo tých 95 % ľudí, čo sa ešte ani nezbadalo :--- Myslím, že strana, ktorá do svojho volebného programu odstránenie tejto hlúposti, by mohla chytiť veľké percentá :D

No to som zvedavá ako to stihnú tí ostaní do konca roka, ak ja som na september....všetko je to vedome takto riadené, tí zdochliaci s nami točia a otravujú nám život...volala som na depozitár, na 12x som sa dovolala a hrala mi hudba 3 minuty, pri telefone mladá hlupaňa, cmúľala nahlas cukrík, až jej sliny zabiehali a mlela stále dookola to isté...
Akoby nestačilo poslať namiesto toľkých papierov ľuďom splnomocnenia, overila by som si ho, podpísala že sa chcem zbaviť tých bezcených sra.... a vydieračských šekov a nech mám s nimi pokoj!!
Peha76
07.02.12,20:40
Prosim Vas,ako je to s SK1110000140 Regionfond SLSP? Mama je v tom,ze ma akcie Allianzu,no ten ma iny ISIN.Dakujem
Katy a R
07.02.12,20:50
No to som zvedavá ako to stihnú tí ostaní do konca roka, ak ja som na september....

však keď nestihnú, budú vlastniť aj ďalej http://www.porada.sk/t121239-bezcenne-cenne-papiere-ako-sa-ich-zbavit.html?highlight=bezcenné+cenné+papiere
inak, času bolo dosť:confused: (aj bea doporučila už v roku 2009;))
peterknazeje
07.02.12,21:32
Prosim Vas,ako je to s SK1110000140 Regionfond SLSP? Mama je v tom,ze ma akcie Allianzu,no ten ma iny ISIN.Dakujem
Na obchodnú spoločnosť Poliklinika Vidiek, akciová spoločnosť Košice prešli všetky práva a záväzky obchodnej spoločnosti, Investičný fond REGIONFOND Slovenskej poisťovne a.s., zrušenej zlučením podľa zmluvy o fúzií zo dňa 28. mája 1998.
Poliklinika Vidiek, akciová spoločnosť Košice zmenila v roku 1998 nazov na PV Invest, a.s. Košice.
Rozhodnutie VZ spoločnosti zo dňa 4.10.2000 o zrušení spoločnosti s likvidáciou. Deň vstupu spoločnosti do likvidácie 4.10.2000. Deň zápisu vstupu spoločnosti do likvidácie 2.10.2001.
Likvidátor: Jan Procházka, Tomáše ze Štítneho 4007, Chomutov 430 01 Česko, dlhodobý pobyt na území SR: Kadnárova 17, Bratislava 831 52.
kavka123
07.02.12,21:39
ako sa ti preboha podarilo dovolat do SCP?????Ja sa snazim uz 5 dni a zatial nic !!!!!Dovolala som sa len na bezpl.linku,kde mi vsak povedali,ze oni su fond nar.majetku a jedine o co sa staraju je ci a kolko cennych papierov im chcem darovat!!!!A ostatne ich nezaujima hehe.
Anna123
08.02.12,08:38
Prosím Vás, ako je to s VUB KUPON, právnym nástupcom sa stala spoločnosť Istrofin, ktorá je v konkurze, máte ešte niekto tieto akcie?
Peha76
08.02.12,09:17
Takze sa toho Regionfondu co najskor zbavit?dakujem
peterknazeje
08.02.12,21:54
Takze sa toho Regionfondu co najskor zbavit?dakujem
- najskor by som sa snazil zistit, ci a aky bude likvidacny zostatok,
- likvidator by mohol dat predbezny odhad (aj ked pri tak dlhej dobe likvidacie je otazna vyska likvidacneho zostatku),
- az potom sa rozhodol, co s akciami urobim,
popelka.
09.02.12,11:44
pre Annu123 ja mám tiež VUB kupón. Vie niekto akú má hodnotu? Ďakujem.
matt66
09.02.12,12:49
S VUB kupónom sa posledný krát obchodovalo ešte v roku 1998, potom bol vyradený a nástupca VUB Kuponu Istrofin skrachoval v 2004. Viac nájdete v článku :http://www.sme.sk/c/1459339/nastupca-vub-kuponu-istrofin-zanika.html, takže len zrušiť účet.
Kvaka
09.02.12,13:28
Mám 10 akcií Chirana Prema, a.s. je v konkurze od novembra 1998, nič som zatiaľ nezistila, čo s tým, nikto ma nikdy v minulosti neoslovil s ponukou na prevzatie. V ORSR je na konci text:
Uznesením Krajského súdu v Bratislave sp.zn. 1K 188/98 zo dňa 23.11.1998 bol na majetok CHIRANA-PREMA, a.s., Nám.Dr.Alberta Schweitzera 94, Stará Turá vyhlásený konkurz. Za správcu konkurznej podstaty bol ustanovený JUDr.Ján Havlát. Gorkého 6, 811 01 Bratislava.
Previesť na štát, či nie? Okrem toho mám už len 13 + 13 akcií OTP, nominálna hodnota jednej akcie je 3,98€. Predať na burze?
popelka.
09.02.12,13:42
Matt66 ale na výpise ktorý došiel so šekom na zaplatenie poplatu tých 9,60 bolo uvedené za rok 2011 viac ako 600eur tak nerozumiem čo je to za sumu. Na www.bsse.sk je dokonca 70,-er za jednu akciu, no neviem, nerozumiem tomu. ale skôr verím že už ztoho nič nebude.
babicka1
09.02.12,18:17
Dobrý den chcela by som sa informovat, ked sú mrtveho dedka akcie mrtve musím ich aj tak previest na babku ,lebo ona ich zdedila, alebo sa to môže nechat iba tak , bude sa platit aj za 2012 za vedenie učtu ked sú mrtve? neviete niekto dakujem
Kvaka
09.02.12,18:25
Matt66 ale na výpise ktorý došiel so šekom na zaplatenie poplatu tých 9,60 bolo uvedené za rok 2011 viac ako 600eur tak nerozumiem čo je to za sumu. Na www.bsse.sk (http://www.bsse.sk) je dokonca 70,-er za jednu akciu, no neviem, nerozumiem tomu. ale skôr verím že už ztoho nič nebude.Viac ako 600€ je preto, lebo sa počíta nominálna hodnota akcií, aj keď sú bezcenné. Z výpisu vidno, aká je cena jednej akcie. Tých 70€ na burze je za akciu banky VÚB, nie za akciu VÚB kupón.
mareko
10.02.12,17:04
osobne by som sa rozhodol takto:
- slovnaft: ponechat, slusna dividenda,
- trens: (okamzite) predat na burze po 18 eur,
- garantovana: darovat fnm, 1. garantovaná má hodnotu 1,47 €/kus
Katy a R
10.02.12,17:15
Dobrý den chcela by som sa informovat, ked sú mrtveho dedka akcie mrtve musím ich aj tak previest na babku ,lebo ona ich zdedila, alebo sa to môže nechat iba tak , bude sa platit aj za 2012 za vedenie učtu ked sú mrtve? neviete niekto dakujem
- Tak zdedila ich, alebo nie? Ak je babka majiteľkou - tak platí za VU. Ak ale sú stále na dedaka - a sú bezcenné, tak sa na to vybodnite;):confused: ak majú cenu nejakú - tak treba obnoviť dedičské konanie.
Katy a R
10.02.12,17:20
má ich 5ks - myslíš, že mu ich niekto bez poplatku predá?
babicka1
12.02.12,13:41
akcie sú ešte na dedka sú bezcenné babka ich zdedila ,ale ešte sú neni prepísané na nu mna by musela splnomocnit aby som previedla akcie na babku a potom do NF,ALE NAJSKôR ZAPLATIT OVERENé SPLNOMOCNENIE,potom overit dedičské konanie -výpis lebo originál im nedám,potom sa ist postavit do radu na čakanie kým ma vybavia,ide o to či to musím ked z toho nič nebude ,len vela roboty okolo toho, ked sa na to vykašlem budeme musiet platit ,alebo babka ked budú chodit výpisy každý rok? aj ked sú akcie už mrtve?
amigo-s
13.02.12,08:56
Dobrý deň, môžte mi poradiť čo s akciami Old Herold Ferm a.s.? Pravdepodobne darovať keďže sú v konkurze. Ďakujem za odpoveď.
peterknazeje
13.02.12,15:10
ano, darovat fondu
arizona
13.02.12,17:43
matt66
14.02.12,06:16
niečo k hodnote akcií z kupónky nájdete aj tu http://www.akcionar.sk/osma/OSMA%20bezcenne%20akcie.htm
Angie13
16.02.12,11:50
Zdravím vás. Môžte aj mne poradiť ? Mám 6 CP - menovitá hodnota 34 € - MPC CESSI a.s. - ISIN = CS0009021456. Čo s tým je najlepšie urobiť? Ďakujem za radu.
peterknazeje
16.02.12,14:09
Mám 6 CP - menovitá hodnota 34 € - MPC CESSI a.s. - ISIN = CS0009021456. Čo s tým je najlepšie urobiť?
- podla vykazov je to kvalitna spolocnost,
- na burze sa obchoduje v cene 30 az 40 eur/ks,
- minuly rok vyplatena dividenda 1,50 eur na jednu akciu,
- hodnota vlastneho imania pripadajuca na jednu akciu je 86 eur.
Marína
16.02.12,15:29
Ja som už z toho :confused:. Ešte mi ostali tieto CP:
ELEKTROCARBON, a. s., ISIN CS0005053156, 8 ks
TRENS, a. s., ISIN SK1120004959, 14 ks

Ak si na stránke bsse.sk dám vyhľadať Trens, s identickým číslom ISIN mi "vyhodí" Sitno. peterknazeje sa vyššie vyjadril k Trens. Peter, prosím, kde si Trens našiel?
Poprosím aj o názor, či sa všetkého zbaviť, či????
Inak, dnes sú poplatky 9,60 €, že klesať nebudú, je nám asi jasné.
peterknazeje
16.02.12,16:34
Ešte mi ostali tieto CP:
ELEKTROCARBON, a. s., ISIN CS0005053156, 8 ks
TRENS, a. s., ISIN SK1120004959, 14 ks
Ak si na stránke bsse.sk dám vyhľadať Trens, s identickým číslom ISIN mi "vyhodí" Sitno.
- spolocnost TRENS zmenila nazov na SITNO. Je to priprava na zlucenie viacerych firiem. Osobne si myslim, ze cena je umelo drzana na tak vysokej urovni (alebo niekto ma ine informacie ako su dostupne na verejnosti).
- Elektrokarbon by som predal tiez, aktualny dopyt na burze je po 6,01 eur. Firma ma svoju historiu, svojho hlavneho akcionara a tym aj svoju buducnost.
Marína
16.02.12,17:34
Vďaka, Peter.:)
Kvaka
16.02.12,17:37
K akciám OTP mi nemôžete poradiť? Chirana Prema, pokiaľ viem, je v konkurze, takže tie asi previesť na FNM.
peterknazeje
16.02.12,18:25
K akciám OTP mi nemôžete poradiť? Chirana Prema, pokiaľ viem, je v konkurze, takže tie asi previesť na FNM.
- OTP by som nedrzal, zle vysledky, zla perspektiva ale madarsky vlastnik mozno ma s nou velke plany a cena poleti hore,
- aktualny stav na burze OTP Banka Slovensko - ISIN SK1110001452, dopyt 100ks po 1,80 a ponuka 10ks po 2,10
radgid
16.02.12,23:11
Mne dosla faktura za vedenie uctu a ani som nevedel, ze nejaky mam. Akcie som predal este v roku 1997 a kupil som si za ne pocitac :-)
Mam 4 akcie Zavody Vypoctovej Techniky - spolocnost je v konkurze od roku 2007, akcie su bez hodnoty a parchanit z CDDP mi aj tak poslali fiktivnu hodnotu akcii 135 EUR ?
Som dlhodobo mimo Slovenska, vybavenie splnomocnenia a zaslanie na SK ma bude stat viac nez 10 EUR. Fakturu zrejme musim zaplatit teraz a prevod na FNM uskutocnit pocas roka 2012 - dostanem aj potom este refund z FNM ?
Je to celkom dobry napad uctovat za akcie bez hodnoty :-)
radgid
16.02.12,23:13
Este dodam, ze nikto odo mna neziadal poplatok za vedeniu uctu v minulosti, preco ich to napadlo az teraz?
Angie13
17.02.12,12:39
Je lepšie predať alebo počkať? Vďaka za radu.
peterknazeje
17.02.12,18:00
lebo zmenili cennik
peterknazeje
17.02.12,18:03
Fakturu zrejme musim zaplatit teraz a prevod na FNM uskutocnit pocas roka 2012 - dostanem aj potom este refund z FNM?
- ano, po darovani budete moct poziadat o vratenie zaplateneho poplatku a fond Vam poplatok vrati (teda ak to nova vlada nezrusi),
peterknazeje
17.02.12,18:05
ak by som ich mal, potom by som si ich nechal
kavka123
17.02.12,19:25
Ja som uz raz vsetky akcie/z 11 podnikov/darovala FNM pred 2-3 rokmi....A vystala som si na chodbe na mieste na tom urcenom 2 hodiny spolu s mnozstvom ludi...pred vianocami som robila velke upratovanie v papieroch a asi som vyhodila tie kopie ...hehe A odrazu mi prislo ze este mam v CD akcie z 2 podnikov a mam platit!!!Ale ked som to darovavala tak som musela darovat vsetky akcie a nie len tie bezcenne....Mimochodom jeden z podnikov ktore mi vraj zostali je Pozana Hlinik n/hronom....a ten uz 10 a viac rokov neexistuje.... Druhy podnik je SES Tlmace.Kde to zijem preboha...Ved ja som si nemusela nechat ziadne darovacie listiny...musi si ich ich uschovat obdarovany/v pripade,ze by som tvrdila,ze som nic nikomu nedarovala,nie?
peterknazeje
17.02.12,20:49
Ja som uz raz vsetky akcie/z 11 podnikov/darovala FNM pred 2-3 rokmi....A vystala som si na chodbe na mieste na tom urcenom 2 hodiny spolu s mnozstvom ludi...pred vianocami som robila velke upratovanie v papieroch a asi som vyhodila tie kopie ...hehe A odrazu mi prislo ze este mam v CD akcie z 2 podnikov a mam platit!!!Ale ked som to darovavala tak som musela darovat vsetky akcie a nie len tie bezcenne....Mimochodom jeden z podnikov ktore mi vraj zostali je Pozana Hlinik n/hronom....a ten uz 10 a viac rokov neexistuje.... Druhy podnik je SES Tlmace.Kde to zijem preboha...Ved ja som si nemusela nechat ziadne darovacie listiny...musi si ich ich uschovat obdarovany/v pripade,ze by som tvrdila,ze som nic nikomu nedarovala,nie?
- POZANA, a.s. Ziar nad Hronom, ICO: 31 562 698, "Uzenesením Krajského súdu v Banskej Bystrici, č.k. 55K/37/2004-53, zo dňa 16.04.2004, bol na majetok spoločnosti vyhlásený konkurz". S akciami POZANA, a.s. bolo ukoncene obchodovanie na burze s ucinnostou od 28.9.2004.
- SES Tlmace: obchoduje sa na burze, mozete ich predat cez clena burzy (zavisi od poctu akcii).
- darovacie zmluvy si nemusite nechat ale FNM ich musi mat v archive (neskor ich samozrejme vyradi z archivu ale lehota na to este neuplynula).
daria29
18.02.12,15:10
Dobry den, co mi poradite ? mam nejaku" Druha strategicka" je tam20 akcii. mam si to ponechat? ved ani neviemkde je to v tej Bratislave, a ci sa mi tam oplati cely den stat v rade? dakujem
svetlik
18.02.12,15:39
Mne tiež prišlo platiť poplatok, mám 5 CP, môžem ich previesť na Fond nár. majetku, ale ako som zistila, vlastním CP celkom zaujímavej spoločnosti, ktorá má celkom zaujímavý majetok. Teda podľa toho by bola škoda niekam ich previesť. Takže, poraďte mi: prečo mi doteraz daná spoločnosť neplatila dividendy??? Alebo môžem im ich predať???A ako a prostredníctvom koho ich mám danej spoločnosti ponúknuť, aby ma neoklamali alebo nenabehli v kuklách??? Vďaka.

1. preverit ci bol rozdelovany zisk na dividendy
2, ak ano, potom treba sa ozvat
3. ak nie, "smola"
4. majetok nerovna sa zisk,
5. predaj cez obchodnika s CP
katka 23
18.02.12,16:02
Dobrý deň, prosím pekne o radu čo s akciami Tatra nábytok a.s. Pravenec, ISIN CS0009017850, počet 16, men.hodnota 33,00 € , a ešte High Tech investičný Fond, a.s., Bratislava, ISIN SK1120000726, počet 5, hodnota 33,00 €.
Ďakujem.
truch
18.02.12,16:23
- ano, po darovani budete moct poziadat o vratenie zaplateneho poplatku a fond Vam poplatok vrati (teda ak to nova vlada nezrusi),
Čo sa stane keď to nezaplatím? Objednaná som na prevod bezcenných "cenných" papierov v máji 2012. Ja zaplatím a ktovie či mi niečo a hlavne kedy vrátia:(
majka79
19.02.12,12:15
Ahojte , vedeli by ste poradiť aj mne? Ako zistím, akú majú akcie hodnotu. Mama pred 15 rokmi vložila do 1.garantovanej 20 000 sk. Teraz je j prišiel výpis. ISIN SK1120005824 počet akcii 1, menivá hodnota 1, objem v eurách 1. A potom ešte ISIN SK1120005832 počet akcii 31, menovitá hodnota 10., objem v eurách 310. A na konci výpisu je že objem eur spolu 3732 €. Má to vôbec nejakú hodnotu? Či o peniaze čo do toho vrazila aj prišla?
pivko
20.02.12,11:10
Teraz som zitil že tam mam vedený účet , neviem vobec o aké akcie ide , nemám už ani žiadne papiere. Ako sa toho zbaviť? nechce niekto????
Katy a R
20.02.12,11:13
však FNM chce .. a vystáť "šóru" na pošte
peterknazeje
20.02.12,20:50
- nedarujte statu nic, co ma hodnotu,
- bud si ich nechajte alebo ich predajte,
- s akciami sa obchoduje na burze cennych papierov,
- aktualna cena je 10 eur/ks
peterknazeje
20.02.12,21:03
Holding Nábytok, a.s. v likvidácii (povodne TATRA nabytok, a.s. Pravenec) bol v konkurze a po splneni rozhrhoveho uznesenia bol konkurz zruseny, nasledne pokracovala likvidacia. Je mozne, ze po konkurze zostal majetok pre akcionarov. Osobne by som sa obratil na likvidatora spolocnosti: Ing. Ján Podola, Jesenského 4/10, Prievidza.

High Tech Investičný Fond, a.s. v likvidácii. Likvidátor: B.I.M.M., spol. s r.o., Šafárikovo námestie 7, Bratislava 811 09. Dna 14.3.2012 o 14:00 (na adrese: B.I.M.M., spol. s r.o., Vyšehradská 8, 851 06 Bratislava) sa bude konat mimoriadne valne zhromazdenie s programom:
1. Otvorenie mimoriadneho valného zhromaždenia (ďalej len "MVZ").
2. Odvolanie všetkých členov predstavenstva vrátane predsedu a podpredsedkyne.
3. Rôzne.
4. Záver.
Myslim si, ze tam bude aj likvidator spolocnosti, ktory disponuje informaciami o majetku spolocnosti a predpokladanom likvidacnom zostatku.
Katy a R
20.02.12,23:27
čo znamená - ak mi prišiel zmenový výpis jednoducho tie akcie už nie sú - čo to vlastne znamená?
konkrétne - Hyd kombinát cs00009010152.
Bolo by dobré .... VUB kupón - previesť na FNM, Vab Sipox tiež, SES a Rona - nechať? A čo Výstavníctvo cs0009003652:confused:
peterknazeje
21.02.12,12:32
VUB Kupon a VAB, a.s. v konkurze su jasni kandidati na darovanie. A k nim by som priradil:

Hydinársky kombinát a.s. Levice. Po ukončení konkurzného konania spoločnosti nezostal žiaden majetok. Z Obchodného registra Okresného súdu Nitra, odd. Sa 217/N vymazuje sa dňom 01.11.2011 obchodná spoločnosť Hydinársky kombinát a.s. v likvidácii so sídlom 934 01 Levice, IČO: 31 412 564.

VÝSTAVNÍCTVO BRATISLAVA a.s. Bratislava. S akciami bolo od 14.01.2003 ukončené obchodovanie na burze cennych papierov (z dôvodu nesplnenia si zákonnej polročnej informačnej povinnosti emitenta cennych papierov). Existuju aj dalsie spolocnosti s podobnym nazvom (VÝSTAVISKO a.s. a VÝSTAVISKO BRATISLAVA a.s.) a personalnym obsadenim a sidlia na rovnakej adrese (Prievozská 18, Bratislava). Co to asi znamena? Odpoved je jasna, najma ked aktualny stav je takyto: "Okresný súd Bratislava I v Bratislave v právnej veci začatého konania o zrušení spoločnosti VÝSTAVNÍCTVO BRATISLAVA a.s., so sídlom Prievozská 18, 824 51 Bratislava, IČO: 31 322 646 bez likvidácie v zmysle ust. § 68 ods. 9 zákona č. 513/1991 Zb."

SES Tlmace by som predal a RONU by som si nechal. Ale zalezi to od poctu kusov. Alternativa je, ze RONU by som previedol na manzela (ak ma ucet v CDCP), ved v rodine staci mat jeden ucet v CDCP. Alebo od manzela na manzelku.
Katy a R
21.02.12,12:50
veľká vďaka za cenné info ...
Katy a R
21.02.12,18:12
SES Tlmace by som predal a RONU by som si nechal. Ale zalezi to od poctu kusov. Alternativa je, ze RONU by som previedol na manzela (ak ma ucet v CDCP), ved v rodine staci mat jeden ucet v CDCP. Alebo od manzela na manzelku.
veď to, že Rona len 4 ks :mee: a účet mám už len ja .. SES by si prečo predal? - je pravda, že už dávno bolo, čo vyplácali dividendy :mee:
Lissa
22.02.12,08:47
Prosím Vás, mám 4 akcie PRO POPULO PP a.s. na výpise z CDCP majú hodnotu 34 € za kus, spolu 136 €, no nikdy som nedostala ani cent dividend. Ale keď som išla na burzu, tak tam sa predávajú po 8 €, takže na burze by mali hodnotu 32 €. Keď ich predám zostane mi pár € rozdiel. Mám v prvom rade na mysli urobiť daňové priznania svojim klientom a nie stáť niekde v šórach - v Nitre na pošte mi informátor odporučil prísť o 4:15 ráno, lebo o 5:00 už sú vraj čísla rozdané a potom už nemám šancu. Alebo zaplatiť 9,60 € a predať v priebehu roka. Nemáte niekto akcie PRO POPULO? Uľahčite mi rozhodovanie prosím.
arizona
22.02.12,21:58
peterknazeje
23.02.12,22:19
SES
- problemove projekty z minulosti, ktore zatazuju firmu aj teraz,
- vlastnici nie prave s najlepsou minulostou a otazne je, co urobia s firmou,
peterknazeje
23.02.12,22:25
mám 4 akcie PRO POPULO PP a.s.
Mám v prvom rade na mysli urobiť daňové priznania svojim klientom a nie stáť niekde v šórach - v Nitre na pošte mi informátor odporučil prísť o 4:15 ráno, lebo o 5:00 už sú vraj čísla rozdané a potom už nemám šancu. Alebo zaplatiť 9,60 € a predať v priebehu roka. Nemáte niekto akcie PRO POPULO? Uľahčite mi rozhodovanie prosím.
- kedze danove priznania su v plnom prude, nezatazujte sa drobnostami,
- mate priority, najskor dane, potom akcie,
- predat/previest ich budete moct aj pocas roka,
- ohladom zaplatenia poplatku za vedenie uctu, tak som pocul aj nazory, ze FNM zatial nebude vymahat neuhradene poplatky (ale sme na Slovensku, vsetko je mozne),
- kamarat ma tie akcie (a kupuje ich aj na burze), tak asi ma na to dovod,
Lissa
24.02.12,09:48
- kedze danove priznania su v plnom prude, nezatazujte sa drobnostami,
- mate priority, najskor dane, potom akcie,
- predat/previest ich budete moct aj pocas roka,
- ohladom zaplatenia poplatku za vedenie uctu, tak som pocul aj nazory, ze FNM zatial nebude vymahat neuhradene poplatky (ale sme na Slovensku, vsetko je mozne),
- kamarat ma tie akcie (a kupuje ich aj na burze), tak asi ma na to dovod,
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď, venujem sa ďalej DP:)
Kvaka
27.02.12,11:23
Tak stojím pred rozhodnutím, či zaplatiť 9,60 alebo nie, zajtra je splatnosť. Za 25 akcií OTP sa mi zdá poplatok moc vysoký.
Hodnota týchto akcií je cca 10€, čo pri poplatku 0,045% znamená len 4,5 centa. Hodnota bezcenných akcií mám 331,94€. Prečo mám platiť 9,60? Okrem toho som si tuto prečítala, http://www.cdcp.sk/general/faq.php, že za rok 2012 bude minimálny poplatok dokonca ešte vyšší, 12€.
aktaK
27.02.12,11:33
prave ma zacat tlacovka na ta3 OHLADOM bezcennych cenných papierov, sledujte
aktaK
27.02.12,11:40
riesenie krizovej situacie v suvislosti s prevodom cenných papierov s nulovou hodnotou - ja sa som teda velmi zvedava
Katy a R
01.03.12,21:23
predĺžili termín .. do konca raka 2013 :D
katarinqua
24.08.12,17:17
Ahojte,
mám 5 akcií MERINA a.s. na účte CP.
Podľa BCPB to vyzerá, že sú z trhu vyradené. Čo s tým mám robiť, aby som predišla poplatkom za platenie účtu?
Tento rok som platila 9,60 €.
peterknazeje
26.08.12,20:53
mám 5 akcií MERINA a.s. na účte CP.
Podľa BCPB to vyzerá, že sú z trhu vyradené. Čo s tým mám robiť, aby som predišla poplatkom za platenie účtu? Tento rok som platila 9,60 €.
- podľa mňa darovať FNM lebo:
Posledný priemerný kurz akcie na burze bol 0,70 EUR z 18.4.2011
Burza cenných papierov v Bratislave, a.s. v súlade s Článkom 8, odsek 8.4 Pravidiel regulovaného voľného trhu rozhodla s účinnosťou od 2.10.2011 o vylúčení z obchodovania s nasledovnou emisiou cenných papierov na regulovanom voľnom trhu, z dôvodu nesplnenia zákonných informačných povinností emitenta nepredložením predbežného vyhlásenia svojho riadiaceho orgánu počas prvých šiestich mesiacov účtovného obdobia spolu s dokladom o jeho uverejnení:
ISIN: CS0005049659 - emitent MERINA a.s.
katarinqua
29.08.12,10:09
Ďakujem za odpoveď, ešte som sa chcela opýtať, či by niekto vedel napísať ako dlho sa čaká (napr. v BA na ul. 29.augusta) na darovací prevod do FNM. je tam poradovník, alebo sa to dá vybaviť na počkanie?
peterknazeje
30.08.12,10:33
Ďakujem za odpoveď, ešte som sa chcela opýtať, či by niekto vedel napísať ako dlho sa čaká (napr. v BA na ul. 29.augusta) na darovací prevod do FNM. je tam poradovník, alebo sa to dá vybaviť na počkanie?
- idealne je, opytat sa priamo pracovnikov RMS Market, v ktorych dnoch/casoch tam byva najmenej ludi,
- skuste tam zavolat http://www.rmsmarket.sk/Kontakt.aspx
ilom
30.08.12,10:53
Dobrý deň, mám 40 akcii Hyza Žilina, čo s nimi? Ďakujem.
peterknazeje
02.09.12,21:12
Dobrý deň, mám 40 akcii Hyza Žilina, čo s nimi? Ďakujem.
- upresnite prosim, ktore akcie mate,
- hyza ma viacero akcii (zaknihovane, listinne, rozdielne menovite hodnoty)
ilom
03.09.12,17:00
Fajn, ďakujem, keď budem doma dám vedieť.
Filip Glasa
12.11.12,19:33
Tabuľka s hospodárskymi výsledkami niektorých akciových spoločností z burzy:
http://ako-investovat.sk/akcie
Prehľad poplatkov pri kúpe/predaji akcií:
http://ako-investovat.sk/brokeri/slovenska-burza
Najviac sa vyplatí predať cez Poštovú banku a RMS market. Samozrejme suma predaných akcií musí byť vyššia ako poplatky. Inak lepšie darovať do FNM. Týka sa to hlavne 1-2 eurových akcií ak ich máte po pár kusoch.
lenuska55
12.11.12,21:31
Ahojte prosím Vás o radu, čo mám urobiť s akciami spoločnosti Folyn, a.s. v likvidácii?
Filip Glasa
15.11.12,05:49
Folyn niekto dopytuje po 3 eurá za kus:
http://www.akcionar.sk/burza/akcia.php?ID=61
Koľko kusov je toho?
peterknazeje
16.11.12,12:29
Ahojte prosím Vás o radu, čo mám urobiť s akciami spoločnosti Folyn, a.s. v likvidácii?
FOLYN, a.s. v likvidácii má listinné akcie, takže poplatky depozitárovi za tie akcie neplatíte. Predpokladám, že listinné akcie ste si boli vyzdvihnúť. Osobne by som si ich nechal, jesť nepýtajú a možno bude likvidačný zostatok.