Michael0
20.01.12,12:02
Dobry den,

rad by som Vas poprosil o pomoc. Predstavte si nasledovnu situaciu. V stlpci A mam meno, v stlpci B hodnotu. Napriklad Jozo a 54. Tabulka ma 1000 riadkov, nemusia byt ale vsetky zaplnene ale vypocet musi byt pripraveny pre vsetkych 1000 riadkov. Jozo sa moze v riadkoch opakovat x krat a s roznymi hodnotami. Viem nejako pomocou funkcii spravit niekde top10 aby som dostal 10 najlepsich a sucet vsetkych hodnot zo stlpca B? Potrebujem to aby sa to samo hned vyratalo po vlozeni udajov. Len tak naokraj, stlpec A a B su vzorce ktore mi daju vysledok Jozo a 54 ktory dostanem z jednoho riadku ktory znie napriklad takto: Pan Jozo z Vrboveho dostal 54 kusov. (to uz mam)

Zjednoduseny priklad pre Top2:

Jozo 54
Jano 23
Peto 15
Peto 5
Jozo 1

Top2 by mi malo dat naslednovne:
Jozo 55
Jano 23

Dakujem za rady
PaloPa
20.01.12,13:58
Priamo asi nie, lebo treba dynamicky sortovať prvých 10 s najvyššími hodnotami.
Osobne by som to asi riešil pomocnou kontingenčnej (pivot) tabuľky v kombinácii s makrom,
ktoré automaticky refrešne pivot.

Funkcia Worksheet_Change je volaná pri každej zmene údajov v bunkách b2:c100 - viď ALT+F11.

Palo
Michael0
20.01.12,14:23
Wow :) Vyzera to super a v priklade to funguje bezchybne. Ďakujem za radu, necakal som taku vycerpavajucu odpoved, ja by som sa s tym trapil aj par dni a ci vobec by som dosiel k nejakemu vysledku :)
Uz to len trosku poupravovat. Dakujem PaloPa!!!