Andel6610
20.01.12,16:13
Dobrý deň, chel by som sa opýtať či je možne dostat hypoteku na kúpu pozemku a postavenie domu "v jednom"
bjuty smis
20.01.12,15:38
áno..
day
20.01.12,15:51
zalezi co budes zakladat, s cim budes rucit
Andel6610
20.01.12,16:25
No ručit by som chcel tym co postavím, ale to asi nie je mozne. ze?
filipenkobs
20.01.12,18:06
Je to mozne, banky poskytuju aj postupne financovanie, ale je to casovo narocne a financne sa to tiez trochu predrazi-zalezi na podmienkach banky. Uvolnuju postupne financie , ale chcuzakazdym znalecky a rozne papiere. Podstatne jednoduchsie je brat hypoteku ked uz mas aspon nieco, idealne mury do 1neho metra vysoke a zavkladovane na katastry a rozostavanu stavbu, samozrejme s pomocou rodicou surodencov kamararov.... ;)
day
20.01.12,18:15
potiahni zaklady a 1m muru a vybavuj
draik
20.01.12,21:02
V každom prípade to chce istú hotovosť (najlepšie na pozemok a vytiahnutie múrov do výšky jedného metra, oceniť, založiť v prospech banky za úver). Podľa možnosti brať potom taký úver, kde sa musí čo najmenej dokladovať. Prax sa zdá byť taká, že pri mnohých dodávkach sa dá ušetriť 20%...Ak nemáte ani len na pozemok, zvážil by som, či sa do toho pustiť.
Andel6610
21.01.12,06:24
No aby som presnejsie uviedol, my by sme chceli montovany dom na kluc aj s pozemkom. Bolo by lepsie kym by sa dom postavil, zalozit rodicovsky byt? potom by sa malo dat previest zalozne pravo. nie?
day
21.01.12,06:27
ano, len musi byt dostatocne rucenie,
t.z. byt musi mat vacsiu hodnotu ako hypo, pripadne potrebujes neaku hotovost


No aby som presnejsie uviedol, my by sme chceli montovany dom na kluc aj s pozemkom. Bolo by lepsie kym by sa dom postavil, zalozit rodicovsky byt? potom by sa malo dat previest zalozne pravo. nie?
TomasHC
21.01.12,06:46
No aby som presnejsie uviedol, my by sme chceli montovany dom na kluc aj s pozemkom. Bolo by lepsie kym by sa dom postavil, zalozit rodicovsky byt? potom by sa malo dat previest zalozne pravo. nie?

Takto som to riešil aj ja, dá sa to.
day
21.01.12,07:18
aj my
Andel6610
21.01.12,07:24
NO uvidime co sa podari vybavit, chceli by sme hypo pre mladych. Este predsa,lepsie je sam obehat banky sam, alebo sa zverit nejaku sprostredkovatelovi?
day
21.01.12,09:39
kazda ponuka rozsiri moznosti a mozno aj usetri peniaze, t.z. vyuzi co sa da, obehaj a daj aj sprostredkovatelovi
Stanislav 1975
21.01.12,09:43
Ja na rozdiel od ostatných som skeptickejší- v dnešnej dobe sa tohoto banky dosť boja- pravdepodobne dostaneš na hypo max.60% sumy predpokladanej na kúpu pozemku+ výstavbu...-nemyslím,že by si uspel v tvojom prvotnom pláne...
Andel6610
21.01.12,09:56
No uvidim co sa podari vybavit, ale idem do toho, lebo ci by som chcel byt alebo dom aj tak aj tak sa musim zadlzit.
Laduš
26.04.12,21:53
Ahojte. Nechcem zakladať novú tému a tak vás prosím o radu sem. S manželom sme si vzali hypotéku prostredníctvom realitky v decembri/2011 na kúpu bytu konkrétne 100% hypotéku od slsp na 45000eur na 30 rokov. Chcem sa Vás opýtať dá sa vrátiť späť banke hypotéka alebo prostredníctvom realitnej agentúry vymeniť tento byt za iný? Viem,že je to z vášho pohľadu hlúpa otázka ale veľmi sme sa unáhlili a ja v tom byte niesom šťastná z viacerých dôvodov- Ďakujem veľmi pekne.
draik
27.04.12,10:05
Všetko sa dá, akurát čo to zaplatíte na poplatkoch. Predčasné splatenie hypotéky je možné (podmienky v zmluve, ktorú ste podpísali), poplatok je uvedený v sadzobníku poplatkov banky. Rovnako môžte vymeniť byt s niekým iným resp. tento byt predať a kúpiť nový. Ak však na ňom je záložné právo, banka sa ho nevzdá skôr než bude založená iná nehnuteľnosť (to znamená zmeny zmlúv a ďalšie poplatky).
Laduš
27.04.12,21:06
V Zmluve o splátkovom úvere nieje nič o predčasnom splatení len základné podmienky a súhlas s poistením k úveru. Na byte je záložné právo.Neviem a ako to myslíte s tým predčasným splatením samozrejeme,že 45000 nemáme.