Dugos
21.01.12,02:33
Ahojte, potreboval by som poradiť ohľadom zvuku na mojom PC mám integrovanú zvukovú kartu Realtek ALC888/1200 @ nVIDIA MCP65 - High Definition Audio Controller. A z ničoho nič, mi prestal fungovať zvuk. Už som skúšal reinštalovať ovládače, hľadal som rozne návody, dokonca som sa pozrel aj do bious, či tam nieje chyba no nič som nenašiel. A nieje to ani v plug an play. Tak ak by ste mi vedeli poradiť hoci aj len trošku tak budem rád. Za ochotu vopred ďakujem.
pepsikova
21.01.12,04:53
..a skúsil si , či máš zvukový program nainštalovaný?..lebo keď som ja naposledy upratovala v pc, odinštalovala som nejaké zbytočnosti a odišiel mi aj zvuk..musela som nanovo nainštalovať zvukový program...ešte dodám, že Media player bol v pc a zvuk nešiel,chcelo to ešte Adobe flash player, aby to znelo..
misoft
21.01.12,18:58
a skúsil si , či máš zvukový program nainštalovaný?...opravím! Ovládač zvukovej karty.
Dugos
21.01.12,21:45
Mám ovládač zvukovej karty, dokonca viac krát preinštalovaný. Ale nepomohlo.
sthruska
22.01.12,09:06
Hm, nemáš ho náhodou vypnutý (stiahnutý na minimum)?
Dugos
22.01.12,09:27
Nepodceňujte ma prosím vás. Nie, flash player je správny tiež mimochodom dal som sem aj new WMP ani to nepomohlo. Všetko som skontroloval. Už si fak neviem rady.
misoft
22.01.12,10:37
Pozor! Flash Player i WMP regulujú úroveň hlasitosti - ale len v aplikácii. Pokiaľ máš "stiahnutý" zvuk v nastaveniach zvukovej karty - môžeš ty nastavovať hlasitosť na "playeroch" do alelluja - bude ti to prd platné.
Teda - musíš skontrolovať nastavenie zvukovek karty!
PTM klikni na ikonku repráčika vpravo dole na monitore - vyber Otvoriť ovládanie hlasitosti (Volume Control) a pozri sa v posuvníku Hlasitosť nemáš zaškrtnuté Stlmiť všetko (de facto - vypnutá zvukovka)
Dugos
22.01.12,10:42
Všetko je v poriadku. Máte ešte nejaké alternatívy?
misoft
22.01.12,10:45
A v BIOSe (písal si, že si kontroloval), máš SoundCard onboard nastavené na Enable?
Dugos
22.01.12,10:48
Presne ale ja tam mam napísané Inboard.. Ale áno je povolená. Kebyže nieje tak sem ani nepíšem.
Vlado40
22.01.12,13:28
Zvuková karta môže byť aj chybná.Treba skúsiť viacej ovládačov.Stalo sa mi ,že zvuková karta bola v správcovi zariadení správne nainštalovaná ,aj pri spustení hudby išlo všetko v poriadku iba zvuk nikde.Na vine bol chybný ovládač.Ak to nepomôže ,tak reklamácia dosky alebo zvuková karta do PCI slotu.
Dugos
22.01.12,14:10
No aj pojdem, nemám ten PC zostavený ani pol roka. Som zvedaví, že čo mi povedia.. A aj tie ovládače som skúšal.
Mrgrabber
27.01.12,22:59
možno trochu odveci ale skúšal si pozrieť kabeláž či nieje poškodená prápadne či nieje povitiahnutý konektor od zvukovej karty prípadne na reproduktoroch niekedy je tá največšia chyba práve tam kde by sme to vôbec nečakali