helmat19
21.01.12,10:42
Zdravim,chcel by som si dat vypracovat navrh vykurovania a ohrevu tuv,poradili by ste mi nejakeho dobreho projektanta ktory by presne vedel nadimenzovat a vypocitat vykurovanie rod domu...dakujem
ciners
21.01.12,10:04
Kazdy autorizovany inzinier TZB s opravnenim na vykurovanie to urcite vie.
www.sksi.sk
britva
27.01.12,05:52
Ak mozem poradit dajte projekt kurenia niekomu potom pozriet na rozmiestnenie kurenia,aby ste mali adekvatne hodnoty. Ja som si dal od kurenara potom poradit aby som v jednej podkrovnej izbe dal jeden a nie dva radiatory ze to vraj bude prehriate a teraz tam mam 18 stupnov. Je to severna stena a projektant to myslel dobre,ale hold nechat sa ukecat bola moja chyba. Zase na druhej strane nie je dobre mat prekurene.
Ferdosondo
27.01.12,06:00
Kazdy autorizovany inzinier TZB s opravnenim na vykurovanie to urcite vie.
www.sksi.sk (http://www.sksi.sk)
A si si istý, že každý kto má oprávnenie aj vie čo robí?:)
TomasHC
27.01.12,06:23
Ak mozem poradit dajte projekt kurenia niekomu potom pozriet na rozmiestnenie kurenia,aby ste mali adekvatne hodnoty. Ja som si dal od kurenara potom poradit aby som v jednej podkrovnej izbe dal jeden a nie dva radiatory ze to vraj bude prehriate a teraz tam mam 18 stupnov. Je to severna stena a projektant to myslel dobre,ale hold nechat sa ukecat bola moja chyba. Zase na druhej strane nie je dobre mat prekurene.

Radšej predimenzovať, lebo ubrať sa dá vždy...
ciners
27.01.12,06:51
A si si istý, že každý kto má oprávnenie aj vie čo robí?:)

Na to sa nedá takto pozerať. Pečiatkou má preukázanú prax a je zapísaný ako osoba chrániaca verejný záujem. Je hmotne zodpovedný. To nijako neukontroluješ, či je to top fachman alebo menej top fachman. Pri výpočte je ťažko odsledovať nejakú kvalitu, na výpočet je normatívny postup vacsinou a či tam dosadzuje ferko alebo jozko (s osvedcenim samozrejma), tak si neviem moc predstavit rozdiel dobrého nadimenzovania.