Duffs
21.01.12,15:53
Zdravím, niečo som si vyhliadol v jednom českom bazare skontaktoval z panom a on mi poslal tovar a dohodli zme sa na dobierke. Lenže pán to zle poslal a ja som na pošte pri preberani nemusel nic platit. Ked som prisiel domov pozrel si tovar zistil ze uz nie je v takom stave ako bol pri dohode ( konkretne elektronika ktora nefunguje). Ešte pretím som si povedal ze ked zme sa dohodli tak ze mu poslem za to peniaze aj ked by som nemusel ale ked som zistil ze to nejde tak som sa sním skontaktoval a obvinil ma ze som to pokazil ja. A , ze on to uz nechce naspet ale ze chce polovicu s tej ceny. No a ja sa neviem rozhodnut. Lebo moze posta dako pomne vymahat dodatocne peniaze či nie? Lebo kebyze by som mu polku poslal tak nieze este aj nakoniec zaplatim polku aj plnu sumu.
kopretinka
21.01.12,15:06
pekne Ťa obabral,takže ďalší trik,akože zabudne na dobierku a potom chce polovicu z danej sumy.Pošta od Teba nemôže vymáhať nič,nevydali by Ti dobierku bez zaplatenia.
morky
21.01.12,15:06
Ahoj. Ak to nebola zasielka s dobierkou tak s postou uz nemate co riesit.
Ostatne je na Vas ci dotycnemu poslete nejaku sumu napriklad postovym poukazom na adresu. Ak by nebolo nieco jasne treba pozriet na www.slposta.sk (http://www.slposta.sk).
Duffs
21.01.12,15:08
Lebo on píse ze to poslal dobierkou ale mne to prislo ako doporuceny list aj ked to bol akoze balík.
Duffs
21.01.12,15:20
dokonca na krabici je aj papier s menom Medzinárodní dobírková poukazka a na krabici je aj nálepka dobírka
morky
21.01.12,15:25
Pokial neuhradis dobierkovu sumu na zasielke posta Ti zasielku nevyda.
Duffs
21.01.12,15:27
Ok. takže kedze mam balík takze uz sa nemusím strachovať.
kopretinka
21.01.12,15:32
dokonca na krabici je aj papier s menom Medzinárodní dobírková poukazka a na krabici je aj nálepka dobírka
:eek: to je nejaké čudné.....
Mária27
21.01.12,15:33
Neplať mu nič, lebo on podá reklamáciu.
Ak išlo o zjavný omyl pošty, lebo on má potvrdenú podanú dobierku, pošta sa určite pokúsi od teba sumu dobierky vymáhať, podpísal si prevzatie. Ak by si to nezaplatil ty, bude to musieť zaplatiť zamestnanec pošty, ktorý chybu urobil. Pravdepodobne balík späť nevezmú a nevrátia odosielateľovi - nakoniec, ten už vie, že balík bol prevzatý.
kopretinka
21.01.12,15:38
Neplať mu nič, lebo on podá reklamáciu.
Ak išlo o zjavný omyl pošty, lebo on má potvrdenú podanú dobierku, pošta sa určite pokúsi od teba sumu dobierky vymáhať, podpísal si prevzatie. Ak by si to nezaplatil ty, bude to musieť zaplatiť zamestnanec pošty, ktorý chybu urobil. Pravdepodobne balík späť nevezmú a nevrátia odosielateľovi - nakoniec, ten už vie, že balík bol prevzatý.
odosielateľ vie,že balík bol prevzatý,ale keďže žiada peniaze,tak od pošty ich nedostal...znovu opakujem,že je to čudné,pretože ak dotyčný poslal dobierku,tak by svoje prachy dostal...a balík je ako dobierka označený...:confused:
Mária27
21.01.12,15:46
Je označený ako si povedal, ale pracovníčka pošty si nevšimla dobierku, preto ti to dala ako rekomando.
Odosielateľ má na podacom lístku potvrdenú sumu dobierky a keď mu nepríde, bude to reklamovať. Pošta zistí, že peniaze neboli vybraté od adresáta - alebo boli vybraté a neboli len odoslané.
Duffs
21.01.12,16:14
No tak teraz neviem . Mam čakať ,že to pošta bude chcieť uhradiť?
Snajper2
26.02.12,18:13
ako sa to robí, ak si niekto od niekoho kupuje niečo na dobierku, ale poštovné si chce príjimateľ uhradiť sám?
peterkos2
26.02.12,19:02
Keď posielaš,musíš uhradiť aj poštovné-a je na tebe,či si poštovné zarátaš prijímateľovi-hovorí manželka:)
Mária27
26.02.12,19:54
Zásielka na dobierku sa nedá poslať nevyplatená. Poštovné sa dá prirátať k cene tovaru.