Jack_spk
21.01.12,17:37
Chcel by som sa poradiť ohľadne výberu masážneho /parného boxu/.
Moc sa v tom nevyznám, a čo som doteraz zisťoval, tak skoro všetky tie boxy sú dovoz z Číny ....
Uvažovali sme o Sanotechniku NIZZA - deklarovali to ako Rakúsky výrobok - ale je to dovoz z Číny a problém z náhradnými dielmi.



Ideálne by bolo poradiť nejakú značku / typ od niekoho kto to doma používa aj viac rokov a ako je s tým spokojný....
Rozmery by mali byť cca 100 x 100 x 215

Ďakujem všetkým za info.
jezo421
23.01.12,05:18
Ja mam 6 rokov box tango 95 od arttec-u. Vyrobca je cesky, ale komponenty su ako vravite asi cinske. Odhadujem, ze akurat vanicky si laminuju sami. Kupoval som to len kvoli saune, masazne trysky nepouzivam (pri tom biednom tlaku vody co mame, by to asi ani moc neslo). Za ten cas som nemal zatial ziadny problem, takze v podstate spokojnost. Akurat treba pocitat s tym, ze je to pri generovani pary dost hlucne. Teraz som kukol na ich stranku a keby som si mal nieco vybrat, tak Floridu kvoli "odklapacim " dvierkam. Je to lepsie riesenie ako posuvne.
ROMBOR
23.01.12,11:59
my mame uz druhy rok parnu kabinu BOSTON SAT0033 od Sanotechnik a sme zatial spokojny ... zatial som reklamoval len nejake prichytky, ktore vodou skorodovali, ale pouzivali sme spociatku vodu zo studne neupravenu, takze som to bral na seba ... ale servis bol ok, poslali sme poskodene diely a oni mne poslali nove ... funkcne - hlavne co sa tyka parnej sauny - tak sme zatial velmi spokojny, casto krat pouzivame aj my a aj deti ... montaz previedla certifikovana firma z Bernolakova ..
mmaarreekk
24.01.12,14:08
zdravím - chcem sa spýtať - nezanášajú sa trisky/resp. "parotvoriče" vodným kameňom, resp. nejaké podobné problémy? Tiež sa nám pozdáva tento typ sauny a rozmýšlame nad týmto riešením - kombinácia sprchového kúta + sauna + prípadne masážne trisky...
czarovna
25.01.12,15:05
Dobrý, chcela by som sa spýtať aký sprchový box (značka, typ) by ste mi odporučili alebo máte s ním dobré skúsenosti? Potrebujem sprchový kút zo zadnými stenami lebo z toho čo máme nám cez špárovku vlhne stena za kúpeľňou - zle odvedená práca. Uvažujem nad sprchovým boxom arttec rainbow, má niekto s týmto boxom skúsenosti?
Ďakujem
lapejko
25.01.12,21:03
arttec sú naoko veľmi pekné boxy, životnosť je diskutabilná ale za tú cenu môže byť, náhradné diely sú dostupné, boxy sa ale skladajú z veľa komplikovaných dielov, tie s tmavými sklenenými stenami vyzerajú efektne ale udržať ich tak je drina alebo takmer nemožné. Diely zväčša nie sú továrensky tesnené, musí to urobiť montážnik na mieste a na niektorých detailoch týchto boxov je to takmer nemožné urobiť funkčne nie to ešte esteticky. Sklá sú pochybnej kvality, po pol roku užívania vyzerajú ako by boli z plastu, také sú zanesené. Spojky hadíc takisto zvyknú praskať. Cena boxov od Vagnerplastu alebo Ravaku asi nie je desaťnásobná kvôli ničomu...Rozumný kompromis by mohol byť Best, takisto čína ale na lepšej úrovni ako artec či sanotechnik.
czarovna
28.01.12,11:55
A čo by ste povedali na tento box:
http://www.garnex.sk/index.php/Masazne-boxy/SOAR-Masazni-box.html
Páči sa nám a vyzerá tak najstabilnejšie a najjednoduchšie na údržbu
Ďakujem
lapejko
30.01.12,18:51
A čo by ste povedali na tento box:
http://www.garnex.sk/index.php/Masazne-boxy/SOAR-Masazni-box.html
Páči sa nám a vyzerá tak najstabilnejšie a najjednoduchšie na údržbu
Ďakujem

pozor aj toto je arttec, zbytočne vysoká vanička a 60 mm sifón s harmonikou, ktorá ľahko praskne a dosť zle odteká.
Jack_spk
31.01.12,11:41
Dakujem všetkým za rady - v podstate je všetko made in china pochybnej kvality. V cenovej relácii do 2000 € - aký by bol parný box vhodný?
lapejko
01.02.12,20:11
Pozri www.stavebne-tabulky.sk (http://www.stavebnetabulky.sk) sanita
marlo79
02.02.12,18:24
arttec nidky a ani zadarmo ... reklamacia ... znova reklamacia ... na tom boxe odislo vsetko co mohlo a nakoniec sa zena len jemne oprela s rukou o sklo co je na boku a cely bok zo skla sa rozsypal... a to tam je akoze aj madlo... ale asi na ozdobu.
Uz potom rychlo letel z domu. Jednalo sa o WAVE ci ako sa to pise.