Monique1
21.01.12,20:27
Zdravim, v decembri mi zazvonil chlapik z SPP, ze si ide zobrat merac plynu na kontrolu,este sa opytal, ci je manzel doma, kedze je to pisane na neho, lenze v pondelok na obed, co by doma robil... (teraz viem, ze som mala povedat,aby prisiel ked bude doma), ani ma nevolal von, nic ,ze sam odmontuje,este som sa brala ja za nim, ze si opisem stav plynomeru, aby som skontrolovala co napise na montazny list... merac zabalil do krabice, prepaskoval a dal mi to popodpisovat cez pasky... potom sa bral dnu odfotit kotol a varnu dosku... co mi prislo divne...samozrejme kladla som otazky,ale bol skupy na slovo, vysvetlil, ze keby doslo k podozreniu, ze sa manipulovalo s meracom, tak musia cez tie spotrebice konkretne preratat spotrebu..ok... potial... dal mi podpisat 3x papier montazny list meradla s podtitulom uradna skuska podozrenia NO a co som si samozrejme vsimla az potom, dole je uvedena veta : Potvrdzujem pravdivost udajom na tomto montaznom liste a neporusenost uradnych a montaznych znaciek ....ale od a neporusenost...je to PRECIARKNUTE.... a teraz ku pointe..to iste urobil u susedy a tento tyzden im prisla faktura na 2000eur!!! takze ta v infarktovom stave prisla ku mne a samozrejme ma podpisany taky isty list ako ja... jej muz tam volal, ze vsetkym co pobrali budu uctovat taku pokutu... lenze my sme skutocne s meracom nic nerobili a dokonca niekedy koncom leta mi SPP monteri nasadzovali novu plombu,lebo sme ju mali zlomenu... ved do tej skrinky z ulice sa moze kazdy dostat a robit si tam co chce, chodime aj na tyzdnove cesty z domu... takze som v totalnom krci, ci na m pride taka faktura a ako sa branit, mne to vyslovene pripada, ze lusia kuria ako sa da len nie plynom, my mame konkretne postaveny drevodom, a ozaj nekurime vela... tazke mi to pride ako vydieracstvo z ich strany, ze nemaju uz take zisky ako bejvavalo a takto terorizuju ludi...nemali by chodit dvaja na kontrolu??? Aby si potvrdili,ze je to naozaj tak ako napise, mne je az teraz jasne to jeho spravanie, ja sam , to si sam... a tak... na kieho som podpisovala ce pasku krabicu , ze merac je OK zabaleny a ide na kontrolu...ani ziadny list o zisteny chyby nejakym technikom im neposlali,...rovno fakturu a to splatnu do konca mesiaca kedy to obdrzali... to je uzera najhrubsieho zrna... poctivy clovek ...hovorim za nas.... ako v strachu aby tu zil.... ak nam ju naparia poradte ako sa branit...naozaj ma akoby podviedol,mne sa zda , ze to preciarkol az po tom ako bolo podpisane a trhal mi kopiu....ide ma slak trafit... zderstvo... a uz nic nepisem... :O(((Dakujem za konstruktivne odpovede!!!
nedopo
21.01.12,20:12
hubatá
21.01.12,21:05
Ešte prosím ťa napíš mesto, kde sa to stalo ....... vďaka.
tienik
22.01.12,13:19
Ze nas vsetci dodavatelia energie zdieraju je jasne uz davno, ale SPP to dohnalo do dokonalosti. Stale viac som spokojny so svojim rozhodnitim, ze u mna v dome ziadny "zlty bordel" nebude. Po tom co tu citam, tak uz len z principu!
Inac pisal som to niekde v hore uvadzanej teme, necakal by som ani sekundu a podaval trestne oznamenie na neznameho pachatela - s tym ze mam podozrenie ze dany technik z meracom cudne manipuloval pri nastupe do auta napriklad.
Nevravym ze to pomoze, ale nech maju opletacky aj oni. Samozrejme, treba mat aj svedkov, napriklad ta suseda to tiez iste videla...
Monique1
22.01.12,14:08
Borsky Mikulas je to... ak to nasiju aj na nas, samozrejme, ze menim okamzite ako to bude mozne dodavatela... v strasnom state zijeme fakt, ked ma netrapia ani moju rodinu choroby, tak statne alebo skoro statne podniky to nahradia, aby som mala zaludocne vredy z toho, ze niekto chce zarabat... normalne budem musiet navstivit psychiatra,pretoze sa budem bat otvorit dvere ,ked niekto zazvoni... mam krce uz treti den, ako som sa dozvedela o tom co nas asi caka...
pavol54
22.01.12,14:11
Ale ak sa dá plynomer do správneho obehu, môže to byť pre zainterosavaných dobrý kšeft a firma o tom ani nemusí vedieť.
Monique1
22.01.12,14:29
Pavol54 co to znamena..da do spravneho obehu... my mame skrinku zatvorenu, kazdy mesiac si muz odpise co sme spalili, zapise do zositka, poscituje a to je cele nase manipulovanie s plynovym meracom !!!!!!!! platime nacas, maly nedoplatok sme po vyuctovani hned zaplatili a vytesujeme sa, ze mame nizku spotrebu, kedze sme drevodom...a teraz takto na nas??? Absolutne o nicom...
duves
22.01.12,14:37
Borsky Mikulas je to..... Mne tam svokrovci žiju, dnes volam.
pavol54
22.01.12,14:38
K tomu záveru ma viedla úvaha o množstve čiernych odberov na jednom obvode. že by všetci do radu mali čierne odbery? U nás chodia plynári vždy dvaja, aj policajti na pokuty sú vždy dvaja, ak príde len jeden plynár na výmenu je to vždy podozrivé, čo ty môžeš v našom poctivom štáte vedieť kde sa plynomer pohybuje medzi tvojim odberným miestom a overovacou stanicou? ale to je len moja úvaha
sito
22.01.12,14:59
Monique1
22.01.12,15:13
Ale ved ,by mali napisat nejaku overovaciu spravu od nejakeho certifikovaneho technika... pretoze susedom nic neprislo,len teda faktura na pokutu, ved je to strasne jednostranne a ja som presvedcena, ze on to tam zaciarkol az po mojom podpisani, dopisal si svoje cislo a este nieco robil,kym mi dal kopiu... a potom sme az so susedou zistili, ze je to tam preciarknute.... ja mam taky hnev v sebe...
Monique1
22.01.12,18:02
Volali ste? Mali aj ony "navstevu"???
duves
23.01.12,17:01
Jasne, volal som. Nebol tam nikto, zatial. Ale deda som upozornil na to prehlasenie o nepoškodenosti plomby.
anonym222
23.01.12,20:15
... potom sa bral dnu odfotit kotol a varnu dosku... co mi prislo divne...samozrejme kladla som otazky,ale bol skupy na slovo, vysvetlil, ze keby doslo k podozreniu, ze sa manipulovalo s meracom, tak musia cez tie spotrebice konkretne preratat spotrebu..ok
Myslím že nemal právo chodiť po dome a fotiť. Za to by som ho žaloval.
Ak sa potvrdí neoprávnený odber, tak sa škoda môže určovať podľa inštalovaných spotrebičov, avšak to už vtedy rieši aj polícia. V tejto fáze ešte nemohla byť ani reč o NO, takže do domu by som ho určite nepustil.


dal mi podpisat 3x papier montazny list meradla s podtitulom uradna skuska podozrenia NO a co som si samozrejme vsimla az potom, dole je uvedena veta : Potvrdzujem pravdivost udajom na tomto montaznom liste a neporusenost uradnych a montaznych znaciek ....ale od a neporusenost...je to PRECIARKNUTE....
To prečiarknutie ešte nemusí nič znamenať. Tým že je to prečiarknuté znamená že to neplatí. Nemôžete potvrdiť neporušenosť montážnych plomb na demontovanom meradle. To môžete potvrdiť iba na namontovanom. Možno preto to aj preškrtol. Dôležité je čo ukáže úradná skúška, a či sa potvrdí že s meradlom bolo manipulované.

Cely postup toho technika sa mi zdá trochu čudný. Legitimoval sa vám, keď prišiel demontovať plynomer? Máte právo overiť si u SPP jeho identitu.
pivko
24.01.12,06:41
Neverím že by si toto dovolili SPP/ asi máte šikovného suseda na ulici čo pomohol/ , aj mne ponúkal kamarát že vie niečo urobiť s plynomerom aby som menej platil ,ale pri mojej spotrebe cca 6,6 m3/deň som ho poslal do .....
tienik
24.01.12,06:56
ja som presvedcena, ze on to tam zaciarkol az po mojom podpisani, dopisal si svoje cislo a este nieco robil,kym mi dal kopiu... a potom sme az so susedou zistili, ze je to tam preciarknute.... ja mam taky hnev v sebe...

na a toto presne by malo byt v tom trestnom oznameni na neznameho pachatela. Sice aj nasa policia je "pojem", ale vzdy lespie ako nic. Ked zacne byt okolo toho horuco, pravdepodobne cuvnu, takymto hovadam to nestoji za namahu - ved iny zaplatia a nerobia problemy. A ak pojde sused svedcit, tak je to pekelne tazka sitacia, je to svedectvom podlozene vase tvrdenie proti jednemu zamestnancovi firmy, ktory ale nic rukolapne proti vam na sude nema (nevie vyvratit vase tvrdenie)
Kazdopadne k plynarom by som sa ani neunuval, naco stracat cas.
bodliak
24.01.12,07:10
1. Keď tak čítam rôzne články, diskusie a nie len na porade, tak sa mi natíska otázka:
Nie sú oni finančne motivovaní na odhalení prípadného NO ?

2. Na jednej strane dodávatelia chcú, aby boli merače na hranici pozemku, dostupné z ulice a na druhej strane si za sprosté poškodenie plomby chcú účtovať paušálnu pokutu za NO v astronomickej výške ?
pavol54
25.01.12,05:10
Neverím že by si toto dovolili SPP/ asi máte šikovného suseda na ulici čo pomohol/ , aj mne ponúkal kamarát že vie niečo urobiť s plynomerom aby som menej platil ,ale pri mojej spotrebe cca 6,6 m3/deň som ho poslal do .....ani polícia si nedovolí aby si policajt bral do vrecka pokuty a ide to, prečo by si plynár nepremyslel know how, ako si niečo nepridať do vrecka?
vebyna
02.09.12,19:12
Dobrý deň,
prosím vás ako ste dopadli s tým plynomerom? to, čo popisujete sa mi presne stalo teraz v auguste, a mám už doma aj faktúru :( samozrejme, že sme s plynomerom nič nerobili... ďakujem vám za odpoveď
Monique1
03.09.12,14:36
Zdravim, no mali sme teraz v auguste vyuctovanie, este aj maly preplatok, nic ani listok neposlali, treba napisat odvolanie, sused to tak urobil na tu fakturu a tiez nic sa nedeje... tak ja sa teda radsej nerypem v h... s prepacenim, len neviem co to malo znamenat, ci ozaj chytali tych okolo alebo, kto zaplati, len nam teda ziadna faktura na zaklade toho odobratia neprisla a ani ziadne vyjadrenie. tak som ticho:O)
vebyna
03.09.12,15:40
ďakujem vám za odpoveď