KlaraRK
22.01.12,17:13
Prosím Vás o radu, kto sa v tom vyzná. Mám doma nejaké strieborné, zlaté alebo pozlátené naušnice, hodinky, a pod. Nenosím ich, chcela by som ich predať, nechcem za ne horibilné sumy, len neviem, kam s tým ísť. Či do zlatníctva, alebo do nejakej záložne. Cez internet ich predávať nechcem. Čo radíte? :rolleyes: ďakujem
arizona
22.01.12,16:22
V zlatnictve ti sperky odkupia za cenu zlomkoveho zlata, co je velmi malo.
Mozno v zalozni ponuknu viac,lebo tam to predaju ako sperk.
KlaraRK
22.01.12,16:26
Ďakujem..
KlaraRK
22.01.12,16:36
A ešte jednu otázku, mám také malé zlaté srdiečko so swarovskeho krystálikmi a je tam aj punc 925, ja sa v tom moc nevyznám, kolko by za to dali v záložni, ak má niekto taký odhad?
buchač
22.01.12,17:40
A ešte jednu otázku, mám také malé zlaté srdiečko so swarovskeho krystálikmi a je tam aj punc 925, ja sa v tom moc nevyznám, kolko by za to dali v záložni, ak má niekto taký odhad?

Punc 925 je označenie Ag - striebra


Ag stříbro punc číslo.
Tedy pro stříbro se můžeme většinou setkat s ryzostím číslem, punc ryzosti Ag stříbra, Silver:
Punc 800 - stříbro, starší, většinou pro užitné předměty
Punc 900 - stříbro, dříve používané pro šperky
Punc 925 - stříbro, nejpoužívanější ryzost
Punc 999 - ryzí stříbro


To znamená , že to srdiečko je maximálne pozlátené ....
...a ďalej


KDO PUNCUJE číslicemi? Kdo to smí? jaká je garance?
Tedy jak bylo řečeno, punc 900, nebo například 925, či 375 je pouze orientační informační a není ani povinný. Naopak Státní punc ze zákona musí mít každý prodávaný výrobek z drahého kovu, jež spadá pod puncovní zákon a to šperky, či předměty užitné hodnoty, atd. vyjma mincí, platidel.
ČÍSLICI, punc, číslo 900, 925, atd může tedy vyrazit kdokoli a může to vést i k matení zákazníka a to i vědomě.

http://www.zlatnictvi.net/?113,punc-585-750-900-925-ryzostni-cislo

Swarovského kraštáliky ???.....hm , tak tých je na svete jak snehu ...

...odhad ???......to je predsa takto nereálne bez údajov iných ( fotka , váha )........pár - do tých 20 € tipujem , viac nie...

.....a záložňa ???...tam je to predsa o dohode ......berieš - neberieš ponúknutú sumu ...
mariquita
23.05.15,19:51
v záložni možno vykúpia to iba ako zlomkové striebro keďže 925 je punc pre striebro a keďže ide oswarovski tak krištálik pre nich nemá žiadnu hodnotu a tipujem, že tam viac ako 0,50-1g striebra nebude. a momentalne sa 1g 925 rydzosti vykupuje možno po 0,27eur za 1g takže žiadna výhra. Odporúčam dať si to vyčistiť ak to je potrebné a skúsiť to predať ,,na vlastnú päsť,, a cena to bude možno okolo 6-10eur ak sa jedná o prívesok z rady swarovski elements.