ROMBOR
22.01.12,18:55
zdravim

chcem sa poradit - pri stavbe RD som osadzal mimo iného 2 rohove plastove okna - vsetko profil TROCAL 88+, dost som investoval do tychto okien, napriek tomu, ze som mal aj lacnejsie varianty, tento profil ma "dostal" ... pri rohovych oknach vsak zistujem problem s tym, ze hlavne pri vetre citim mierny prievan a chlad - je to hlavne v miestach, kde sa na stredovom stlpiku nachadzaju panty na otvaranie okien (kedze je to rohove okno - tak jedno sa mi otvara tak, ze panty ma v stredovom stlpiku a druhe ma zasa panty pri murive, tam nie je ziaden problem). Proste, ak pri rohovom okne dam ruku pri stredovom stlpiku k pantu - pri parapete, tak citim chlad. Uz mi boli raz pani oknari skontrolovat - dali mi tam ine panty, aby sa okno - co ma panty v stlpiku viac pritislo, ale nic ... myslim, ze problem je mozno niekde vo vyhotoveni, ci tam z vonkajsej strany nechyba nejeka krytka, aby nepodfukovalo do stredoveho stlpiku, je tam fuga, ked tam strcim prsty ... zhodou okolnosti - sused si daval tiez rohove okna a taketo krytky z vonkajsej strany presne v rohu ma ... tak neviem, ci to moze byt problem ... ak mate niekto skusenosti s rohovymi oknami, budem rad za kazdu radu ...

dakujem
alltracboy
22.01.12,18:35
tak im zavolaj znovu nech to riesia.. alebo behaj so svieckou a presne zisti odkail to fuka.
220870
22.01.12,18:59
Treba nastaviť väčší prítlak na kovaní okna.
ROMBOR
23.01.12,12:00
pritlak na kovani uz raz nastavovali, ale akosi to stale fuci pri silnom vetre ... no, uvidim, co mi povedia, ked ich tam dovediem ...