Simkasimka
22.01.12,19:15
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať aké skúsenosti máte s tabletkami z hlivy ustricovej. Má naozaj také dobré
účinky na zdravie a krásu ako sa o nej píše, alebo má aj negatívne účinky. Potrebovala by som ju hlavne kôli
problémom s pleťou, na klby, imunitu a celkovo pre zdravie. Niekde som čítala, že môže spôsobovať žaludočné nevoľnosti alebo alergie..
Doteraz som brala trstinovú melasu, je veľmi dobrá ale chcem vyskúšať niečo nové.

Budem rada ak napíšete čo najviac skúsenosti, dakujem.
Rozalka
22.01.12,18:22
Tabletka hlivy ustricovej?
Nabudúce budeme jesť tabletku kyslej kapusty, tatarského bifteka a pod. To mi pripadá ako pozerať na jedlo napr. "knedlo-zelo-vepřo" v telke a budem najedená!
kopretinka
22.01.12,18:25
Tabletka hlivy ustricovej?
Nabudúce budeme jesť tabletku kyslej kapusty, tatarského bifteka a pod. To mi pripadá ako pozerať na jedlo napr. "knedlo-zelo-vepřo" v telke a budem najedená!
nemáš pravdu,veľa ľudí huby neznáša,aj ja osobne :D a napr.cesnakové tabletky na tlak,no môžeš si kľudne dať každé ráno jeden strúčik....ale potom celý deň neotvor ústa....:---
kopretinka
22.01.12,18:27
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať aké skúsenosti máte s tabletkami z hlivy ustricovej. Má naozaj také dobré
účinky na zdravie a krásu ako sa o nej píše, alebo má aj negatívne účinky. Potrebovala by som ju hlavne kôli
problémom s pleťou, na klby, imunitu a celkovo pre zdravie. Niekde som čítala, že môže spôsobovať žaludočné nevoľnosti alebo alergie..
Doteraz som brala trstinovú melasu, je veľmi dobrá ale chcem vyskúšať niečo nové.

Budem rada ak napíšete čo najviac skúsenosti, dakujem.
ja to teraz užívam kvôli imunite,nežiadúce účinky žiadne,ale treba to užívať min.3 mesiace....a zatiaľ som neopeknela :mee:
Rozalka
22.01.12,18:27
No neviem, pripadá mi to také umelé, či už hliva alebo ten cesnak.

Huby nemôžem a ani ich nejem, preto som sa začudovala tej tabletke.
buchač
22.01.12,18:27
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať aké skúsenosti máte s tabletkami z hlivy ustricovej. Má naozaj také dobré
účinky na zdravie a krásu ako sa o nej píše, alebo má aj negatívne účinky. Potrebovala by som ju hlavne kôli
problémom s pleťou, na klby, imunitu a celkovo pre zdravie. Niekde som čítala, že môže spôsobovať žaludočné nevoľnosti alebo alergie..
Doteraz som brala trstinovú melasu, je veľmi dobrá ale chcem vyskúšať niečo nové.

Budem rada ak napíšete čo najviac skúsenosti, dakujem.


Tabletka hlivy ustricovej?
Nabudúce budeme jesť tabletku kyslej kapusty, tatarského bifteka a pod. To mi pripadá ako pozerať na jedlo napr. "knedlo-zelo-vepřo" v telke a budem najedená!

...presne tak ......tabletky ...

...veď predsa nie je problém si kúpiť huby...dokonca čerstvé ich majú ...

...hej , ja viem .....oponenti povedia :
- že do obchodu je potrebné ísť
- že príprava - navariť
- že ich ešte aj jesť bude treba
- že aj riady umývať ....
- že cena .................

...ach jo .....:confused:
kopretinka
22.01.12,18:29
No neviem, pripadá mi to také umelé, či už hliva alebo ten cesnak.

Huby nemôžem a ani ich nejem, preto som sa začudovala tej tabletke.
no neviem,či by niekto bol schopný každý deň zjesť za tanier hlivy :D ale s tabletkou to ide
lujza.j
22.01.12,18:29
kopretinka
22.01.12,18:30
...presne tak ......tabletky ...

...veď predsa nie je problém si kúpiť huby...dokonca čerstvé ich majú ...

...hej , ja viem .....oponenti povedia :
- že do obchodu je potrebné ísť
- že príprava - navariť
- že ich ešte aj jesť bude treba
- že aj riady umývať ....
- že cena .................

...ach jo .....:confused:
daj si každý deň za tanier hlivy,doporučujem....
buchač
22.01.12,18:36
no neviem,či by niekto bol schopný každý deň zjesť za tanier hlivy :D ale s tabletkou to ide


daj si každý deň za tanier hlivy,doporučujem....

....he .............................ja nekupujem , nemusím ......;):rolleyes::---:D
kopretinka
22.01.12,18:48
....he .............................ja nekupujem , nemusím ......;):rolleyes::---:D
nejde o to,či musíš kupovať,alebo nemusíš.....ide o to,že niekto huby jednoducho neznáša
buchač
22.01.12,18:50
...hm ...jedna z nich je aj peniazovka vretenohlúbikovitá ....;)
ajka5
22.01.12,18:52
ja osobne som ich jedla... skoro rok ( u kazdeho je induvidualne ako dlho potrebuje, ale odporuca sa minimalne 3 mes.)... predtym som často byvala chora a dokonca neviem či to ma s tym suvis ale po nej sa mi to zlepsilo... mala som zničenu imunitu a viac krat potrat, nedonosila som dieta do 10 tyzdna vzdy potratila... potom ako som brala rok hlivu a aj manzel a som po 6 rokoch otehotnela a donosila dietatko.. a hlavne som nebola chora a ani manzel... ale bohuzial krásu mi to nedodalo :D :D
akeber
23.01.12,07:06
hliva...bežne na našom stole:) ...ale nie v tabletkách...:o
Eulalia
23.01.12,09:49
Akurát som dnes kúpila čerstvú hlivu, že bude paprikáš.:---
Ale tabletky som brala namiesto očkovania proti chrípke a osvedčili sa. Len na moju krásu to nemalo žiadny účinok:mad:
(Možno preto, že som dosť krásna aj tak:---:D)
anonym222
24.01.12,20:15
....he .............................ja nekupujem , nemusím ......;):rolleyes::---:D
Buchač, hlivu zbožňujem, a tiež si ju sám pestujem. Celkom sa mi zapáčil tvoj spôsob pestovania. To ju aj polievaš, keď ju máš iba v tom koši? Nevyschne ti to? Ja to mám v poprepichovaných igelitových vreciach.
buchač
25.01.12,08:40
Buchač, hlivu zbožňujem, a tiež si ju sám pestujem. Celkom sa mi zapáčil tvoj spôsob pestovania. To ju aj polievaš, keď ju máš iba v tom koši? Nevyschne ti to? Ja to mám v poprepichovaných igelitových vreciach.
...hm , či vyschne ???
...nie nevyschlo , nakoľko sadba bola naočkovaná trochu neskoršie ...
No tie piliny boli poriadne sparené a namočené ...
Kôš bol v stabilnej teplote , v pivničke viď
http://www.porada.sk/t184737-p5-pitie-vina-je-mimoriadne-prospesne-pre-zdravie.html#post1954642 (http://www.porada.sk/t184737-p5-pitie-vina-je-mimoriadne-prospesne-pre-zdravie.html#post1954642)

Toto bola v podstate len skúška , ale so zberom som bol spokojný...
Substrát ma vyšiel na cca 4 € , zozbieral som také štyri ( ? ) kilečká ...

Tento rok pokračujem v pestovaní , mienim aj šampióny .......holt , keď lesy ( príroda ) minulý rok nejak štrajkovali , jeden týždeň som vystihol - aspoň do kapustnice bolo ..
kozlíček
25.01.12,11:56
Tabletka hlivy ustricovej?
Nabudúce budeme jesť tabletku kyslej kapusty, tatarského bifteka a pod. To mi pripadá ako pozerať na jedlo napr. "knedlo-zelo-vepřo" v telke a budem najedená!
už sa pripravuje aj kurča v prášku!
Eulalia
25.01.12,16:33
.....

Toto bola v podstate len skúška , ale so zberom som bol spokojný...
Substrát ma vyšiel na cca 4 € , zozbieral som také štyri ( ? ) kilečká ...
....


Juraj, dozrieva to postupne, alebo naraz? Dávaš to do mrazáka alebo inak konzervuješ?
buchač
25.01.12,17:43
Juraj, dozrieva to postupne, alebo naraz? Dávaš to do mrazáka alebo inak konzervuješ?
...chvalabohu postupne ...:---....respektíve aj ja sa snažím tak ich zbierať - podľa veľkosti...

Teraz konkrétne ( prvá " úroda " ..;)...) ...hm , niečo rovno na spotrebu , že aká polievka bola :D....zvyšok do ľadu ...
Iné konzervovanie - sterilizovanie nerobím , nakoľko mi tento spôsob nevyhovuje , nechutia mi takto ...

Ale inak ???
Hliva sa dá aj sušiť a potom pomlieť na prášok , ktorý je vhodný do polievok alebo omáčok ...
Šampióny detto ....no tieto majú ešte výhodu , že ich je možné na tie plátky narezať a usušiť.......teda okrem iného spracovania ..

Ale ako vravím , je to pre mňa len náhražka za iné huby ...a tých je v okolitých lesoch mojej chalupy ........no niekedy nestíhačka ...:)