jankub
22.01.12,20:04
Dobry vrelo odporucam plavacku na strop je to pomerne lacne :D dobre to ukaze prave to davame do podkrovia v rodinnom dome.Cenovo je to dostupnejsie ako sadrokarton alebo stierka.
andiablo
22.01.12,19:10
prihod foto alebo link na foto
alltracboy
22.01.12,19:23
aj spiderman to odporuca :D
Zdenusko
22.01.12,22:38
Foto?? Cim lepis??
220870
23.01.12,04:41
Plávajúce podlahy sú jedovaté vyparujú sa z toho formaldehydy ,v Rakúsku je ten odpad, ktorý u nás predávajú zakázaný.Ak raz budete behať po onkológiach tak si spomente na mňa.
Ferdosondo
23.01.12,05:40
Plávajúce podlahy sú jedovaté vyparujú sa z toho formaldehydy ,v Rakúsku je ten odpad, ktorý u nás predávajú zakázaný.Ak raz budete behať po onkológiach tak si spomente na mňa.
Skús vymenovať materiály, kde nie je chémia.
marleau
23.01.12,06:41
Ešte lecnejšie je nedať tam nič.A ako píše 220870,aj zdravšie.
srska
23.01.12,06:49
Ešte lecnejšie je nedať tam nič.A ako píše 220870,aj zdravšie.a ešte navyše problém, keď prídem domov s 1,5 promile:)
220870
23.01.12,07:44
a nezabudnite pod tú plávajúcu podlahu dať OSB dosku a ne doskufasádneho polystyrénu to potom ani nemusíte chlastať hlava bude bolieť aj bez toho.
oveckovam
23.01.12,08:41
Dobrý nápad :-)
ciners
23.01.12,09:03
By ma zaujimalo aku pozairnu odolnost to vykazuje :D
srska
23.01.12,09:06
a ešte navyše problém, keď prídem domov s 1,5 promile:)


a nezabudnite pod tú plávajúcu podlahu dať OSB dosku a ne doskufasádneho polystyrénu to potom ani nemusíte chlastať hlava bude bolieť aj bez toho.na nie? kam si ľahnúť? tam plávajúca, hentam....
petermikuláš
23.01.12,09:14
Plávajúce podlahy sú jedovaté vyparujú sa z toho formaldehydy ,v Rakúsku je ten odpad, ktorý u nás predávajú zakázaný.Ak raz budete behať po onkológiach tak si spomente na mňa.
Toto čo Vám píše 220870 je toálna pravda. Verte mu, dobre Vám radí aj keď nie je zdravotník. Vystihol to úplne presne a jednou vetou. Je to žiaľ pravda, treba si dať na to veľký pozor. Dofrasa nehľaďme vždy a za každých okolností len na cenu materiálu. Potom minieme na lieky aj sto krat viac a to už nehovorím ak kvôli PN či v horšom prípade trvalej invalidity stratíme možnosť pracovať. Pri niektorých veciach sa dá užetriť aj tak, že si kúpim drahší /mám na mysli aj kvalitnejší/ materiál a ušetrím na cene práce, pretože si to urobím sám.
Dofrasa veď v tých domoch budú bývať/bývajú ľudia ktorých máte rádi - deti, manželka aj sami a nerobíte to na pol roka užívania.
Zitulda
23.01.12,09:29
By ma zaujimalo aku pozairnu odolnost to vykazuje :D
Máš pravdu, aj mňa to zaujíma a nielen z dôvodu, že zadávateľ témy to kladie do podkrovia! Zatiaľ som sa nikde to nedočítala, ale pravdu povediac som zo zásady proti plávajúcim podlahám a hlavne tým laminátovým. Nielen, že sú hlučné, studené a po čase sa pri stykoch krútia. A ako píše 220870 neradí sa medzi podlahy bez škodlivých prímesí a zatiaľ som nevidela (ak niekto má- pošlite mi to) hygienický atext od žiadnej, žiaľ:(
Bol to pred pár rokmi taký booom, že miesto vlyskiek, či parkiet pre "TZV." ľahkú údržky aj menšiu pracnosť pri pokládke dávali bezhlavo všade, práve tak ako pred časom liate podlahy do nemocníc a potom sa zistili ich závady.
jankub
23.01.12,09:30
Vrela vdaka za nazor vazim si to .Nelepim srovbujem na forsty(ci ako sa tomu nadava) trosku je to problematickejsie zaklikavat to ale prisli sme tomu na "KLOUB"Nemam s toho cely strop bocne steny podkrovia je sadrokarton plavacka-laminatka je len na vrchu nehladim vylozene len po cene zdalo sa mi to ako dobry napad a potesila ma ta cena to je cele a co sa tyka toho zdravia CO VSETKO JE NA STAVBE N E Z D R A V E !!!!!
jankub
23.01.12,09:37
Chcem len podotknut ze v celom dome mam drevenu podlahu borovicu tak ze ta laminatka nieje vsade .
Zitulda
23.01.12,09:45
Toto čo Vám píše 220870 je toálna pravda. Dofrasa nehľaďme vždy a za každých okolností len na cenu materiálu. Potom minieme na lieky aj sto krat viac a to už nehovorím ak kvôli PN či v horšom prípade trvalej invalidity stratíme možnosť pracovať. Pri niektorých veciach sa dá užetriť aj tak, že si kúpim drahší /mám na mysli aj kvalitnejší/ materiál a ušetrím na cene práce, pretože si to urobím sám.
Dofrasa veď v tých domoch budú bývať/bývajú ľudia ktorých máte rádi - deti, manželka aj sami a nerobíte to na pol roka užívania.
No žiaľ, každý skôr hľadí na cenu, ako ostatné dôležitosti nielen zo zdravotného hľadiska, ktoré sú tie najdôležitejšie. A k tej cene iba toľko - teraz je plávajúca podlaha lacnejšia, ako za kvalitné veľkorozmerové PVC, kde rozdieľ je na m2 aj 10-20.-€ a na trhu je PVC aj s peknými vzormi...aj ako plávajúce podlahy. Drevená, z dobrého materialu, za predpokladu dobrej výroby a pokládky je dobrá aj nepomerne drahšia, ale podľa mojich skúseností, aj pri nej je nutná protikročajová a pritohluková izolácia, ktorá si zasa vyžaduje zväčšenie krúbky podlahy. Ak sa mýlim, prosím opravte ma.
Zitulda
23.01.12,09:48
Jankub, ja by som to z toho podkrovia radšej demontovala, aj napriek tomu, že by som mala skoro hotovú a stratila financie! Môžeš nám napísať či bude podkrovie využívať aj ako obytné?... ak áno, tak napíš aku máš skladbu strechy.
a čo je na stavbe všetko nezdravé?...veľa, ako na stavbe, za to, aby to neškodilo robotníkom, ktorí s tým pracujú, sú hyg.a bezpečnostné prostriedky či predpisy a to má byť dodržiavané. Ale keby som stavala svoj vlastný dom, v ktorom budem roky bývať, tak si naozaj volím materialy radšej drahé a nezávadné. No a na ten dom nemám už nieleni vek, ale ani peniaze aby som si ho postavila, tak aspoň v panelákovom byte si mením, to, čo je dobré.
marleau
23.01.12,09:48
Chcem len podotknut ze v celom dome mam drevenu podlahu borovicu tak ze ta laminatka nieje vsade .
O to viac sa čudujem tomu laminátu.Tatranský profil je omnoho krajší,zdravší a určite nie drahší o toľko,aby som ho v prípade šetrenia nahradil laminátom.
Ferdosondo
23.01.12,10:04
Tatranský profil, je taký zdravý aký zdravý sajrajt použiješ na jeho natretie.
marleau
23.01.12,10:55
Tatranský profil, je taký zdravý aký zdravý sajrajt použiješ na jeho natretie.
Včelí vosk.
TomasHC
23.01.12,11:02
Tatranský profil je omnoho krajší

No čo ja viem... Povedzme že je krajší ako OSB doska :)
Ferdosondo
23.01.12,12:08
Tatranský profil je omnoho krajší na strope ako plávajúca podlaha, to je pravda. Ale zas nádhera to nie je.
petermikuláš
23.01.12,12:59
Včelí vosk.
Presne tak, včelí vosk alebo prírodné oleje.
jankub
23.01.12,13:26
Co vsetko je nezdrave na stavbe to je na knihu alebo prinajmensom casopis .Tatransky profil sa mi nepaci uz len koli skare ktora je pri spoji okrem toho predava sa len uzka sirka nejako ma to neoslovilo.
jankub
23.01.12,13:28
Vceli vosk je fajn.akurat ze chyta do zlta.
petermikuláš
23.01.12,15:17
Ok, tak si vyberte nieco z tohoto http://www.icla.sk/complex
Dal som si ten ich tvrdý olej na drevené podlahy, ktoré som prerábal a neviem si vynachváliť. Tu je link http://www.icla.sk/index.php?page=10&type=blogger&id=3&blog=198
Tento olej je určený pre povrchovú úpravu dreveného nábytku a podláh. Na dreve vytvára povrch, ktorý je:


priedušný,
vysoko mechanicky zaťažiteľný - má zvýšenú odolnosť voči obrúseniu a poškrabaniu
má zvýšenú odolnosť voči vode a chemikáliám
s otvorenými pórmi
je vyrobený z prírodných surovín
vyhovuje normám DIN 53160 – EN 71/T3
olej má príjemnú vôňu
je plne biologicky odbúrateľný
má vysokú penetračnú schopnosť

a neskutočne pekne vonia, bez akýchkoľvek syntetických prísad. Je aj na detské hračky aj do potravinárstva.
marleau
23.01.12,17:55
Co vsetko je nezdrave na stavbe to je na knihu alebo prinajmensom casopis .Tatransky profil sa mi nepaci uz len koli skare ktora je pri spoji okrem toho predava sa len uzka sirka nejako ma to neoslovilo.
Dá sa kúpiť aj širší,resp. dať si urobiť na objednávku a rozmerom miestností prisposobiť dĺžky profilových dosiek.
jankub
23.01.12,18:27
Viem ze sa da kupit a objednat aj sirsi ale je tam riziko ze sa skruti.
jankub
23.01.12,18:37
Ano viem ze na objednavku ti spravia cokolvek ale nezabudajme cim sirsia tym vacsie riziko ze sa zacne krutit.
marleau
23.01.12,18:37
Treba správne nabíjať.
jankub
23.01.12,18:59
Nevylucujem.Dat si to robit na objednavku nieje lacny spas.
miax
25.01.12,20:21
hmmm, na strop vravis... dobry napad. ja som plavajucu lepila na steny. ked odratam cenu omietky, ktoru som usetrila, tak to vyslo skoro zadarmo :) na lepenie som pouzila mammut glue. prihodila by som aj par inspiracnych fotiek, ale zatial som sa tu nerozkukala, tak neviem ako..
miax
26.01.12,09:28
..uz viem ako! je to velmi prakticke, aj pekne, aj sa to lahko robi. (na tej prvej fotke lezim, keby ste zacali premyslat nad tym, preco som stavala tvarnice na vysku ;) )
alltracboy
26.01.12,09:33
omietka sa ale dava aj z inych dovodov ako iba prekryt tehly. Aj ked vyrobcovia tehal toho popisu v letakoch, omietka je to co vam reguluje mikroklimu v dome. Pasivne domy ktore maju prakticky parozabrany z vnutra, musia mat aj rekuperaciu alebo riadene vetranie aby sa tam dalo existovat.
petermikuláš
26.01.12,09:36
...ľudia moji no ja mám normálne dosť...jeden chce dať plávajúcu podlahu na strop, ďalšia to lepí na steny...
možno by sa s tým dal obložiť aj bazén, príp. použiť tú plávačku ako vonkajšie kontaktné zateplenie, urobiť vnútorné priečky v dome ....
....ja dnes asi fakt nechápem....do kelu kde na tie nápady chodíte
alltracboy
26.01.12,09:38
podstane je sa vynajst.. pri cene tej podlahy ju moze za par rokov dat prec a porobit omietky
miax
26.01.12,09:58
pod tou plavajucou by ta omietka toho aj tak vela nenaregulovala. ale az ju raz dam dolu, tak potom moze omietka dostat svoju sancu. co to trepem?! az ju raz dam dolu, tak tam nalepim dalsiu, vyzera to faakt dobre! :) ale to celych miestnosti (okrem wc) by som to nedavala. asi by som sa citila ako v drevenej skatuli.
Ferdosondo
26.01.12,10:18
Kam sa na nás hrabú Rusi so svojimi kobercami na stenách.
Plávajúca podlaha na schody je už dosť veľká ujovina, ale dať ju na strop, tak to je už iný level.
sisima
26.01.12,10:44
Ferdosondo
prave som to chcela spomenút... koberec na stene, aj u nás je toto este vidiet... len nechápem ako ho vysávajú... ehm asi ako spiderman...
kazdemu sa nam paci nieco ine, ale pri tejto teme som sa vydesila...
petermikuláš
26.01.12,11:30
re: "kazdemu sa nam paci nieco ine, ale pri tejto teme som sa vydesila... "
presne takto som to chcel povedať
marleau
26.01.12,12:05
omietka sa ale dava aj z inych dovodov ako iba prekryt tehly. Aj ked vyrobcovia tehal toho popisu v letakoch, omietka je to co vam reguluje mikroklimu v dome. Pasivne domy ktore maju prakticky parozabrany z vnutra, musia mat aj rekuperaciu alebo riadene vetranie aby sa tam dalo existovat.
Nemusia.A zas ti budem oponovať.Prečo nám to stále funguje aj bez rekuperácií aj riadených vetraní?A parozábrana je dobre urobená,tomu ver.A nepíš,že rýpem,len ti oponujem,pretože moje skúsenosti mi hovoria niečo iné ako tvoje tvrdenia,ktoré nemáš overené v praxi.
pavol54
26.01.12,12:18
hmmm, na strop vravis... dobry napad. ja som plavajucu lepila na steny. ked odratam cenu omietky, ktoru som usetrila, tak to vyslo skoro zadarmo :) na lepenie som pouzila mammut glue. prihodila by som aj par inspiracnych fotiek, ale zatial som sa tu nerozkukala, tak neviem ako..To si zrovna mohla obiť fóliou ani para ani prd neunikne.
arizona
26.01.12,13:42
alltracboy
26.01.12,14:38
Nemusia.A zas ti budem oponovať.Prečo nám to stále funguje aj bez rekuperácií aj riadených vetraní?A parozábrana je dobre urobená,tomu ver.A nepíš,že rýpem,len ti oponujem,pretože moje skúsenosti mi hovoria niečo iné ako tvoje tvrdenia,ktoré nemáš overené v praxi.sef ma montovany dom a vravel ze ked vypne rekuperaciu za hodinu je tam dusny vzduch.
marleau
26.01.12,14:41
sef ma montovany dom a vravel ze ked vypne rekuperaciu za hodinu je tam dusny vzduch.
Jedna baba povedala.
alltracboy
26.01.12,14:47
myslim ze radsej budem verit cloveku ktoreho poznam 12 rokov ako nejakemu monterovy montovanych domov co samozrejme kvoly reklame na montovany dom neda dopustit.. ale mozno to bude tym, ze nema super mega montovany drevodom od teba. Alebo tie tvoje musia poriadne prefukovat.
alltracboy
26.01.12,14:48
inak mam rad zaslepenych ludi.
marleau
26.01.12,14:51
ty si riadny mongol
alltracboy
26.01.12,14:55
neviem preco, ale tvoje komenty ma absolutne nezaujimaju... mozno preto ze 99% su bludy ktore pre na nemaju ziadnu cenu. Nech si ten coto bude citat kludne vyberie ci da na to co pisem ja z pocutia, alebo na tvoje skusenosti. Nemusim byt ziaden genius aby mi bolo jasne, ze v igelitovej bedni asi nebude nejak super vzduch po nejakom case. Aj v murovanom.
marleau
26.01.12,15:22
Sa smejem na tebe poriadne.A na tvojej gramatike....
alltracboy
26.01.12,15:41
no ked nemas argumenty ta sa kludne smej na gramatike. skoda ze ma nevidis, mozno by si si mohol robit zarty aj z ucesu alebo oblecenia :D
jankub
26.01.12,19:39
Uplne normalna vec dajaky pako to nazval plavajuca podlaha a my vsetci sa ideme teraz opicit a davat to na podlahu .Ja fakt nechapem preco by to mal byt az taky problem.V inych statoch to pouzivaju aj na strop aj na steny uplne normalne .Nechapem co s toho kazdy roby taku traumu.
jankub
26.01.12,19:41
No mne sa to paci.
jankub
26.01.12,19:47
No prosim myslim si ze keby si v tom Rusku zil -a tak ti to pride uplne normalne ze tam tie koberce su .
nivl1
26.01.12,21:56
ahoj ja som dal plavajucu podlahu na schody na cela dlazbu vyzera to super ,a za tie peniaze co pytaju za drevom oblozene schody mi to stalo.
marleau
27.01.12,05:21
ahoj ja som dal plavajucu podlahu na schody na cela dlazbu vyzera to super ,a za tie peniaze co pytaju za drevom oblozene schody mi to stalo.
Tak si zmerajte čas,ako dlho to tam vydrží ako nové.Neviem,ako často sa u vás chodí po schodoch,ale po málo rokoch bude laminát vyšúchaný,nebude pevne držať a čo ja viem čo.Koľko ho tam už máte?
Ferdosondo
27.01.12,05:24
No prosim myslim si ze keby si v tom Rusku zil -a tak ti to pride uplne normalne ze tam tie koberce su .
Presne tak, ani zemľanke by som sa nedivil, ak by som žil v Rusku. Ale chvalabohu bývam tu, tak ma ani nenapadne dať koberce, plavajúcu podlahu a iné "špeciality" na steny a strop.
Ak sa to však niekomu páči, tak nech si to kľudne dá. Veď bývať tam bude on.
marleau
27.01.12,06:05
Laminát neodporúčam ani na podlahy.Ak chcel niekto poradiť,rady dostal,ak je tvrdohlavý a chce to tam mať,nech má a nech sa teda nepýta.
...a zas som neporadil,zas som nepridal duchaplný príspevok,zas budem tŕňom v oku skupine amatérov,ach jaj...asi si urobím druhú priemyslovku,keď jedna mi je málo proti kuchárom na stavbe....
alltracboy
27.01.12,07:23
no ja tiez neodporucam laminatove podlahy a obklady schodov. v tom sa zhodneme.. mramor z Pietrasante bude predsa len o nieco lepsi. Myslim ze moja rada je minimalne tak dobra ako ta tvoja.. a to ani nemam priemyslovku.
jankub
27.01.12,09:22
Skusme to prirovnak ku prackam radsej si kupim lacnejsiu s programom ktory budem vyuzivat a ked sa pokazi kupim novu a nie 20 rokov budem davat opravovat stale tu istu ktora ma stoji omnoho viac hlavne ze je natrepana programami ktore vobec clovek nevyuzije.Proste ked sa mu ta podlaha znepaci da si tam koberce alebo nieco ine .
jankub
27.01.12,09:27
No trosku je to na zamyslenie nie vsetko je tak ako ta v skole naucia ja sice kuchar na stavbe niesom ale tiez nerobim to na co mam skolu (to asi malokto).
marleau
27.01.12,09:45
Preto to tak na Slovensku vyzerá.Preto každý chodí na Poradu.Preto nikto nikomu nedoveruje.
A nestačí mať len dané vzdelanie,ale mať z neho aj niečo v hlave,tá práca ťa musí baviť,nie len živiť.
K téme:v stavbárčine sa nedá uvažovať tak,ako ty s práčkou.Tu sa dajú použiť materiály a postupy,ktoré máš na celý život,tak načo ich meniť a opravovať?
jankub
27.01.12,10:02
...
jankub
27.01.12,10:07
tak si to pekne pokukajte pre tych menej chapavych tym drevenym hore okrem ineho na popise vyrobku pisu ze je tato plavacka ekologicka a lahko rozlozitelna v prirode .To len tak mimichodom co tu maju problem ake chemikalie to vypusta ;)
sisima
27.01.12,10:15
ja som si vyberala práčku podľa spotreby energie a vody, veľkosti bubna a otáčok, až potom značku a cenu...
Slováci sú šikovní, preto každý zabŕdame do všakovakých remesiel a radi sa realizujeme na svojich stavbách, či bytoch ;) tak sa realizujme...
nám sa páči drevo, nie imitácia dreva, tak sme zvolili v dome drevo (podlahy aj schody), ak sa inému páči niečo iné, tak nech si to dá, ... len by tu nemusel ostatných presviedčať o tom aký je ten jeho nápad skvelý... lebo pre vacsinu nie je... a s tým treba rátať.
Zdravé na tomto svete už nie je nič!
a vobec nebudem presviedčať niekoho, aby si krb obložil žulou, lebo ja som si dala žulu a žula je úžasná a v porovnaní s mramorom sa nešpiní, nemastí,nenarúša sa štruktúra, kľudne nech si ten krb obloží MDF doskou či inou pracovnou doskou s imitáciou kameňa, lebo aj toto ľudia bežne robia... drevo na strope je podľa mňa dávno out...
jankub
27.01.12,10:20
Asi na to ze trh ponuka stale nieco nove lepsie a lepsie tak preco na cely zivot ???
jankub
27.01.12,10:25
ja som si vyberala práčku podľa spotreby energie a vody, veľkosti bubna a otáčok, až potom značku a cenu...
Slováci sú šikovní, preto každý zabŕdame do všakovakých remesiel a radi sa realizujeme na svojich stavbách, či bytoch ;) tak sa realizujme...
nám sa páči drevo, nie imitácia dreva, tak sme zvolili v dome drevo (podlahy aj schody), ak sa inému páči niečo iné, tak nech si to dá, ... len by tu nemusel ostatných presviedčať o tom aký je ten jeho nápad skvelý... lebo pre vacsinu nie je... a s tým treba rátať.
Zdravé na tomto svete už nie je nič!
a vobec nebudem presviedčať niekoho, aby si krb obložil žulou, lebo ja som si dala žulu a žula je úžasná a v porovnaní s mramorom sa nešpiní, nemastí,nenarúša sa štruktúra, kľudne nech si ten krb obloží MDF doskou či inou pracovnou doskou s imitáciou kameňa, lebo aj toto ľudia bežne robia... drevo na strope je podľa mňa dávno out...to s tou zulou je dobra myslienka budem nad tym uvazovat
sisima
27.01.12,10:32
ja s ničím nerátam na celý život, ale zo skúseností, napríklad ked dlažba tak kvalitný gres, keď ker.obklady tak hrubé, talianské a nadčasové... konkrétna značka s kt. sme nadmieru spokojní, sprchovací kút - ten najlacnejší, neznášam ked je na nom vidiet akékoľvek opotrebovanie, jeden sme uz menili... šikovný manžel rozbil dvierka, lebo som ho chcela poriadne vyčistiť ;)))) pri stavbe domu sme rátali že snáď zo 10 rokov budeme so všetkým spokojní... po 4 rokoch so všetkým sme... no v tej dobe bolo aj dost tazké nájst a vybrať niečo nadčasové a za rozumnú cenu (nemyslím najlacnejšie, ale niečo čo stojí za to) terab by sme najradšej stavali dom nový a ultra moderný celý projekt presne podľa naších divokých predstáv a moja najdivokejšia - zelená strecha, kto nepozná tak namiesto strechy rastlinná výsadba a gigantická výsadba v záhrade a gigantické bio kúpacie jazierko...:)))
sisima
27.01.12,10:33
stačí sa opýtať dobrého kamenára, kt s tým má skúsenosti ;)
marleau
27.01.12,12:16
nerátam na celý život...
každý sa ma spýta,koľko vydrží drevostavba,keď spomeniem,že sto rokov určite,tak povie,že to je málo,no o sto rokov tam nebudú bývať už ani jeho deti,to si ani neuvedomí,že aj on nechcel bývať v dome a to už po rodičoch bez opravy a boli to murované domy.
tak chcete to na celý život alebo nie?chcete to zdravé alebo nie?
bjuty smis
27.01.12,12:28
marleau,
a skúsil si predať dva úplne rovnaké domy 20 ročné, v rovnakej lokalite, jeden murovaný, druhý skladačku z drovetriesky alebo nie ?
skúsil si si dať oceniť 2 rovnaké , 40 ročné domy, jeden murovaný, druhý montovaný, alebo nie ?
marleau
27.01.12,12:40
marleau,
a skúsil si predať dva úplne rovnaké domy 20 ročné, v rovnakej lokalite, jeden murovaný, druhý skladačku z drovetriesky alebo nie ?
skúsil si si dať oceniť 2 rovnaké , 40 ročné domy, jeden murovaný, druhý montovaný, alebo nie ?

Nechápem,čo tým chceš naznačiť?
alltracboy
27.01.12,13:07
ze su montovane domy predrazene? no videl som aj inzerat na okal.. ten bol za rozobratie a odvoz :D
marleau
27.01.12,13:23
Okály sú šmejdy,horšie,ako murované domy.V čom sú drevodomy predražené?
Oliwa
27.01.12,13:44
to s tou zulou je dobra myslienka budem nad tym uvazovat
mimotemy Ja nie, to prenechám pozostalým :D... Nemôžem si pomôcť, vo mne slovo žula evokuje predstavu cintorína :rolleyes:... Alebo slovného spojenia "krava žula..." :) Sorry, nedalo mi... ;)
marleau
27.01.12,16:34
Ani jeden neodpovie?
bjuty smis
27.01.12,19:21
ohánaš sa tu životnosťou tvojích domov 100 rokov....kde si môžem pozrieť 100 ročné domy postavené tvojou fy ?????????????????
tvojou technologiou ???????????????
ked som bol v ríme, bolo ich tam plno 2000 - ročných.......
akú dávaš - alebo predpokladáš - nemyslím osobne teba , alebo tvoju fy - životnosť presne takému murovanému a montovanému domu - postavenému za cca rovnakú cenu ?????????
ak sú náklady cca rovnaké a životnosť niekolko násobne dlhšia, je podla teba to isté ?
sisima
27.01.12,20:24
mimotemy Ja nie, to prenechám pozostalým :D... Nemôžem si pomôcť, vo mne slovo žula evokuje predstavu cintorína :rolleyes:... Alebo slovného spojenia "krava žula..." :) Sorry, nedalo mi... ;)

tak to si z tej žuly veľa nevidela :D žulu na pomník si nemôze dovolit hocikto... ;) kukni do googla, mozno ta tiez nadchne... a mozno aj nie...
marleau
28.01.12,12:54
ohánaš sa tu životnosťou tvojích domov 100 rokov....kde si môžem pozrieť 100 ročné domy postavené tvojou fy ?????????????????Trápny argument.Ytongové,porfixové stavby stoja už 100 rokov,preto ich obhajuješ.....
tvojou technologiou ???????????????nie mojou,technológiou na báze dreva.
ked som bol v ríme, bolo ich tam plno 2000 - ročných.......menil by si ho za nový?
akú dávaš - alebo predpokladáš - nemyslím osobne teba , alebo tvoju fy - životnosť presne takému murovanému a montovanému domu - postavenému za cca rovnakú cenu ?????????Minimálne rovnakú.Nepoznám dovod,prečo by mal drevený menej vydržať.Koľko domov len po druhej svetovej vojne sa nezbúralo??Všetky potrebujú minimálne opravu.Koľko dreveníc stojí 200 aj 300 rokov?A to nemali technológiu ochrany dreva ako dnes.
ak sú náklady cca rovnaké a životnosť niekolko násobne dlhšia???? - keby aj,neverím,že tvoje deti sa uspokoja s domom,ktorý postavíš ty,nech je z čohokoľvek., je podla teba to isté ?

A čo kuchynská linka od zmrzlinára,drží,drží??
bjuty smis
28.01.12,13:16
marleau, čím dalej mám pocit, že sem nechodíš radiť, ale hádať sa....
kde tu obhajujem ytonga a porfix ?
čo by som menil za nový ? 2000 ročný palác v ríme za tvoju búdu ?

ja sem nechodím preto, aby som si liečil komplexy, takže nebudem na tvoje pixoviny reagovať...želám ti vela štastia, ked si tu zatial nikoho nechytil...
a stou kuchynskou linkou , to ako čo má znamenať ? robíš reklamu žilinskym podnikatelom ? a ty si odkial ?
marleau
28.01.12,13:31
marleau, čím dalej mám pocit, že sem nechodíš radiť, ale hádať sa....ja sa nehádam,argumentujem,každá veta je svojim sposobom rada,čítajú to aj iní ľudia,nie len tí,čo sú nahučaní predsudkami....
kde tu obhajujem ytonga a porfix ?
čo by som menil za nový ? 2000 ročný palác v ríme za tvoju búdu ?ako dobre tomu rozumieš...

ja sem nechodím preto, aby som si liečil komplexy .vyzerá to tak..., takže nebudem na tvoje pixoviny reagovať a zakaždým reaguješ...želám ti vela štastia, ked si tu zatial nikoho nechytil...nepotrebujem tu nikoho chytiť,stačí,že teba chytili...
a stou kuchynskou linkou , to ako čo má znamenať ?že zo mňa sa smeješ a sám.... robíš reklamu žilinskym podnikatelom ? čo mám s nimi ja? a ty si odkial ?:Dmarleau je zo San Jose Sharks,center,číslo dresu 12...:D

Nekritizuj,čomu nerozumieš.
bjuty smis
28.01.12,14:06
čomu nerozumiem ? tvojej chorobe ? a čo ma chytili ? že primitív z tvojho rodiska kradne a klame zákazníkov ?
nie je to tvoja starosť, nemusíš tu zo seba robiť škodoradostného*****, ale ked ťa to zaujíma, tak pána filipoviča čaká v najbližších dňoch návšteva za soi, daňového úradu, lebo mi doteraz neposlal fa a peniaze zhrabol a list od právnika mu už išiel...
teba chytili :)))

si ešte lepší, ako som si myslel....nepotrebujem nikoho chytiť, to len tak tu denne hádžem udičky.....:))))
marleau
28.01.12,14:42
Čo mám spoločné s niekým zo Žiliny?Ja tu spomínam tvojich rodákov?Čo mňa po Filipovičovi,pošli na neho pre mňa za mňa aj vojská NATO.JA TU NIKOHO NECHYTÁM,EŠTE RAZ TI OPAKUJEM.Ak sa nájde zákazník,budeš prvý,komu dám vedieť.Založím tému s poďakovaním Porade.Ešte som tu od nikoho nepýtal peniaze a už som som čo-to porátal,popísal.Viem,je to o radení,tak to beriem aj ja,tak nepíš,že tu lovím zákazky.
bjuty smis
28.01.12,15:03
chlapče môj, s tebou je to ešte horšie, ako som si myslel...v jednom príspevku sa opýtaš :
A čo kuchynská linka od zmrzlinára,drží,drží??
a ked ti odpoviem, rozčuluješ sa, že čo ťa je po tom....ak si to čo porátal, tak ok, to beriem, o tom je porada...a nie o tom, že ked sa človek opýta na neseriozneho dodávatela, tak to škodoradostne komentovať.....
marleau
28.01.12,15:06
To bola reakcia na tvoju drevenú búdu apod.,ja som tvoju robotu dovtedy nikde nezhadzoval,všade píšem skúsenosti,poznatky,svoje názory.Na nikoho som nezaútočil.Zhadzujete tu drevodomy,pritom o nich viete veľké kulové.
bjuty smis
28.01.12,15:13
zasa zle, zle...
ked som išiel stavať, dosť dlho som váhal medzi drevodom a murovaným, takže to čo o tom viem(pobehal som aj pár výstav a ukážkových domov)...-iste nie tolko, ako ty, ale ja sa tým neživím..len že všetky ponuky som mal drahšie, ako na murovaný a vo svete je to naopak....a prosím, ťa - ukáž mi jeden môj príspevok, kde ja zhadzujem drevodomy...jediné, čo im já vyčítam je vysoká cena...ja by som išiel do drevodomu, keby mal cenu max. tých 60-70% murovaného domu..
marleau
28.01.12,15:19
Neviem,prečo by cena drevodomu mala byť nižšia,ak sú vstupné náklady porovnateľné s murovaným domom.