220870
23.01.12,12:33
Xanti
23.01.12,11:36
http://s.ytimg.com/yt/img/meh-vflQF1ybI.png
Toto video je súkromné.
Je nám to ľúto.

Aj Vám to ukazuje ked kliknete na link v zadaní?
buchač
23.01.12,11:40
Nie ....

Pád strechy štadióna v Námestove - TV Oravia

...taky " hezký "...
220870
23.01.12,11:42
Už ho zosúkromničili.Určite pozerajte dnes večer správy bol tam komplene natočný pád stropu na zimnom štadióne počas tréningu žiakov.Stihli ujsť nikomu sa našťastie nič nestalo.Vyzerá to tak ,že sa druhykrát narodili všetci čo tam boli.

http://orava.sme.sk/c/6228111/v-namestove-sa-zrutila-na-trenujuce-deti-strecha-stadiona.html

Už to ide!!!
(http://orava.sme.sk/c/6228111/v-namestove-sa-zrutila-na-trenujuce-deti-strecha-stadiona.html)
Xanti
23.01.12,11:44
No sila,
fakt... naozaj šťastie že sa nikomu nič nestalo.
marleau
23.01.12,11:48
Aj pre takúto vec upozorňujem ľudí,čo chcú krov,nech sa nedržia zápalkových prierezov ale dajú silnejší prierez.
Som toho názoru,že skor či neskor príde počasie ako teraz,napadne viac mokrého snehu a ešte do toho naprší,možno sa to nestane,možno raz za 15 rokov,ale čo potom?
O práci montérov sa nevyjadrujem,nepoznáme okolnosti.
220870
23.01.12,11:55
Posledná skúsenosť s "oravastav",z Čachtíc..Mzda 2,30 €na hodinu spali v tej zime na stavbe na polystyréne.Robili prístrešok,výsledný efekt škoda slov.Nevedeli sme či sa máme tých chlapom smiať ,alebo ich ľutovať.
marleau
23.01.12,12:05
Raz mi to išlo,potom už nie.
Xanti
23.01.12,12:08
No i mne raz šlo a teraz už nejde ... :(
Zase vypisuje súkromné video.
220870
23.01.12,12:09
Asi je to preťažené.
Ferdosondo
23.01.12,13:05
A dotrénovali.
220870
23.01.12,15:45
Zatiaľ len prerušili tréningy na tento týždeň.
marleau
23.01.12,16:19
Hala nebola vraj skolaudovaná,hlavne,že do nej pustili deti.
Ferdosondo
24.01.12,06:46
Vraj si už požiadali o zmenu názvu firmy na OPRAVSTAV.
220870
24.01.12,07:20
a skončia akoLeopoldovskábasa-stav.No aspoň im tu basu môžu dať trochu do richtigu.
miax
25.01.12,20:03
wow, asi ratali s tym, ze globalne oteplovanie bude napredovat rychlejsie. ked som sa na stavbe dostala ku krovu, tak som volala projektantovi, ci tam naozaj stacia take tenke kliestiny (5cm), ked je rozpatie cez 9 metrov. a este ze ma chybu vo vykaze reziva, ze je tam iba polovica krokiev. normalne bol oprskly a urazene ma odbil, ze je to v poriadku, ze take domy stoja uz roky a ze ziadna chyba tam neni. pozrela som sa teda znovu, spytala som sa dodavatela dreva, ci to vidi inak a fakt ich bola iba polovica. tak som pre istotu objednala hrubsie aj sirsie. teraz vidim, ze asi nebudem uplne paranoidna... ;)
marleau
26.01.12,06:14
Na rozpätie cez 9 metrov dať hambálkový krov znamená,že projektant bol lenivý,lebo pri stolicovom by musel navrhnúť vnútorný nosný systém podkrovia a aj o málinko zložitejší krov.Nespomenuli ste typ strešnej krytiny,no ja predpokladám vždy škridľu.
220870
26.01.12,07:03
A nezabudnúť ,že raz tu nakydá 1 m mokrého snehu.To budú mať tesárske firmy roboty.Z popadaných striech.Naši projektanti projektujú ,ako keby sme stavali na rovníku.Málokto z tých šetrivých si pripustí že vietor vyfúka sneh z jednej strany sedlovej strechy na druhú .Možno bude treba, aby to najskôr niekoho zahlušilo ,až potom začnú brať statikom a projektantom pečiatky.
miax
26.01.12,09:22
strecha ma maly sklon (20st), takze podkrovie je neobytne ..resp. bude. a ano, je tam betonova skridla. aj ked som ten krov trosku posilnila, tak v zime, ked bude vela snezit, budem mat o strechu oprety rebrik a nachystanu lopatu. ...to ta moja paranoja ;)
ivustek
26.01.12,09:35
takto: bola som na tom mieste včera. Strecha a krov sú absolutne vporiadku. Zvonka nič nenasvedčuje tomu, že sa tam niečo udialo. Spadli podľady v hale a mám také informácie/hoci tiež len z druhej ruky/, že problém bol v izolácii a odvetrávaní. Že to nejak namoklo z výparov v hale...... Strecha fakt nie je poškodená. Tak nepredbiehajme, počkajme, až sa to riadne prešetrí.
Ferdosondo
26.01.12,10:24
takto: bola som na tom mieste včera. Strecha a krov sú absolutne vporiadku. Zvonka nič nenasvedčuje tomu, že sa tam niečo udialo. Spadli podľady v hale a mám také informácie/hoci tiež len z druhej ruky/, že problém bol v izolácii a odvetrávaní. Že to nejak namoklo z výparov v hale...... Strecha fakt nie je poškodená. Tak nepredbiehajme, počkajme, až sa to riadne prešetrí.
Je dosť možné, že nedali paronepriepustnú fóliu. "Ušetrili"
chandler
26.01.12,11:46
wow, asi ratali s tym, ze globalne oteplovanie bude napredovat rychlejsie. ked som sa na stavbe dostala ku krovu, tak som volala projektantovi, ci tam naozaj stacia take tenke kliestiny (5cm), ked je rozpatie cez 9 metrov. a este ze ma chybu vo vykaze reziva, ze je tam iba polovica krokiev. normalne bol oprskly a urazene ma odbil, ze je to v poriadku, ze take domy stoja uz roky a ze ziadna chyba tam neni. pozrela som sa teda znovu, spytala som sa dodavatela dreva, ci to vidi inak a fakt ich bola iba polovica. tak som pre istotu objednala hrubsie aj sirsie. teraz vidim, ze asi nebudem uplne paranoidna... ;)

najdolezitejsie na tom krove je spojenie kliestin a krokvy - treba ich spajat ocelovymi zachytkami, buldog napriklad, jeden spoj kliestina krokva musi udrzat taku silu ako keby si tam zavesila auto.
marleau
26.01.12,12:02
najdolezitejsie na tom krove je spojenie kliestin a krokvy - treba ich spajat ocelovymi zachytkami, buldog napriklad, jeden spoj kliestina krokva musi udrzat taku silu ako keby si tam zavesila auto.
To je pravda,ale pri nízkom sklone,v podmienkach Slovenska,rozpon nad 9 m,no neviem.Priečky sú tam na položenie stredových väzníc.
Ono ja netvrdím,že to padne,to nie,ale inak sa to správa ako pevnejšia stolicová konštrukcia.
ivustek
26.01.12,12:56
Tak dnes mám takú info, že izolácia bola suchá- v poriadku. Podhľady boli z nejakého plechu a postupným vyparovanín v hale sa na nich usádzal ľad, vraj tam bola poriadna hrúbka namrznutého ľadu. Takže podhľad sa zrútil pod váhou ľadu. A hala bola pravdepodobne naozaj neskolaudovaná. Otvorenie sa síce konalo.
chandler
26.01.12,13:18
to s tym ladom znie dost pravdepodobne
220870
26.01.12,13:32
Na videu je vidieť že pred pádom plechov zo stropu padali kusy ľadu.Niečo nebolo v poriadku niekde chyba bola.
marleau
26.01.12,14:43
Asi prebehli rolbou po strope.....