JT10
23.01.12,13:36
Brý deň.

Potrebujem poradiť.
Mám viac riadkov, kde je evidencia dochádzky pracovníkov.
príklad:
A1-osobné číslo B1-"JANKO" C1 až AD1 sú údaje z dochádzky
A2-osobné číslo B2-"PETER" C2 až AD2 sú údaje z dochádzky
atď.

Na záver mám sumár, ktorý údaje dochádzky sumarizuje. Potrebujem, aby v tom sumáre boli závislé na osobnom čísle človeka, nie na pozícii riadku, v ktorom je zapísaný. Je to pre prípad, že poradie pracovníkov zamením.

Ďakujem pekne za pomoc.
kolinany
23.01.12,14:09
asi by bolo najlepsie ten subor vidiet .. pretoze neviem ake sumare tam su .. mozno staci uprava vzorcov, mozno nejaka kontingencna tabulka ..
RL
JT10
24.01.12,07:26
Takže:
Mám asi 30 ľudí v 12 mesiacoch. Potrebujem dosiahnuť, že keď v marci poprehadzujem poradie ľudí, aby sa mi údaje v sumáre priradili k správnemu človeku. Nie podľa toho v akom riadku je uvedený, ale podľa nejakého identifikačného znaku (napr. osobné číslo).
V prílohe sú len príklady január, február a sumár...
Vďaka za každú radu...
PaloPa
24.01.12,08:04
Takže:
Mám asi 30 ľudí v 12 mesiacoch. Potrebujem dosiahnuť, že keď v marci poprehadzujem poradie ľudí, aby sa mi údaje v sumáre priradili k správnemu človeku. Nie podľa toho v akom riadku je uvedený, ale podľa nejakého identifikačného znaku (napr. osobné číslo).
V prílohe sú len príklady január, február a sumár...
Vďaka za každú radu...

Po pridaní stĺpca s osob. číslom do listu SUMAR, kombináciou funkcií MATCH a OFFSET

=OFFSET(JANUAR!$A$1;MATCH(A2;JANUAR!$A$1:$A$10000; 0)+1;35)

Viď príklad

P.
sthruska
24.01.12,08:12
mimotemy

Hm, je len nerozumiem, prečo kopa ľudí chce po excel-i to, čo je určené pre databázu. Tvoja úloha je presne ten prípad.

Skúsim si odpovedať. Ľudia sú skúpi (alebo nevedia odhadnúť situáciu) a tak si kúpia iba štandard MS Office, ktorý neobsahuje Access. Potom sa nekonečne trápia. Ale sú aj embeded verzie databáz zadarmo.
PaloPa
24.01.12,08:25
mimotemy

Hm, je len nerozumiem, prečo kopa ľudí chce po excel-i to, čo je určené pre databázu. Tvoja úloha je presne ten prípad.

Skúsim si odpovedať. Ľudia sú skúpi (alebo nevedia odhadnúť situáciu) a tak si kúpia iba štandard MS Office, ktorý neobsahuje Access. Potom sa nekonečne trápia. Ale sú aj embeded verzie databáz zadarmo.

V tomto prípade určite nesúhlasím (a to som v Accesse urobil kopu programov a používam ho veľmi často, napr. správu veľkých externých databáz).

Excel zväčša (aspoň základné ovládanie) zvládne každý, s Accessom majú ľudia problémy.
Napríklad v tomto prípade (ak by chcel dosiahnuť výsledný grafický výstup ako má v Exceli)
by si musel definovať min. jednu tabuľku pre základnú evidenciu (lepšie aj s číselníkmi, napr. pracovníkov, s nastavenými reláciami),
pravdepodobne nejaké formuláre pre aktualizáciu dát (často s VBA kódom v pozadí), výberové sumarizačné dotazy, pre výstupné reporty.
Pre laika nočná mora :)

Pri práci do cca 10 tis údajov to Excel v pohode zvláda,
stačia jednoduché funkcie, sem tam nejaké makro

Palo
JT10
24.01.12,09:09
Niektorí ľudia totiž musia pracovať s tým, čo im dá zamestnávateľ, nie s čím by chceli. Ak nemáš niečo relevantnejšie ako hodnotenie softu v ktorom sa pracuje, tak kašli na to. Tu ľudia píšu lebo potrebujú poradiť. Diskusie o softe sú inde...
JT10
24.01.12,09:17
Aby som to zjednodušil. Potrebujem aby sumár v jednotlivých listoch vyhľadal podľa mena (alebo nejakého osobného čísla)
údaje a správne ich priradil. To je celé. V jednotlivých listoch môžu byť mená prehádzané úplne ľubovoľne. Potrebujem, aby mi skrátka v liste 1 našiel Janka a jeho hodnoty spočítal do bunky A1 v sumáre. Potom aby našiel v liste 2 Janka (môže byť na úplne inom riadku ako v liste 1) a jeho hodnoty spočítal do bunky B1 v sumáre atď... Malo by sa to asi riešiť nejakou vyhľadávacou funkciou, či ??? Zabudol som podotknúť, že sumár je samostatný list č. 15


Vďaka...
PaloPa
24.01.12,09:52
Aby som to zjednodušil. Potrebujem aby sumár v jednotlivých listoch vyhľadal podľa mena (alebo nejakého osobného čísla)
údaje a správne ich priradil. To je celé. V jednotlivých listoch môžu byť mená prehádzané úplne ľubovoľne. Potrebujem, aby mi skrátka v liste 1 našiel Janka a jeho hodnoty spočítal do bunky A1 v sumáre. Potom aby našiel v liste 2 Janka (môže byť na úplne inom riadku ako v liste 1) a jeho hodnoty spočítal do bunky B1 v sumáre atď... Malo by sa to asi riešiť nejakou vyhľadávacou funkciou, či ??? Zabudol som podotknúť, že sumár je samostatný list č. 15


Vďaka...

ale veď som ti odpovedal, viď príspevok č.4
P.
JT10
24.01.12,10:03
Študoval som to a skúšam to aplikovať na tých 30 ľudí. Ale vyzerá to, že to funguje. Chcem dojsť na princíp. Díky moc za pomoc PaloPa.
PaloPa
24.01.12,10:11
... Chcem dojsť na princíp ...

Princíp je jednoduchý:
- MATCH nájde číslo riadku s daným osob. číslom
- OFFSET vráti hodnotu bunky x riadkov a y stĺpcov od bunky, ktorú zvolím ako "kotevnú"

Vzorec treba upraviť pre jednotlivé mesiace v jednom riadku SUMAR listu,
potom len naraz skopírovať pre ostatné riadky.

P.
Gapo
24.01.12,14:49
Nechcem otvárať ďalšie zadanie, tak to dám sem.
Potreboval by som dať vedľa seba dva exely aby som mohol porovnávať obe tabuľky tak, že ich obe vidím a nemusím prepínať. Ide to????
PaloPa
24.01.12,17:08
Nechcem otvárať ďalšie zadanie, tak to dám sem.
Potreboval by som dať vedľa seba dva exely aby som mohol porovnávať obe tabuľky tak, že ich obe vidím a nemusím prepínať. Ide to????

V XL 2003: hl.menu - Okno / Usporiadať
v XL 2010: záložka Zobraziť / Usporiadať všetko