jolokolo
23.01.12,18:03
Zdravím Vás, potreboval by som poradiť. Prerábame byt, a v kúpelni máme sprchový kút, v podstate 3 steny + dvere, chceme komplet obložiť dlažba + obkladačky. Na jednej stene sprchy však musím urobiť dvierka do stúpačky - šachty ktoré sa budú dať obložiť obkladom a musia byť vodotesné aby mi pri sprchovaní cez ne nepretekala voda. Stretol sa už niekto z Vás s takýmto problémom, alebo by mi niekto vedel poradiť ako na to? Na internete som našiel dvierka alebo rámy s doskou, ktoré sa dali obložiť no žiadne z nich neboli vodotesné. Neviem také nájsť, ani informácie s riešením podobného problému.
lapejko
23.01.12,20:51
Presne kvôli tomuto ťaháme vodu k vodomerom do kuchyne alebo na opačnú stranu kúpelne...
sito
09.07.12,17:53
To bude plaču, keď sa budú meniť stúpačky. :mee::mee::mee:
janjanov
04.10.13,15:38
Daný problém s vodotesnými šachtovými dvierkami v kúpeľni či vecku je pre teba vyriešený do detailu na tomto linku, kde ponúkajú vodeodolné šachtové-revízne dvierka z cetrisovej dosky http://www.kupelnesk.sk/sk/3598/e-shop-kupelnesk-dvere/dvierka-do-stupaciek-bytjadier/neviditelne-dvierka-zavrz-pod-obklad-do-stupaciek-bytovych-jadier-a-sachtovy-revizny-otvor/index.htm
Peggynka
04.10.13,16:02
tomas9999
04.10.13,18:14
U nás sa o tom hovorí už dlho, ale neviem si predstaviť ako by to robily, a kde by na to vzali peniaze!
lapejko
04.10.13,19:16
tieto dvierka nie sú ani náhodou vodotesné, Cetris doska vie krásne napučať od vody...dodávateľ doporučuje tmeliť obvod silikónom čo asi nie je šťastné riešenie pri dvierkach k meračom...POZOR !!!

Pre dokonale estetický zážitok z vytvorenia neviditeľných dvierok pre šachty a
stupačky vo WC alebo inom priestore, D O P O R U Č U J E M E "neviditeľnú" špáru
prešpárovať s protiplesňovým silikónom vo farbe použitej špárovky.
julysak
04.10.13,19:42
vieš v tom máš hneď aj daň z blbosti

PS
a čo tak jednoducho dať rev, dvierka mimo sprchový kút ?????????????????????????????????????????????????? ???????????????
lapejko
04.10.13,19:45
ani nie, kanál meníme za PP HT štandardne a k rúram vodoinštalácie nechávame skrytý otvor debnený sadrokartónom...stačí preklopať a VYKOPAŤ.
janjanov
28.10.13,10:11
Nedalo mi to a tak som si "vodotesné" dvierka z cetrisu objednal a dnešným dňom aj namontoval a sám! Cetris je tu skutočne použitý, avšak z vnútornej strany šachty a teda v nijakom prípade tu neprichádza cetris do kontaktu s vodou či vlhkosťou (rovnako ako merače a elektrický rozvod v jadre). Podľa návodu som nalepil na dvierka obkladačky, zašpároval a aj presilikónoval. Dvierka mám vo výške asi 120 cm, pri sprchovaní pozorujem koľko vody skutočne dopadne na tieto dvierka a je to zanedbateľné minimum.... aj keby som ich nesilikónoval, tak v tejto výške by cez ne voda aj tak nepretiekla! Keď bude záujem pošlem aj fotku, doporučujem !, ak môžem posielam link kde sa to dá kúpiť priamo u výrobcu http://www.reviznedvierka.eu/sk/147354/e-shop-revizne-dvierka/revizne-sachtove-dvierka/neviditelne-dvierka-zavrz-pod-obklad-do-stupaciek-bytovych-jadier-a-sachtovy-revizny-otvor/index.htm