Wlq
23.01.12,20:19
Zdravim. Chcel by som sa opytat niekoho, kto ma skusenostami, s vymenou dlazby, aky typ mrazuvzdornej dlazby odporuca na dlazbu do exterieru. Viem ze vsetky by mali byt mrazuvzdorne, no ked som ich studoval podrobnejsie, su tam popisane vlastnosti ako nasiakavost, oteruvzdornost, protismykovost atd atd. Vedel by mi niekto poradit, na co by som sa mal pri kupe zamerat ? Budem to samozrejme ze konzultovat s chlapikom, kt. mi pride dlazbu vymenit, no rad by som sa o nieco obohatil este predtym, aby som s nim vedel o tom konzultovat. Dakujem za vsetky rady a nazory. A este na zaver, aky tym izolacie by ste mi odporucili pod poter, kedze sucastna dlazba na chate zateka z balkona do izby a chcel by som tom mat spravene tak, aby som s tym par rokov nemal problem. Dakujem
lapejko
23.01.12,20:10
www.schlueter.cz odkazy na Kerdi, Ditra a Ditra-Drain, je to drahé ale funguje na tom Nemecko aj USA www.schlueter.com
U nás sa stačí dobre poobzerať po nových aj rekonštruovaných balkónoch starých aspoň dva roky, na 80% už sú zatečené fľaky, alebo popraskaná škárovačka čo je prvotný symptóm konca. Tekutá lepenka na otvorených balkońoch a terasách nestačí, dlažba by malá byť svetlá a podľa možnosti gres, nie glazovaná, oplechovanie hliník a priama pokládka na stierkovaný izolant je podľa schluetrakov nevhodná, veľmi vyčítajú nevhodnú aplikáciu ich foĺie takýmto spôsobom stomixákom...www.stomix.cz
KEJKA
02.07.12,16:29
viete mi poradiť, kde by som mohla spoľahlivo kúpiť gresovú mrazuvzdornú dlažbu na schody - exteriér? Schody do domu, horná stupnica je pod strieškou, druhá čiastočne. Celkovo je to 12m2, chcela by som to využiť aj na boky- nie je podmienka.
odporúčali mi od R11 vyššie - to je drsnejšie=protišmykové.?
lovím na internete, ale vždy ma to hodí na stránky s kúpeľnovou dlažbou a z toho si vybrať neviem.
okolie BA - juh SR po Dun Stredu, to je vyhovujúca lokalita.
Kúpila som v Baumaxe jednu kachlicu na ukážku, majster povedal, že to nie je gres. Ja to nerozoznám.
a chcela by som sa zmestiť do ceny 20 EUR - ak sa dá.
lapejko
02.07.12,19:23
mám iba dobré skúsenosti s dlažbou koncernu Laselberger, konkrétne český výrobca Chlumčany, názov dlažby Kentaur. Ľahko čistiteľný povrch, aj za mokra nešmykľavý, 9 mm hrubý gres, rovný povrch a presný rozmer.