Genesis.SVK
24.01.12,10:12
Z dôvodu situácie v európe aj vo svete by som si chcel dať do poriadku svoje financie a poradiť sa s niekým kto sa do toho naozaj vyzná.

Je pradva že mám prirodzený odpor k finančným poradcom najmä typu OVB, partners group a podobne pretože v minulosti som prešiel dvoj mesačným školením v OVB a bol som hlboko sklamaný.

V skratke ak poznáte v Bratislave nejakého finančného poradcu s ktorým ste už dlhodobo spokojný tak prosím doporučte.
Genesis.SVK
25.01.12,07:40
:) teda vidim ze asi vela ludi so svojim financnym poradcom spokojnych neni ... alebo nieco take nepouzivaju
Halli
25.01.12,07:47
:) teda vidim ze asi vela ludi so svojim financnym poradcom spokojnych neni ... alebo nieco take nepouzivaju

Ja ich už obchádzam ako choleru...
Fero11
25.01.12,08:34
Co ti moze poradit financny poradca ???
V zavislosti od tvojho majetku, ci uz hmotneho, alebo nehmotneho si jeho panom ty. Poradit ti moze hocikto, ale nikto ti neda dnes ziadnu garanciu.
Myslim si, ze dokonca ani ak si das peniaze do banky na terminovany ucet, nemas garanciu vratenia ani ciastky, ktoru uklada zakon (myslim ze je to nejakych 100 000€ ) Sice zakon hovori o tom, ze banky su garantovane statom, ale je niekde v zakone napisane aj to, ze v akom casovom obdoby je povinny stat ti tvoje peniaze vratit ??
Nikto z nas nevie ako sa bude dalej vyvijat ekonomicka situacia v EU ani inde vo svete, ci mas investovat do nehnutelnosti, bytov, zlata a pod...
Ak mas dost penazi, tak investuj do predaja, resp. vyroby energie (myslim si, ze nastala doba energetiky), potrebuje ju kazdy a jej cena stale stupa. Vhodna investicia bola 2-3 roky dozadu do fotovoltaickych panelov, zastavali sa neskutocne hektare s fot. panelmi, ktore maju zivotnost 10-15 rokov, mozno aj viac. Zakon vtedy stal tak, aby to vyuzili urcite skupinu podnikatelov (napr vykupna cena za kWh cca 0,5€ a myslim, ze sa vyhli velkym papierovackam ak elektraren bola do 1MW, cize postavili niekoko elektrarni s vykonom do 0,98MW, garancia ceny vykupu elektriny je 15 rokov).
Teraz myslim, ze 1kWh stoji cca 0,3€ a nesmie sa stavat na zelenej luke, takze ziadny investor sa do toho nepusti.
Dobra investicia by bola aj do malej vodnej elektrarne, ale tam investicne naklady vo vacsine pripadov presahuju 1000 000 € (navratnost je pod 10 rokov)
Takze tak :)
Ak mas menej penazi, tak sa staraj o rodinu, nesetri na nej, dovol si aj viac, dovolenka, auto atd .... ak mas viac, ivestuj do nejakeho bytu, ktory mozes prenajimat "a casom sa ti splati" :) ak mas este viac, tak sa hod na energetiku
Genesis.SVK
25.01.12,10:05
tak neviem co mi moze poradit financny poradca ja som len chcel skusit ze s cim by prisiel ci by sa mi nieco z toho co navrhne nepacilo
micheallin
25.01.12,11:33
Pozdravujem,

ja posobim v tejto oblasti. Podobne ako Vy som si presiel roznymi spolocnostami. Pocnuct OVB a pod. Nakoniec som si vybral to, co povazujem pre klienta najuzitocnejsie.
Co akceptuje jeho poziadavky a potreby.Rozobera jednotlive veci na drobne a nic neskryva pred klientom. A nielen bohapuste buchanie IZP a KZP. :)
Rad sa stretnem a prozpravate mi aky je Vas zamer a co ocakavate. Pretoze z toho pripevku mi to nieje celkom jasne.
Pokial mate zaujem napiste mi na slovak.michalzavinacgmail.com


Pekny den
Michal
Genesis.SVK
30.01.12,18:36
bohuzial ja som nehladal niekoho kto sa odporuci sam ale niekoho koho mi niekto odporuci na zaklade toho ze s nim bol spokojny a to je dost velky rozdiel
bjuty smis
30.01.12,19:02
bohuzial ja som nehladal niekoho kto sa odporuci sam ale niekoho koho mi niekto odporuci na zaklade toho ze s nim bol spokojny a to je dost velky rozdiel
aký to máš rozdiel ? ani jedného nepoznáš :)
Ice dive
30.01.12,19:16
a čo čakáš od finančného poradcu??? najlacnejšie PZP? optimálne havarijne poistenie? výhodné životné poistenie... nedajbože podieľové fondy? alebo dobrú hypotéku?

pravdou je, že finančný poradca ti dokáže ponúknuť len bežný komerčný produkt banky/poisťovne a pod... prípadne ti nejaký broker ti vie ponúknuť investovanie na burze, čo skôr zarobí on na poplatkoch za nákup/predaj v dnešnej turbulentnej dobe... takže nejaké dvojciferné úročenie svojich peňazí na základe stretnutia s finančným poradcom nečakaj... ak chceš nejaký špeciálny prístup alebo extra zvýhodnenie tak by si mal mať napr. 165 000 € kedy by ťa banky považovali za extra VIP klienta a začali by ťi šiť podmienky na mieru a takého nájdeš v konkrétnej banke, ktorú si vyberieš...
denisamka
03.02.12,16:44
ja jedneho poznam a zatial som s nim spokojna. Ja som mu povedala svoju poziadavku a on mi ponukol niekolko alternativ a z tich som si nakoniec ja vybrala tak, aby nakoniec bolo za malo penez vela muziky ako sa hovori. Moze sem kontakt alebo do SS?
D0min0
09.02.12,19:12
Z dôvodu situácie v európe aj vo svete by som si chcel dať do poriadku svoje financie a poradiť sa s niekým kto sa do toho naozaj vyzná.

Je pradva že mám prirodzený odpor k finančným poradcom najmä typu OVB, partners group a podobne pretože v minulosti som prešiel dvoj mesačným školením v OVB a bol som hlboko sklamaný.

V skratke ak poznáte v Bratislave nejakého finančného poradcu s ktorým ste už dlhodobo spokojný tak prosím doporučte.

=D tiez mam podobne skusenosti a hladal som niekoho schopneho, kto sa mi nebude snazit pri zaujme napr. o staveb. sporenie natlacit 4 poistenia, 2 sporenia, hypoteku, kreslit pochybne investicne domceky a dalsie nezmysly :)

Mna zaujal tento clovek:

http://cmorej.blog.sme.sk/

Podla mojho nazoru, clovek, ktory nerobi pracu len kvoli proviziam. Kedze som z vychodu a on zo zapadu, tak som s nim komunikoval iba mailom.

Odporucam si precitat jeho clanky, pripadne ho kontaktovat a uvidis, ci ti sadne ;)
D0min0
09.02.12,19:18
najlacnejšie PZP? optimálne havarijne poistenie? výhodné životné poistenie... nedajbože podieľové fondy? alebo dobrú hypotéku?

Preco by toto nemal vediet sprostredkovat sikovny fin. poradca?
Ice dive
09.02.12,19:36
Preco by toto nemal vediet sprostredkovat sikovny fin. poradca?

prečítaj si čo zadávateľ požaduje... "chce dávať do poriadku svoje financie" t.j. má určitý obnos peňazí, ktoré chce zhodnotiť... a ako som písal, finančný poradca dokáže sprostredkovať len bežné retailové produkty a nie nejaké brutálne zhodnotenie ktoré by sa vymikalo bežnému štandardu... (to by nám tu behali samí boháči, a vedeli by to ponúknuť aj banky bežne na priehradkách....)
220870
09.02.12,19:54
D0min0
09.02.12,20:12
prečítaj si čo zadávateľ požaduje... "chce dávať do poriadku svoje financie" t.j. má určitý obnos peňazí, ktoré chce zhodnotiť... a ako som písal, finančný poradca dokáže sprostredkovať len bežné retailové produkty a nie nejaké brutálne zhodnotenie ktoré by sa vymikalo bežnému štandardu... (to by nám tu behali samí boháči, a vedeli by to ponúknuť aj banky bežne na priehradkách....)

A kto ponuka taketo brutalne zhodnotenie?
Dat do poriadku financie znamena dvojciferne zhodnotenie?

Nerozumiem tymto prispevkom. Co vlastne navrhujes?
Ice dive
10.02.12,10:05
ako som písal vyššie, ako bežný konzument sa nevieš dostať k nejakému super produktu, ktorý by ti zarábal... k takému sa vieš dostať, keď máš nejaký obnos peňazí, a banka ťa zaradí ako VIP klienta a pridelí ti na to osobného bankára... napr. VUB má túto hranicu pri fyzických osobách nastavenú na 165 000 € (každá banka považuje za VIP niekoho iného)... tým nechcem robiť reklamu VUB, v každej banke ti vedia dať od určitého obnosu individuálne podmienky...

finančný poradca ako taký, ti dokáže dať len tie produkty, ktoré sú bežne dostupné, t.j. neponúkne ti niečo extra čo by si si nevedel vybaviť aj sám... a v súčasnosti máš dosť porovnávacích portálov, ktoré ti dokážu vybrať ten naj produkt podľa zvolených parametrov... (nehovorím, že sa musí uzavrieť hneď na danej stránke, môže ísť priamo na pobočku danej inštitúcie...)... finančný poradca je limitovaný sprostredkovateľskými zmluvami, ktoré má dojednané s bankami a poisťovňami a tiež je len človek,čo chce zarobiť, t.j. posunie ťa tam kde má najvyšší províziu, resp. tam kde má zmluvu alebo ovláda produkt... nie každý sprostredkovateľ ovláda všetky produkty... keď sa pozrieš na produkciu jednotlivých maklérov, tak napr. autá dáva do poisťovne x, domy a domácnosti do poisťovne y, životky do poisťovne Z...

takže čo môžeme zadávateľovi odporučiť, nech rozmyslí, čo chce, pozrie na internete daný produkt prípadne ho porovná a dostane tu na porade:) nezávislé stanovisko, a porovnanie či je jeho voľba správna alebo nie, ktoré nie je ovplyvnené... ak má zadávateľ viac ako 150 000 € každá banka sa o neho pobije a dostane individuálny produkt o ktorom sa nám ani nemusí snívať:)
D0min0
10.02.12,17:13
ako som písal vyššie, ako bežný konzument sa nevieš dostať k nejakému super produktu, ktorý by ti zarábal... k takému sa vieš dostať, keď máš nejaký obnos peňazí, a banka ťa zaradí ako VIP klienta a pridelí ti na to osobného bankára... napr. VUB má túto hranicu pri fyzických osobách nastavenú na 165 000 € (každá banka považuje za VIP niekoho iného)... tým nechcem robiť reklamu VUB, v každej banke ti vedia dať od určitého obnosu individuálne podmienky...

finančný poradca ako taký, ti dokáže dať len tie produkty, ktoré sú bežne dostupné, t.j. neponúkne ti niečo extra čo by si si nevedel vybaviť aj sám... a v súčasnosti máš dosť porovnávacích portálov, ktoré ti dokážu vybrať ten naj produkt podľa zvolených parametrov... (nehovorím, že sa musí uzavrieť hneď na danej stránke, môže ísť priamo na pobočku danej inštitúcie...)... finančný poradca je limitovaný sprostredkovateľskými zmluvami, ktoré má dojednané s bankami a poisťovňami a tiež je len človek,čo chce zarobiť, t.j. posunie ťa tam kde má najvyšší províziu, resp. tam kde má zmluvu alebo ovláda produkt... nie každý sprostredkovateľ ovláda všetky produkty... keď sa pozrieš na produkciu jednotlivých maklérov, tak napr. autá dáva do poisťovne x, domy a domácnosti do poisťovne y, životky do poisťovne Z...

takže čo môžeme zadávateľovi odporučiť, nech rozmyslí, čo chce, pozrie na internete daný produkt prípadne ho porovná a dostane tu na porade:) nezávislé stanovisko, a porovnanie či je jeho voľba správna alebo nie, ktoré nie je ovplyvnené... ak má zadávateľ viac ako 150 000 € každá banka sa o neho pobije a dostane individuálny produkt o ktorom sa nám ani nemusí snívať:)

Kedze pan by chcel fin. poradcu, tak pravdepodobne nema viac sko 150 tis. eur. Usudzujem, ze hlada takeho, ktory mu pomoze aby nemusel studovat podmienky kazdeho prduktu na trhu, pocitat vynosy a pod. co vyzaduje znalosti v danej oblasti a mnozstvo casu, kedze produktov je strasne vela.

Moj nazor je, ze existuju aj taki poradcovia, ktorym nejde predovsetkym iba o co najvyssiu proviziu, ale o spokojnost zakaznika.

Pravdou je aj to, ze poradca sprostredkuje produkty, ktore su bezne na trhu, no tazko by sprostredkovaval to co na trhu nie je, vynimkou su samozrejme VIP klienti.
Ice dive
11.02.12,06:10
Kedze pan by chcel fin. poradcu, tak pravdepodobne nema viac sko 150 tis. eur. Usudzujem, ze hlada takeho, ktory mu pomoze aby nemusel studovat podmienky kazdeho prduktu na trhu, pocitat vynosy a pod. co vyzaduje znalosti v danej oblasti a mnozstvo casu, kedze produktov je strasne vela.

Moj nazor je, ze existuju aj taki poradcovia, ktorym nejde predovsetkym iba o co najvyssiu proviziu, ale o spokojnost zakaznika.

Pravdou je aj to, ze poradca sprostredkuje produkty, ktore su bezne na trhu, no tazko by sprostredkovaval to co na trhu nie je, vynimkou su samozrejme VIP klienti.

nerob si reklamu:D... a nepreháňaj o zložitosti produktov a podmienkach... ako som povedal stačí ísť na www.financnahitparada.sk (http://www.financnahitparada.sk) (nehovorím, že to tam musí hneď uzavrieť) vybrať produkt s najvyšším výnosom pozrieť jeho podmienky a či sú prijateľné, keď nie ísť o produkt nižšie, keď áno navštíviť danú inštitúciu a má uzavreté a poriešené...

čo by mohol možno dobrý poradca poradiť je portfólio podieľových fondov čo sa bez skúseností namiešať nedá, avšak v dnešnej dobe investovať do podielových fondov, keď všetky zaznamenávajú stratu je ekonomická sebevražda...
D0min0
11.02.12,10:39
nerob si reklamu:D... a nepreháňaj o zložitosti produktov a podmienkach... ako som povedal stačí ísť na www.financnahitparada.sk (http://www.financnahitparada.sk) (nehovorím, že to tam musí hneď uzavrieť) vybrať produkt s najvyšším výnosom pozrieť jeho podmienky a či sú prijateľné, keď nie ísť o produkt nižšie, keď áno navštíviť danú inštitúciu a má uzavreté a poriešené...

čo by mohol možno dobrý poradca poradiť je portfólio podieľových fondov čo sa bez skúseností namiešať nedá, avšak v dnešnej dobe investovať do podielových fondov, keď všetky zaznamenávajú stratu je ekonomická sebevražda...

Ja nie som fin. poradca, takze reklamu si urcite nerobim. Mam len s nimi skusenosti. Vsetky fondy zaznamenavaju stratu? Zaujimave. Nie je to nahodou vhodne obdobie na nakup?
Ice dive
11.02.12,10:56
Ja nie som fin. poradca, takze reklamu si urcite nerobim. Mam len s nimi skusenosti. Vsetky fondy zaznamenavaju stratu? Zaujimave. Nie je to nahodou vhodne obdobie na nakup?

áno máš pravdu, je ideálne obdobie na nákup podielových fondov... toto hovorí väčšina finančných poradcov z Partners Group už od roku 2008... by ma zaujímalo kedy príde to ideálne obdobie na predaj... keď je také super obdobie na nákup, prečo väčšina správcovských spoločností, zaznamenáva odpredaje podielov a pokles nového predaja...
D0min0
11.02.12,11:18
áno máš pravdu, je ideálne obdobie na nákup podielových fondov... toto hovorí väčšina finančných poradcov z Partners Group už od roku 2008... by ma zaujímalo kedy príde to ideálne obdobie na predaj... keď je také super obdobie na nákup, prečo väčšina správcovských spoločností, zaznamenáva odpredaje podielov a pokles nového predaja...

Kedy pride to vhodne obdobie na predaj nevie nikto. Nie som na tuto problematiku odbornikom, len ma to zaujima a tvorim si vlastny pohlad. Necham si poradit no konecne slovo mam vzdy ja a nenecham si vtlacit zamer ineho ak sa mi to nezda prospesne pre mna.
V podstate ak mam vacsi obnos penazi na ucte a neplanujem ich akokolvek v dohladnej dobe investovat, tak je dobre vyuzit sporiace produkty, pod. fondy, term. vklady pripadne staveb. sporenie a dalsie produkty, ktore mi dokazu zhodnotit peniaze.

Kazdy sa musi rozhodnut sam, ze co spravi so svojimi peniazmi.:)
Adaka
13.02.12,09:43
aj ja by som potrebovala pomoc, potrebovala by som niečo ako "lepšiu splátku" viete mi niekoho dohodiť aby som nemusela obiehať všetky banky???? Ďakujem
misom0000
27.02.12,22:39
no asi to je jedno.. jedna stránka veci je kam peniaze dáš.. nejaké to investovanie.. ale druhá aby ťa naučil pracovať s peniazmi.. aby ti otvoril oči, že keď ti zvýšia príjem o 200 € aby si si nezobral 150 € leasing a za 50 tv na triangel atď.. lebo zbytočne ti dá produkt kde vyberieš dvakrát viac ako si vložil, keď na leasingu a všetkých úveroch čo máš doma v priebehu 20 rokov trikrát viac preplatíš.. i keď je pravda že dnes je dobré mať úver, keďže sa tlačia peniaze ako na páse a ich hodnota sa čochvíľa stratí... ale rozumné je mať úver so sadzbou pod nejakou hranicou.. a pritom aj investovať peniaze ale tak, aby boli ochránené pred tou infláciou, ktorá vás pripraví o tie úvery :D.. síce pracujem v oblasti už nejakú tú chvíľu ale ak sa o to človek nezaujíma iba chodí od dverí k dverám a v živote si nepozrel detaily o investovaní, fungovaní trhu, peňazí, inflácií atď.. tak môže pozerať aj každý deň financnuhitparádu aby vybral najlepší termínovaný.. aj tak v konečnom dôsledku jeho klient nič nezarobí... to či ten kto vám ide radiť niečo vie alebo nie zistíte z toho aké veci vám rozpráva.. ak chcete dať do poriadku financie tak si splaťte úvery nad 10 percent :D a urobte si rezervu na horšie časy.. ktoré nastali :)
finsluzby
31.03.12,00:42
Ja ich už obchádzam ako choleru...

Napíš do SS, čo by si potreboval, možno ti dám nejaký návod na riešenie.