optheron
25.01.12,06:47
Zdravim,

vie mi niekto poradit ako sa to da spravit? dakujem

1. mam v exceli vytvoreny cez overenie zoznam v bunke, ktory ked rozbalim tak naraz vidim iba 8 poloziek, potreboval by som aby sa zobrazilo 20


2. vytvoril som zoznam dielcov na liste 2 a z toho som spravil overovani zoznam kedze som to videl ako najvhodnesie riesenie, ale mozno ma niekto iny nazor potrebujem zoznam suciastok v prvom stlpci a ich cenu v druhom tym ze si vyberiem suciastku zo zoznamu mi doplni automaticky cenu, ma niekto iny napad ako by sa to dalo zjednodusit? predtym sme mali komplet vsetky suciastky zo zaskrtavacimi polickami ale je toho velmi vela, da sa to jednoduchsie?

dakujem
PaloPa
25.01.12,06:36
Ad 1)
Nedá sa urobiť urobiť viac ako 8 viditeľných položiek do zoznamu validácie údajov.
Dá sa to však inak, viď obrázok.

P.
optheron
25.01.12,08:36
Ad 1)
Nedá sa urobiť urobiť viac ako 8 viditeľných položiek do zoznamu validácie údajov.
Dá sa to však inak, viď obrázok.

P.

prikladam nejaky vzor dokumentu ako by to malo vyzerat ak je to spravene dobre
skusal som tie ovladacie prvky neviem to zafixovat a neviem zmensit na sirku riadku a neviem vlozit do vzorca aby nacital data z toho ovladacieho prvku da sa to?

dakujem
PaloPa
25.01.12,09:14
prikladam nejaky vzor dokumentu ako by to malo vyzerat ak je to spravene dobre
skusal som tie ovladacie prvky neviem to zafixovat a neviem zmensit na sirku riadku a neviem vlozit do vzorca aby nacital data z toho ovladacieho prvku da sa to?

dakujem

V tomto prípade by som potom použil OLE Object (ActiveX) ComboBox (viď obrázky).

Tip ako upraviť:
1| Zapnúť na paneli nástrojov "Režim návrhu"
2| Knik na prvok pravým tl. a zvoliť "Vlastnosti"
yannick227
14.02.12,14:22
Chlapci riesil tu toto niekto aj pre WORD?
potreboval by som to podrobne bo som uz precital dost stranok ale stale sa mi nedari.
robim to sice v 2010 ale potrebujem aby to slo na 2003.

Vdaka
PaloPa
15.02.12,07:57
Chlapci riesil tu toto niekto aj pre WORD?
potreboval by som to podrobne bo som uz precital dost stranok ale stale sa mi nedari.
robim to sice v 2010 ale potrebujem aby to slo na 2003.

Vdaka

Šlo, viď prílohu a obr.

Prístup k VBA - ALT+F11
Tam stačí dať F1 k príslušnému príkazu, v helpe je všetko podrobne poísané

P.