bezdak69
25.01.12,06:47
Dobry den.

Chcel by som poprosit o komplikovanu radu ohladom podania danoveho priznania v CR, vratenia dani v Nemecku a podania oznamovacieho D.P. na Slovensku.

Moja situacia za rok 2011
od 1.1.2011 do 30.6.2011 som pracoval v Nemecku (prakticky som v Nemecku pracoval od 1.10.2010, cize dohromady 9 mesiacov, platil dane, pojistenie odvody)
od 1.7.2011 do 30.11.2011 som bol v CR vedeny na urade prace a poberal podporu v nezamestnanosti
od 1.12.2011 do 31.12.2011 som pracoval v CR (a nadalej i pracujem).

Z informacii roznych stran, a z internetu by som to rad riesil tymto sposobom, ak to takto mozem.

1. V Nemecku pokial som to dobre pochopil tak tz. Rocne zuctovanie zamna podava zamestnavatel. A pokial chcem aby mi bolo nieco vratene musim si ho podat sam tzv. rozsirene.Otazka znie je to tak, mam na nieco takeho narok (ma to daku suvislost s tym ze som potom bol v CR na urade prace, a v ramci priznavania podpory som dokladal potvrdenie o praci v Nemecku)? Ak ano, ako take danove podat a ako postupovat.
2. V Nemecku som platil aj dochodkove pojistenie, vraj mozem poziadat o jeho predcasne vyplatenie v hotovosti, je to tak?

3.Zamestnanec v CR mi ohladom otazky podania danoveho priznania v CR povedal ze si ho mam vybavit sam. Ze mi k tomu da potvrdenie o prijme za 12.2011.
Vtomto smere som zatial nepatral, ma niekto konkretny typ, ako v tomto smere pokracovat? Mam tuna dako priznavat pripadne vratenie dani z Nemecka?

4. Na Sloensku mam trvali pobyt, a chcem podat tiez/ teda vraj by som mal tak ho podavam D.P. ako oznamenie s tym ze tam uvediem prijmy z Nemecka + CR a vo vysledku dostanem 0,- eur. Nakolko som dane platil v zahranici. Mam tuna dako potom priznavat pripadne vratenie dani z Nemecka?

Za akukolvek rady budem vdacny. Pavol.
bezdak69
27.01.12,10:36
este som nasiel tento software,
https://www.elster.de/elfo_home.php
myslite ze by to mohlo fungovat, ma s tym niekto skusenost?
Nemecky velmi neviem, pracoval som vo firem kde sa hovorilo Anglicky :(