brunetka777
25.01.12,15:48
Prosim vas pekne, bude niekto taky mily a poradi mi? idem podavat prvy krat danove priznanie z MV /za rok 2011/, a neviem presne co a ako?

1. otazka: Minuly rok sme mali podane priznania na 2 motorove vozidla - obe benzin. Obe vozidla su evidovane na spolocnost. Musim aj tento rok podavat priznanie na obe vozidla a uhradit dan za obe? Obe vozidla odpisujeme.
2. otazka: V roku 2011 sme kupili vozidlo, ktore este nebolo registrovane na DU. Treba aj toto vozidlo pridat do danoveho priznania?
KEJKA
25.01.12,14:51
ak nebolo tretie auto prihlásené, tak zan neplatíš DMV. predpokladám, že viete, čo robíte a prihlásené bolo napr. v januári 2012 z objektívnych príčin. DMV za toto nové auto by som počítala a dávala do riadku predpokladanej dane.
a na 1. otázku - áno vyplníš presne tie dve vozidlá a na celý rok, ak ste neohlasovali ukončenie ich využívania. Zmeníš akurát sadzby podľa platných v r.2011.
AlaNR
25.01.12,14:57
1. áno
2. a to auto si na daňovom prihlasovala na daň z MV? Ak nie, tak toto auto nezahŕňaš, ale na toto vozidlo si nesmieš dať žiadne náklady.
brunetka777
25.01.12,15:01
1.otazka: neodhlasovali sme...takze podam obe vozidla,
2.otazka: hej az v januari 2012 prihlasene, nakolko z istych dovodov neprislo k prihlaseniu do 15 dni...cize dan sa nebude pocitat, ale budem ju pocitat v riadku predpokladanje dane.

Dakujem pekne za odpoved.
brunetka777
25.01.12,15:03
2. otazka: nie nebolo prihlasene v roku 2011. Ani odpisy sa nesmu pouzit, ak nebolo prihlasene v roku 2011?
brunetka777
25.01.12,15:23
Vznik danovej povinnosti, co je potrebne nahlasit do 30 kalendarnych dni od tohto vzniku sa rozumie prihlasenie vozidla do evidencie - pridelenie SPZ? alebo sa podnikatel rozhodne kedy ho chce zacat pouzivat pre firemne ucely a od tohto datumu sa rata s 30dnou lehotou povinnosti pre prihlasenie vzniku danovej povinnosti?
KEJKA
25.01.12,16:46
2. otazka: nie nebolo prihlasene v roku 2011. Ani odpisy sa nesmu pouzit, ak nebolo prihlasene v roku 2011?
môžu sa použiť.
KEJKA
25.01.12,16:49
nie do evidencie, ale druhá možnosť - odo dňa rozhodnutia, že sa auto bude používať na firemné účely. teda na oznámení pre DU dňa 30.1. môže figurovať začiatok 1.1., ale v rámci jedného emsiaca je to jedno, aj tak platíš za celý mesiac.
oznámenie 15.2. s uvedením dátumu začatia používania 18.1. je tež v lehote a značí, že zaplatíš DMV aj za január.


Vznik danovej povinnosti, co je potrebne nahlasit do 30 kalendarnych dni od tohto vzniku sa rozumie prihlasenie vozidla do evidencie - pridelenie SPZ? alebo sa podnikatel rozhodne kedy ho chce zacat pouzivat pre firemne ucely a od tohto datumu sa rata s 30dnou lehotou povinnosti pre prihlasenie vzniku danovej povinnosti?
brunetka777
26.01.12,15:46
dakujem pekne za odpoved. takze sa moze odpisovat aj v roku 2011 , v pripade, ze bolo nahlasene v roku 2012? no to som myslela, ze praveze nie...a cize staci rozhodnutie DU o zaradeni do pouzivania na firemne ucely na zaklade rozhodnutia firmy a nie je to podmienene evidenciou vozidla? to som tiez myslela, ze tak neni...aby som nieco nepokazila? :-}