kutilko
25.01.12,18:15
Zdravím,vedel by mi niekto poradit ako zdemontovat dvierka na práčke Indesit WITL 125?
Sú dost poškodené od hrdze,preto ich chcem aspon ošetrit a založit spät kým sa nerozsypu .Alebo rovno založit nové ak by sa dali zohnať.Ďakujem.
misoft
26.01.12,22:18
Otvor dvierka - v pántoch sú kolíky, ktoré sa dajú vytiahnuť - pozor väčšinou z umelej hmoty a samosvorne zaistené (zaskočené za ozub). Dvierka sa potom jednoducho stiahnu. Samotné dvierka sa tiež dajú rozložiť na jednotlivé "elementy" - prichytené skrutkami a plastovými západkami a výstupkami.
108464
kutilko
27.01.12,19:20
Vrelá vďaka!Takto si predstavujem princíp porady.Stručné,jasné,vystižné.
lujza.j
27.01.12,19:24
Vrelá vďaka!Takto si predstavujem princíp porady.Stručné,jasné,vystižné.

daj pozor myslím, že tam vedú tie trisky čo rozprskujú z nádobiek prášok. tiež som ich chcela minule dať dole ale bojím sa že ich už nedám späť:(tie sú už chytené, len ja mám virpúl:)
Miichaela
27.01.12,19:52
Ja mám tiež poškodené dvierka od hrdze a idem si ich dať nanovo nastriekať. Je mi ľúto kupovať novú práčku, keď sú "iba" dvierka "zodraté".
lujza.j
27.01.12,20:09
Ja mám tiež poškodené dvierka od hrdze a idem si ich dať nanovo nastriekať. Je mi ľúto kupovať novú práčku, keď sú "iba" dvierka "zodraté".
a čo to stojí, lebo ja si myslím že moja melie z posledného, ako nedáva to najavo len už ide 9 rok...
misoft
27.01.12,20:57
lu:

daj pozor myslím, že tam vedú tie trisky čo rozprskujú z nádobiek prášok. Keď sa pozrieš na obrázok - tak nad modrým popisom sú práve tie "prívody" vody do nádobiek. Akonáhle zavrieš dvierka, doľahnú otvory prívodov na otvory rúrok v zásobníkoch. Dvierka sú držané len kolíkmy v pántoch a dvierka rozoberieš ako lego.
Takto som opravoval starú práčku (kým som ju nevymenil za novú :D) - vysadil som dvierka, vykuchal vnútro, plech som ošetril hrdzistopom, natrel (nastriekal) základovkou a potom autoemailom - kua - ako keby som tam dal nové fabrické dvierka.
lujza.j
27.01.12,21:02
aj tak som polepená to spraviť:(
misoft
27.01.12,21:06
Šak to nerob ty - na čo máš "pracovnú odbornú silu"? Ty len diriguj! :D
kutilko
27.01.12,21:07
Skúšal som to nejak uvolnit.No nedarí sa mi to.Čím to uvolnit? Šrubovákom?Je tam zlý prístup.
lujza.j
27.01.12,21:07
to akože môj chlap???? ale ved ten je het....:)
misoft
27.01.12,21:09
No to budeš musieť podrobnejšie preskúmať - ja som to musel robiť až dvoma šrubovákmi - jedným vyťahovať a druhým zároveň uvoľňovať zo západky. Postupuj pomaly - radšej jemne a nie na silu.
lujza.j
27.01.12,21:15
Skúšal som to nejak uvolnit.No nedarí sa mi to.Čím to uvolnit? Šrubovákom?Je tam zlý prístup.

ja by som tam strekla WD-čko....
kutilko
27.01.12,21:20
A ktorým smerom? Do hora či do strán,smerom von?Dík.
kutilko
27.01.12,21:35
Asi to vzdám a oslovím nejakého opravára,lebo v prípade neuspechu hrozí ručné pranie ...Ale aj tak ďakujem za dobrú radu.
Miichaela
28.01.12,19:34
a čo to stojí, lebo ja si myslím že moja melie z posledného, ako nedáva to najavo len už ide 9 rok...
ešte neviem ani či sa mi podarí niekoho zohnať, čo by mi to nastriekal :-)
misoft
29.01.12,14:37
Ak máš nejakého známeho - zober ten kus plechu do autoservisu, nech ti to nastriekajú. Ak požiadaš, použijú tzv. vypaľovaciu farbu (vypaľovaná pomocou infra) - potom to vydrží dosť dlho.

Inak - ja som svoje "staré" striekal obyčajným autoemailom (v spreji) - 2 vrstvy (po dokonalo zaschnutí predchádzajúcej). Výdrž 5 rokov! - celkovo práčka 12 rokov (Potom už prišla nová :D)
kutilko
08.02.12,17:18
Po neuspešnom zásahu opravára som sa odhodlal tie dvierka vymontovat sám,a prišiel som na to ako to je.V zadu sú 2 skrutky,ktoré uvolnia kryt vypínačov.Potom som už uvidel 4skrutky ktoré držali dvere.Ďalej to už išlo ako som si predstavoval...dvierka očistené,ošetrené a na určitý čas pokoj.Mimichodom nové stoja cca70€!!Takže tak.
misoft
08.02.12,17:33
to kutilko - nick naozaj pasuje :D:D:D malý kutil (nie Kutyil László)
kajaaja
10.02.12,14:35
dobry
vie mi niekto poradit s prackou,velmi ale naozaj huci ked žmíka,je tam nastavena 1000 a myslim ze to robi aj pri 800 tovke, muz ju uz chce rozobrat a vraj tam nieco kupit ....kukal na nete. ma niekto skusenost...da sa opravit svojpomocne?
misoft
10.02.12,16:31
Otázka je, čo hučí? Bubon? Motor? Pokiaľ to "hučí" pri rôznych otáčkach môže to byť aj ložiskami bubna (suché, vymlátené), pokiaľ to hučí (motor) aj pri praní - môžu byť zase v motore ložiská suché, prípadne uhlíky. Treba presne identifikovať zdroj hluku.