brinza
25.01.12,19:41
Dobry den,
V nasej obci sa planuje vystavba najomnych bytov. Preto by som Vas poziadal o zodpovedanie mojich otazok:
1. Akou formou sa moze realizovat vystavba? (obec preda pozemok stavebnej firme, ktora si vybavi potrebne povolenia a prostriedky z Ministerstva vystavby a regionalneho rozvoja, z uveru statneho fondu rozvoja byvania zrealizuje vystavbu a tu nasledne preda obci- zamer v nasej obci, alebo formou subdodavatelov popripade iny sposob)
2. Je potrebne vyhlasit vyberove konanie na zhotovitela, alebo je lepsie uprednostnit stavebnu firmu, ktora ma s podobnym projektom skusenosti?

Budem rad ak mi poslete akekolvek informacie, skusenosti, rady, odkazy na zakony s ich vysvetlenim ako by malo vedenie nasej obce postupovat. dakujem Vam. obcan
brinza
29.01.12,13:24
nikto ziadna reakcia.....:eek:
ladyrs
29.01.12,13:32
ak pozemok nie je vo vlastníctve obce,tak najprv si treba vysporiadať to /odkúpiť/, pozemok sa nepredáva stavebnej firme.... dodávateľa nie je možné si vybrať "náhodne", ako ty píšeš "je lepsie uprednostnit stavebnu firmu, ktora ma s podobnym projektom skusenosti "..... verejné obstarávanie musí prebiehať podľa zákona o verejnom obstarávaní
brinza
30.01.12,10:22
ak pozemok nie je vo vlastníctve obce,tak najprv si treba vysporiadať to /odkúpiť/, pozemok sa nepredáva stavebnej firme.... dodávateľa nie je možné si vybrať "náhodne", ako ty píšeš "je lepsie uprednostnit stavebnu firmu, ktora ma s podobnym projektom skusenosti "..... verejné obstarávanie musí prebiehať podľa zákona o verejnom obstarávaní
polozil som otazku tak preto, lebo v nasej obci sa nekonalo ziadne vyberove konanie a zistil som ze uz je aj podpisana zmluva o buducej zmluve. pritom nebol zverejneny ani rozpocet na stavbu a pripada mi to ako "tunel" nakolko nikto nic nevie a firma sa vybrala tak ako sa vybrala. informacie zo strany obecneho uradu su nulove. jedine co je zverejnene je zmluva o buducej zmluve na odkupenie najomnych bytov od stavebnej firmy, kde mi zas chybaju cisla. nehovoriac ze zmluva bola zverejnena az po mojom zaujme o tieto najomne byty. ako by som mal postupovat v tejto veci? dakujem
Milos Kysuce
09.02.12,22:35
Po prve obec je povinna zverejnovat zmluvy. Po druhe je to dost nestandartny postup vystavby najomnych bytov, nakolko samotnej vystavbe ma predchadzat verejne obstaravanie a nie hned podpisovanie nejakych zmluv. Je mozne niekde tu zmluvu vidiet?