wegamizi
25.01.12,20:30
Mam jeden problem a neviem si s nim poradit a preto sa s prosbou obraciam na vas.
K osobnemu uctu mam vystavenu debetnu kartu VISA Electron. V poslednom case ju castejsie vyuzivam pri plateni v krajinach, kde nie je menou euro. Napr. vcera som platila v Madarsku. Nakolko som nevedela si vyratat aktualny kurz forintu, pretoze Visa sa prepocitava cez USD, isla som do svojej banky po radu. Na moje pocudovanie nik zo zamestnancov nevedel. Tak sme spisali poziadavku na Visa, aby nam vysvetlili, ako sa rata kurz forintu pri platbe VISA kartou. Na odpoved ze maju 30 dni. To je dost dlho. Vie niekto tento kluc na vyratanie kurzu pri plateni s Visa kartou?
P.S. A zaskocili ma v banke s tym, ze o tento problem sa este nik nezaujimal. Tak neviem, ci som malo informovana, alebo ludia na tuto skutocnost " kaslu"
Ice dive
25.01.12,19:36
žeby používali kurz spoločnosti VISA?

http://corporate.visa.com/pd/consumer_services/consumer_ex_rates.jsp

už len vedieť, aké FEE má tvoja banka... napr. viem, že karty ZUNO banky používajú tento kurz..
wegamizi
25.01.12,19:41
jobobe
25.01.12,19:42
Pri prepočte transakcie z cudzej meny na menu bežného účtu použije banka
hodnotu transakcie udanú kartovou spoločnosťou VISA Europe, vyjadrenú v zúčtovacej
mene USD. Túto sumu banka prepočíta na menu bežného účtu kurzom
devíza predaj USD platným v banke v deň odpísania peňažných prostriedkov
z bežného účtu majiteľa.
wegamizi
25.01.12,19:45
Idem skusit, dam vediet, zatial dik
Mila123
25.01.12,19:56
wegamizi
26.01.12,13:31
žeby používali kurz spoločnosti VISA?

http://corporate.visa.com/pd/consumer_services/consumer_ex_rates.jsp

už len vedieť, aké FEE má tvoja banka... napr. viem, že karty ZUNO banky používajú tento kurz..

Vyriesene, dakujem
wegamizi
26.01.12,13:36
V podstate som zistila, ze platba Visa kartou nie je nijako vyhodna pri platbach v zahranici, akurat to, ze nemusite pracne menit menu v krajine, kde nie je euro. Inac rozdiel kurzu v hotovosti a pri platbe kartou nie je absolutne ziadny. Visa je komplikovana tym, ze je vlastne dolarova. Tak som sa dostala do finale, dakujem vsetkym za spolupracu, pekny den.
Braňo
26.01.12,13:52
Dnešný kurz ECB je 294,80 HUF/EUR a pri platbe cez VISA kartou je 298,24 HUF/EUR. V čom sa Ti zdá nevýhodný?
wegamizi
26.01.12,18:19
Dnes som nesledovala kurzy cez Visu. Nehovorim, ze kurz bol, alebo je nevyhodny, ale ze nie je ani zvyhodneny oproti platbe v hotovosti. Malilinke rozdiely, ktore nestoja za povsimnutie. Myslela som stale, ze platba kartou je omnoho vyhodnejsi sposob platenia, ale nie je . Platba kartou je len prakticka, to je moj zaver