TomasHC
26.01.12,19:56
Ahojte, idem robiť takú dizajnovú "policu" zo SDK a neviem ako kotviť UD profily na stenu z Ytongu. Budú stačiť nejaké napr. 7 cm samorezky? Alebo radšej kúpim originál hmoždinky Fischer GB do porobetónu... Dík za rady.
alltracboy
26.01.12,19:08
podla toho kolko to bude niest. Fischer co som videl su dost drahe tak kupujem take co vyzeraju ako velka samorezka. Osobne by som dal na taku policu nejake sroby do dreva dlhe tak 10cm co maju vyraznejsi zavit. Mozno pre pokoj duse kombinovat s hmozdinami do porobetonu, ale ja som na samorezky chytal debnenia aj kotvenia priecok..a drzi to solidne. Pokial tam das dost srobov tak to musi drzat. Este ich mozes srobovat mierne smerom dolu aby posobili proti sile tahu.
Ferdosondo
27.01.12,05:34
Natĺkacie hmoždinky pr. 6mm by mali stačiť. Ak chceš mať zicher, tak postačia UX-ky od Fishera. Používajú sa so skrutkami, ktoré prejdú koncom hmoždinky a potom roztláčajú hmoždinku v diere. Držia spoľahlivo.
radEg
27.01.12,10:00
Tiež som používal také čo prejdú koncom hmoždinky a rozťahujú ich ale nie od fischera. Každú som ešte namočil do lepidla. ;)
Keď som ju skúšal vyrvať tak som z nej vytrhol šrob a hmoždynka držala v stene. :D
marleau
27.01.12,12:24
Dobre to na obrázku vyzerá,farbu neriešim.Aspoň nie je prázdna stena.Obraz nad posteľou už tiež vyšiel z módy.
TomasHC
29.01.12,13:52
Tak som tie UDčka nakoniec ukotvil vrutmi 3,5x80, 60 kusov, verím že to bude držať. Prikladám zopár foto ak by chcel nejaký kutil inšpiráciu ;)
TomasHC
31.01.12,05:48
Pokračovanie
alltracboy
31.01.12,07:54
ta lava strana je podla mna moc blizko steny, zrejme kvoly elektrike. Taka uzka spara moc dobre nevyzera. Neuvazoval si nad dopojenim k stene?
TomasHC
31.01.12,08:50
ta lava strana je podla mna moc blizko steny, zrejme kvoly elektrike. Taka uzka spara moc dobre nevyzera. Neuvazoval si nad dopojenim k stene?

Vieš čo, ja som úplný mantinel, lebo som UDčka musel zmontovať zo steny keď som nahadzoval dosky a hlavne sa to bude blbo tmeliť, brúsiť, maľovať. Kvôli elektrike to nie je, tá pôjde zhora z povaly. Už to nechám tak...
alltracboy
31.01.12,09:20
mna to napadlo iba v suvislosti so starym domom.. tam v zime musim odtahovat skrine, lebo to nieje zateplene a v takej spare by to paradne vlhlo, lebo sa tam nedostane dobre vzduch. V zateplenej stavbe to robit nebude samozrejme.
TomasHC
22.03.12,16:17
Hotovo! Poriadna piplačka, ale zase ma to celé vyšlo 90€ a to je myslím solídna cena.
mendo933
22.03.12,17:05
Zaujimave, este som taku haluz nevidel. Vizera to zaujimavo, mna by ktomu manzelka nedokopala, to by som sa musel riadne nudit. Ale ta postel mi je akasi povedoma, aj ja mam taku vybratu. Od akeho vyrobcu mas?
TomasHC
22.03.12,17:23
Zaujimave, este som taku haluz nevidel. Vizera to zaujimavo, mna by ktomu manzelka nedokopala, to by som sa musel riadne nudit. Ale ta postel mi je akasi povedoma, aj ja mam taku vybratu. Od akeho vyrobcu mas?

Vieš čo, to je taký zázrak z JYSKu, MDF + prírodná dyha.
petervi
23.03.12,19:15
Asi radi utierate prach
TomasHC
24.03.12,06:30
Asi radi utierate prach

V živote je občas treba robiť aj milé a neužitočné veci, nie len tie logické a praktické...
dolfort
26.03.12,13:41
parada